ביהמ"ש דחה בקשת ביילסול שלא לדון בהעמדת החוב של אלון לפירעון מיידי

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז בלוד החליטה שהדיון של מחר, שנקבע כבר באמצע נובמבר 2016, יעסוק כמתוכנן בשאלת העמדת החוב ■ לטענת הנאמן, יש להכריע מיידית אם החוב הועמד ביוני 2016 לפירעון מידי ואם יקבע בית המשפט שאכן כך, הרי שהוא זכאי לבקש את פירוקה של אלון

יורם גביזון
יורם גביזון
שרגא בירן
שרגא בירן, זכה בהנחת המס דווקא כי הוא עשיר כקורחצילום: עופר וקנין
יורם גביזון
יורם גביזון

שופטת בית המשפט המחוזי מרכז בלוד, עירית וינברג נוטוביץ', דחתה אמש את בקשתה של חברת ביילסול - בעלת השליטה בחברת אלון - לייחד את הדיון שייערך מחר בחוות הדעת שהגיש לבית המשפט פרופסור אמיר ברנע בסוף השבוע שעבר. ברנע קבע בחוות דעתו שלאלון שווי נכסי נקי של 128 מיליון שקל, והביע את דעתו מה הוא המבנה הרצוי של הסדר החוב של אלון.

וינברג נוטוביץ' החליטה שהדיון של מחר, שנקבע כבר באמצע נובמבר 2016, יעסוק כמתוכנן בשאלה האם בעלי אגרות החוב של חברת אלון ישראל העמידו כדין חוב של 1.835 מיליארד שקל שחבה להם החברה לפירעון מיידי. וינברג נוטוביץ' קיבלה בכך את עמדת בעלי אגרות החוב, באמצעות חברת הרמטיק נאמנות (הנאמן על אגרות החוב) ועורך הדין חגי אולמן שמייצג אותה.

הנאמן טען בתגובתו לבקשתה של ביילסול שיש להכריע מידית אם החוב הועמד ביוני 2016 לפירעון מידי ואם יקבע בית המשפט שאכן כך, הרי שהנאמן זכאי לבקש את פירוקה של אלון.

החלטתה של וינברג נוטוביץ' התפרסמה לצד עמדתו של כונס הנכסים הרשמי (הכנ"ר) לגבי בקשתה של ביילסול. הכנ"ר סבור שעל בית המשפט להכריע בטענה של ביילסול ואלון ישראל, לפיה החוב הועמד לפירעון מידי שלא כדין. הוא מציע שלחוות דעתו של ברנע יתווספו התייחסות משלימות בשתי סוגיות: האם וכיצד משתנה יכולת הפירעון המאזנית של אלון (NAV) אם אלון הייתה בהליך של פירוק, והאם וכיצד הייתה משתנה החלוקה הראויה של מניות החברה בין הבעלים לבין הנושים, אילו אומצו במלואם מלוא השינויים במבנה החוב ותנאיו כפי שהוצעו במסגרת ההסדר שהתבקש בבקשת הנאמן.

הכנ"ר הולך צעד לקראת ביילסול כשהוא מציע שלצד עריכת ההשלמות בחוות דעתו של פרופסור ברנע, תינתן לאלון או אחד מבעליה שהות קצרה ביותר להגיש הצעת הסדר חוב - במסגרתו יוכלו בעלי מניותיה של אלון להציע לחזק את מבנה ההון של החברה באמצעות הזרמה הונית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן