ריט 1 רוכשת מחברת עמרם אברהם את מתחם אמניר ב-59 מיליון שקל

המתחם מושכר עד 2022 לחברת אמניר שבבעלותה המלאה של חברת נייר חדרה בשכר דירה נטו שמשקף תשואה שנתית של 7.6% ■ על פי תנאי העסקה, ריט 1 תרכוש 95% מהכנס והיתרה תירכש על ידי משקיע שאינו קשור אליה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערימות נייר במפעל למיחזור אמניר בחדרה
ערימות נייר במפעל למיחזור אמניר בחדרהצילום: דניאל צ'צ'יק
יורם גביזון
יורם גביזון

קרן ההשקעות בנדל"ן מניב ריט 1 מרחיבה את השקעותיה בנדל"ן מניב שמושכר לחברות התעשייה והלוגיסטיקה. הקרן שמנוהלת על ידי המנכ"ל שמואל סייד והיו"ר דרור גד חתמה על עסקה לרכישת מתחם אמניר בחדרה תמורת 59 מיליון שקל. המתחם מושכר עד 2022 לחברת אמניר שבבעלותה המלאה של חברת נייר חדרה בשכר דירה נטו שמשקף תשואה שנתית של 7.6%.

המתחם הנרכש משתרע על שטח של 28.5 דונם וכולל מספר מבנים לתעשייה ומחסנים בשטח של 7,000 מ"ר. המתחם ממוקם בצמוד לחברת מפעלי נייר חדרה. על פי תנאי העסקה, ריט 1 תרכוש 95% מהכנס והיתרה תירכש על ידי משקיע שאינו קשור אליה.

ריט 1 ושותפה ישלמו עוד שני מיליון שקל אם הסכם השכירות עם אמניר יוארך ב-5 שנים לפחות ואם שכר הדירה לא יירד מרמתו הנוכחית. ריט 1 תישא במס הרכישה בשיעור 6% ותזקוף אותו כהוצאה חד פעמית בדו"חות הכספיים לרבעון הראשון של 2017.

המוכרת היא חברת עמרם אברהם שמנוהלת על ידי בניו של עמרם אברהם ז"ל שנהרג בסוף 2015 בתאונת עבודה. עמרם אברהם שנחשב כאחד ממשקיעי הנדל"ן הבולטים בחדרה נשבה על ידי ארגונו של אחמד ג'בריל בלבנון ב-1978 ושוחרר תמורת 67 מחבלים.

שמואל סייד

העסקה לרכישת מתחם אמניר היא הרכישה השלישית של מתחם תעשייתי שקרן ריט 1 מבצעת בשנה האחרונה. הקרן רכשה בפברואר 2016 בחלקים שווים עם קרן סלע קפיטל מאפריקה ישראל שני בנייני משרדים בשטח של 21,400 וכן 660 מקומות חנייה תמורת 196 מיליון שקל. הנכס מושכר ל-20 שוכרים לתקופות שכירות של עד 5 שנים, ו-55% מהנכס מושכר לבנק לאומי לתקופות שכירות שונות של עד 4.5 שנים עם אופציה להארכת הסכם השכירות.

שיעור התפוסה בנכס הוא 99% והרווח התפעולי הנקי (NOI) שהוא מניב משקף תשואה של 7.4%. קרן ריט 1 רכשה באוגוסט 2016 50% ממתחם הוליס באלון תבור שמורכב מ-5 בניינים שמשמשים לתעשייה וללוגיסטיקה בשטח של 42 אלף מ"ר תמורת 45 מיליון שקל.

הנכס מושכר ל-5 שוכרים לתקופות שכירות של עד 5 שנים עם אופציה להארכת הסכמי השכירות. הנכס נמצא בשלב של ארגון מחדש וחלק מהשוכרים נהנים מתקופת דחייה בתשלום דמי השכירות ולכן עד תום 2017, ריט 1 מקבלת הבטחת תשואה וה-NOI השנתי שינבע מחלקה בנכס צפוי לשקף תשואה שנתית של 7%. קרן ריט 1 מעריכה שהחל ב-2019 תזכה לתשואת NOI שנתית של 9%.

העסקות של רכישת נדל"ן מניב לתחום התעשייה והלוגיסטיקה היא חלק מהאסטרטגיה של ריט 1 לפזר ולגוון את תיק הנכסים שלה ולהגדיל הדרגתית את חלקו של מגזר התעשייה והלוגיסטיקה בתיק עד 10% כיום ועל פי הערכות ריט 1 תמשיך להגדיל את חלקו של המגזר בנכסיה המניבים מעבר ל-10%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

באר שבע. תוספות הבנייה לא ענו על הציפיות להפוך אותה לעיר של מיליון תושבים

"אמירה הזויה של אנשים מנותקים": ההכרזה על הקמת עיר בדרום מעוררת סערה

אולם תצוגה למכירת מכוניות. בענף הרכב מודים כי היבואנים העלו את מחירן של חלק מהמכוניות החשמליות גם בלי קשר למס

הציבור מתנפל על המכוניות החשמליות, אך לא בטוח שהמס עליהן יועלה