"האוזר יכול לסמן כוכב נוסף על החגורה" - חברת האופציות אני אופשיין תפסיק לפעול בארץ

לקראת חיסול פעילות מוקדי הלקוחות בישראל נשלחו מכתבי שימוע ל-80 מעובדי החברה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אופציות
אילוסטרציה, למצולמים אין קשר לנאמר בכתבהצילום: סי די בנק
שלי אפלברג
שלי אפלברג

ניצחון נוסף ליו"ר הרשות לניירות ערך שמואל האוזר. חברת המסחר באופציות הישראלית "אני אופשיין" (Anyoption), הרשומה בקפריסין ומשווקת ללקוחות באירופה, החליטה לסגור את מוקדי המכירות שלה בישראל.

בסוף השבוע החברה, שהוקמה ומוחזקת על ידי שי דתיקה ושי בן אסולין, שלחה מכתבי שימוע ל-80 מעובדיה, כהכנה לחיסול פעילות מוקדי המכירה בישראל. זאת לאחר שגם המתחרה, חברת ב"אנק דה ביינארי", החליטה לפני כחודש לסגור את פעילותה.

מקור בכיר בחברה אמר היום בשיחה עם TheMarker כי "האוזר יכול לסמן כוכב נוסף על החגורה. כואב הלב, בכינו הרבה ביום חמישי. מדובר בכ-100 עובדים של החברה שאנחנו נאלצים לפטר, חברה צעירים, חלקם עולים חדשים וכולם יסבלו. קשה לפעול באווירה הקיימת בארץ תחת הלחצים שמפעילים עלינו. נהיתה אווירה עסקית בלתי אפשרית לפעולה בישראל".

האם אתם סוגרים לגמרי את הפעילות?

"לא סגרנו לגמרי את הפעילות בארץ סגרנו רק את פעילות המוקדים. יוותרו בישראל מחלקות השיווק (אנשים האחראים על הצבת הבאנרים המפרסמים את התעשייה באתרי אינטרנט ש.א.) ומחלקת הכספים".

לאור התלונות האחרונות שהוגשו נגד מספר חברות בתעשייה המקומית, האם המשטרה הגיעה אליכם לחקירה?

"חס וחלילה. אין שום סיבה לכך, אנחנו אחרים - מעולם לא ביצענו עבירות. אני רואה את עצמי כאדם שסיפק עבודה להרבה אנשים. במהלך ההתקשרות מול הלקוחות תמיד סיפרנו לאנשים מה הם יכולים להרוויח ומה הסיכון שלהם, תמיד נהגנו בכספים שלהם בהגינות".

ב-2014 שקלה Anyoption להנפיק את פעילותה בבורסה בלונדון, אך בסופו של דבר ההנפקה לא יצאה אל הפועל. "החלטנו שזה לא היה הזמן הנכון", מסבירים בחברה.

האם פנו אליכם מרשויות האיחוד האירופי בנוגע לפעילות באירופה - לנוכח הקמפיין של האוזר בעולם נגד תעשיית האופציות הבינאריות?

"מעולם לא. אין סיבה לפנות אלינו אנחנו פועלים תחת הרישיון האירופי".

המונח "אופציות בינאריות" מתייחס לדפוס השקעה מיוחד, שבשונה מהשקעה פיננסית רגילה מאפשר ללקוחות להמר על כיוון השינוי בשערו של מטבע, במדד או בערכה של מניה, כשפרופיל הרווח או ההפסד מתחלק לשתי אפשרויות בלבד. מאחר שמדובר בעסקות עם מינוף (הלוואה), הרווח גבוה מאוד ביחס להשקעה, אולם הפסד מוחק את כל הסכום שהושקע.

בכנסת נטען באחד הדיונים כי תופעת האופציות הפכה למגיפה. אלפי ישראלים עובדים יום יום כדי לרמות אנשים ולגרום להם להשקיע באופציות בינאריות, תוך הפרת חוק. מדובר בתעשייה שנפוצה בישראל מזה כעשר שנים - ופועלת למכור לאנשים חלומות כאשר בפועל כמעט כל הלקוחות מפסידים את כספם, וזאת בהיקף של בין מיליארד ל-5 מיליארד דולר מדי שנה.

האזור מנסה באחרונה ליזום שינוי בחוק הישראלי, יאפשר לרשות לניירות ערך לפקח על התעשייה גם כאשר החברות פועלות אך ורק מול לקוחות בחו"ל.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט