חייים דנון מכר מניות קרסו מוטורס ב-340 מיליון שקל

דנון, בעל עניין בחברה, מכר את כלל אחזקותיו בה - 12.3% - בטרם פורסמו דו"חותיה הכספיים לשנת 2016 ■ המכירה התבצעה באמצעות חדר העסקאות של לאומי שוקי הון

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
חיים דנון
חיים דנוןצילום: דניאל צ'צ'יק
שלי אפלברג
שלי אפלברג

השחקנים בשוק ההון הופתעו היום (ד') לגלות על קיומה של עסקה בהיקף גדול, במסגרתה מכר בעל עניין ביבואנית הרכב קרסו, חיים דנון, את כל אחזקותיו בחברה - כ-12.27%, בתמורה ל-340 מיליון שקל.

על פי הדיווח על העסקה בבורסה, שפורסם אחר הצהריים, העסקה בוצעה במחיר מניה של 38 שקל, הנמוך ב-8.1% ממחיר המניה בשוק היום, 41 שקל. על פי ההודעה, נמכרו במסגרת העסקה 8.3726 מיליון מניות.

דנון, הבעלים של יבואנית הציוד המכני קומסקו, החליט לחסל את אחזקותיו בקרסו, ושיכנע מספר מצומצם של גופים מוסדיים לרכוש את מניותיו. בנוגד למקובל בשוק ההון, העסקה לא התבססה על הפצה באמצעות גופי חיתום שונים, אלא באמצעות חדר העסקות בניירות ערך ישראלים של חטיבת שוקי הון בבנק לאומי.

השקעתו של דנון בקרסו החלה ביום הנפקתה, כאשר רכש כ-5% ממניותיה. במהלך השנים הגדיל את אחזוקתיו עד ל-12.27%. סך ההשקעה של דנון בקרסו היתה כ-100 מיליון שקל, ולאור הדיווידנדים אותם חילקה החברה במהלך השנים שווייה של ההשקעה צמחה לכ-400 מיליון שקל (יחד עם המכירה היום).

קרסו נסחרת בבורסה בתל אביב לפי שווי של 2.79 מיליארד שקל. החברה עוסקת ביבוא, הפצה ומכירה של דגמי רכב מתוצרת רנו ניסאן בישראל, מעניקה שירותי אחזקה, אחריות ותיקונים לכלי הרכב המשווקים, לצד שירותי ליסינג והשכרה.

החברה טרם פירסמה את תוצאותיה לשנת 2016. הכנסותיה בתשעת החודשים הראשונים של 2016 הסתכמו ב-1.08 מיליארד שקל, שיפור של כ-26% לעומת התקופה המקבילה ב-2015. הרווח התפעולי של החברה צמח ב -18% ל-111 מיליון שקל, ואילו הרווח הנקי צמח ב-4%.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר