"עמוס לוזון צריך לפעול להבראת החברה - במקום לדאוג לעצמו ולמקורביו"

אדלטק, המסוכסכת עם לוזון ומחזיקה 7.6% ממניות החברה, פירסמה מכתב חריף נגד מינוי מקורבו של לוזון, ארז תיק, למנכ"ל, בעלות 4 מיליון שקל

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמוס לוזון
עמוס לוזוןצילום: ספי מגריזו
גיא ארז
גיא ארז

קבוצת אדלטק, בראשות אורי אדלסבורג, מתנגדת לעסקה בין קבוצת לוזון לגזית גלוב, המסדירה את חובות קבוצת לוזון לחברה של חיים כצמן ודורי סגל. במכתב לקבוצת לוזון תמהים באדלטק כיצד אישר הדירקטוריון את עיכוב הדיווח על המו"מ לבעלי המניות - כשזה דווח רק בתגובה לפרסומים בתקשורת. בנוסף, כתבו כי "ברור כי לעמוס לוזון קיים אינטרס מובהק בהוצאת העסקה לפועל".

כמו כן, אדלטק מתנגדת להקצאת המניות ואג"ח סחירות לגזית גלוב, וטוענת כי תראה בהקצאה שכזאת, ללא קבלת אישור האסיפה, כהפרה של החברה את הוראות הדין והפרה של חובת הנאמנות מצד נושאי המשרה. "ללוזון עניין אישי בעסקה, ולכן מדובר בהקצאה פרטית מהותית ואף הצעה פרטית חריגה", נכתב.

אדלטק מבקשת כי יפורסם גילוי מפורט לציבור בדבר מלוא פרטיה של העסקה, וכן שיובא עניינו האישי של לוזון. היא מתריעה כי תפעל בכל הדרכים העומדות לרשותה "כדי למנוע את הטעיית הציבור בנושא".

בנוסף, הקבוצה פירסמה הודעת עמדה חריפה נגד מינויו של ארז תיק, עורך דינו ומקורבו של לוזון, למנכ"ל הקבוצה. בעל השליטה בחברת הנדל"ן, לוזון (77%) מעוניין למנות את תיק, המלווה אותו שנים רבות בעסקיו הפרטיים, לתפקיד המנכ"ל - וזאת בעלות שכר חריגה של עד 4 מיליון שקל בשנה, אף שמעולם לא כיהן כמנכ"ל חברה ציבורית. המינוי דורש את אישור בעלי מניות המיעוט באסיפה שתתקיים ביום רביעי.

אדלטק, המחזיקה 7.6% ממניות הקבוצה ושיש לה סכסוך עם קבוצת לוזון (ואף הצליחה לסכל מינויי בעלי עניין ודירקטורים בעבר), טוענת כי תנאי העסקת המנכ"ל, עם עלות שכרו המוצעת של לוזון כיו"ר דירקטוריון (1.2 מיליון שקל בשנה עבור חצי משרה), אינם סבירים. זאת בפרט נוכח מצבה העסקי. הם קוראים לאסיפה להתנגד לאישור נושאי המשרה בשכר זה.

אורי אדלסבורגצילום: עופר וקנין

סימני שאלה כבדים

"מדיניות התגמול נועדה לסלול את הדרך לתשלומי שכר מופרזים, בלתי אחראיים וחסרי כל בסיס לבעל השליטה והמקורבים לו, תוך התעלמות בוטה ותמוהה ממצבה הקשה של החברה", טוענים באדלטק, ומוסיפים כי לוזון ותיק יהיו הנהנים היחידים ממנה.

הקבוצה אף טוענת כי המינוי מעורר סימני שאלה כבדים לגבי עניינו האישי של בעל השליטה, לוזון, באישור העסקה: "מן הראוי כי יובא פירוט של מערך הקשרים ההסכמים ההבנות בין לוזון עסקיו הפרטיים לבין תיק".

לוזון - שמינה בעבר את אחיו יעקב למנכ"ל החברה (שסיים באחרונה את תפקידו) ואת בתו ליה למנהלת פיתוח עסקי ועוזרת אישית - מבקש, כאמור, להתמנות בעצמו ליו"ר הדירקטוריון. בכך, לוזון ותיק יזכו יחד לשכר שנתי של 5.2 מיליון שקל - 43% מהוצאות ההנהלה והכלליות של החברה. אדלטק קוראת לבעל השליטה "להימנע מהקצאת חלק משמעותי ממשאבי החברה לו ולמקורביו, לפעול להבראתה, ולנהל אותה בצורה יעילה ואחראית". קבוצת לוזון סיימה את הרבעון השלישי בהפסד של 10.3 מיליון שקל, לעומת הפסד של כ-60 מיליון ברבעון המקביל.

בנוסף להתנגדותם לגובה השכר המוצע ללוזון ולתיק, אדלטק מציינת כי קיים ספק רב לגבי סבירות ההנחות המפורטות בתזרים החזוי של החברה בכל הנוגע לתקבולים מתחנת הכוח דוראד, שבה מחזיקה אדלטק ב–18.75%. לפי אדלטק, התקבולים נמוכים משמעותית מאלה המוצגים בתזרים.

באוגוסט 2016 פנה לוזון לבית המשפט בבקשה להצהיר על אדלטק כבעלת עניין שלילי בקבוצת לוזון, מה שיוביל (אם הפנייה תתקבל) לפסילת קולותיה של אדלטק בהצבעות האסיפה הכללית.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים