אלי גליקמן מונה למנכ"ל צים במקום רפי דניאלי

גיא אלדר סמנכ"ל הכספים של צים ב-4.5 השנים האחרונות פורש מתפקידו

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי גליקמן
אלי גליקמןצילום: עופר וקנין
יורם גביזון
יורם גביזון

אלי גליקמן, לשעבר מנכ"ל חברת החשמל, מונה הערב למנכ"ל חברת צים. גליקמן, שייכנס לתפקידו ביולי 2017, יחליף את רפי דניאלי שיפרוש בתום 39 שנות עבודה בצים - 8 מהן כמנכ"ל.

במקביל, גיא אלדר, סמנכ"ל הכספים של צים, יעזוב את החברה בתום 4.5 שנים בתפקיד. צים טרם מינתה סמנכ"ל כספים במקומו של אלדר, שהוביל שני הסדרי חוב שהקטינו את חובה הפיננסי נטו של החברה, ייצבו את מאזנה, הפכו אותה לחברה שממוקדת בחכירת אניות ושיפרו את יכולתה להתמודד עם הירידה במחירי ההובלה הימית במכולות.

גליקמן (55) שימש בין בשנים 2015-2011 מנכ"ל חברת החשמל, ופרש בעקבות כישלון לבצע רפורמה ולהבריא את החברה. גליקמן מוסמך בניהול פיננסי מבית הספר של הצי האמריקאי ללימודים מתקדמים ובוגר התוכנית למנהלים בכירים של אוניברסיטת ג'ורג'טאון. הוא שירת 23 שנים בצה"ל, והשתחרר בדרגת אלוף משנה לאחר שהיה, בין השאר, מפקד שייטת 13. במהלך כהונתו אירע אסון השייטת בעיירת החוף הלבנונית אנצרייה, שבו נהרגו 12 מלוחמי השייטת, נפצעו 4 והושארה אחת מגופות הלוחמים בשטח.

גליקמן יקבל לידיו חברה שהתמודדה מאז הרבעון הרביעי של 2015 עם השפל בענף ההובלה הימית במכולות, ושחתמה על שני הסדרים מאז 2009. אחד ההסדרים נערך ביולי 2014, ובמסגרתו נמחק חוב של של 1.4 מיליארד דולר והומר במניות החברה.

צים הגיעה ברבעון השלישי של 2016 להסדר עם נושיה, לפיו תידחה תשלומי קרן ב-116 מיליון דולר, כשהתשלומים שיידחו יישאו ריבית משתנה של ליבור בתוספת 2.8% וייפרעו בין ינואר 2018 לדצמבר 2020.

צים הפסידה 168 מיליון דולר במחזור של 2.5 מיליארד דולר ב-2016, בהשוואה לרווח של 2 מיליון דולר במחזור של 3 מיליארד דולר ב-2015. החברה רשמה ב-2016 הפסד תפעולי של 52 מיליון דולר לעומת רווח תפעולי של 98 מיליון דולר ב-2015. צים סובלת מגרעון של 101 מיליון דולר ונושאת בחוב פיננסי נטו של 1.2 מיליארד דולר, שמממן מאזן של 1.7 מיליארד דולר.

אניית צים בנמל חיפה

כתבות מומלצות

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות

סרט ביתי

לאחת דירה ברעננה, השנייה שוכרת בראשל"צ: המשפחות שחוסכות - ואלה שבמינוס