עקב השיפור ביחסי המינוף של חברת הנדל"ן מישורים - מעלות S&P העלתה את דירוג החברה

לדברי האנליסטים של חברת הדירוג, "החברה תמשיך לבצע פעולות שישפיעו לחיוב על פרופיל הסיכון הפיננסי"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטל
מנכ"ל מישורים, דניאל לבנטלצילום: עופר וקנין
שלי אפלברג
שלי אפלברג

השיפור ביחסי הכיסוי והמינוף של חברת הנדל"ן מישורים הנשלטת על ידי אלכס שניידר וגיל בלוטרייך, הוביל את חברת דירוג האשראי מעלות S&P לעלות את דירוג החברה מ-ilBBB ל-ilBBB+ עם תחזית יציבה.

בתקופה האחרונה ערכה החברה סבב שיחות מול האנליסטים של חברת הדירוג מעלות S&P ושיכנעה אותם כי ראוי להעלות לחברה את הדירוג.

גיל בלוטרייך

בהודעה למשקיעים כתבה מעלות S&P: "העלאת הדירוג של מישורים משקפת את השיפור העקבי ביחסי המינוף והכיסוי בשנים האחרונות ואת הערכתנו כי החברה תמשיך לבצע פעולות שישפיעו לחיוב על פרופיל הסיכון הפיננסי, תוך יישום האסטרטגיה העסקית של הגדלת המרכיב המניב על חשבון המרכיב היזמני באמצעות מכירת נכסים אשר הגיעו למיצוי הפונציאל מלונות וקרקעות לפיתוח במקביל לרכישת נדל"ן מניב בעיקר בישראל ובארה"ב".

מישורים הנסחרת בבורסה לפי שווי שוק של 214 מיליון שקל, הינה בעלת השליטה בחברת סקיילין ששווייה הבורסאי הינו 415 מיליון שקל. סקיילין מפעילה נכסים מניבים ופיתוח קרקעות בקנדה וארה"ב. לחברה שלושה אתרי נופש במחוז אונטריו שבקנדה שלדצם עתודות קרקע לפיתוח ובנוסף שני מלונות בקליבלנד שבארה"ב ואתרי סקי בקליפורניה.

אלכס שניידרצילום: רויטרס

חלקה של מישורים בשווי נכסים אלו נכון לסוף הרבעון השלישי הסתכם ב-537 מיליון שקל. לצד זאת מפעילה מישורים 10 נכסים מניבים בישראל, בעיקר משרדים ושטחי מסחר באזורי ביקוש במרכז הארץ בשווי כולל של 339 מיליון שקל. כמו כן, מחזיקה מישורים יחד עם שותפים אחרים ב-10 נכסים מניבים בארה"ב. בעיקר מדובר בשטחי מסחר אותם היא מעוניינת להשביח ופרויקט דירות שחלקה בשווי נכסים אלה עומד על 236 מיליון שקל.

לאחרונה ערכה מישורים מספר שינויים בהנהלתה. לתפקיד המנכ"ל מונה בראשית ינואר דניאל לבנטל, ורמי שריקי, אשר כיהן בתפקיד המנכ"ל ב-15 השנים האחרונות, עבר לכהן כיו"ר החברה.

בסוף הרבעון השלישי של 2016 ההון העצמי אשר יוחס לבעלי המניות עמד על 275 מיליון שקל. החוב הפיננסי ברוטו של החברה הסתכם ב-494 מיליון שקל מתוכו מיוחס חוב של 280 מיליון שקל למחזיקי אגרות החוב של מישורים.

במעלות ציינו כי בשנה האחרונה ביצעה מישורים מספר פעולות אשר הובילו לחיזוק הפיננסי: מישורים הגדילה את ה-NOI (הכנסות תפעוליות נטו) מהנכסים המניבים בארה"ב ובישראל. במצגת של מישורים אותה פירסמה החברה אחרי הדו"חות של הרבעון השלישי הוסבר כי ה-NOI מנכסים מניבים בישראל וארה"ב זינק ב-225% מ-11.9 מיליון שקל בסוף 2010 ל-38.7 מיליון שקל בסוף 2016.

עוד הזכירו האנליסטים של חברת הדירוג כי החברה הגדילה את תזרימים ממגזר המלונאות והדיור בקנדה, באמצעות הגדלת מספר הנכסים ויישום הליך התייעלות מכירת קרקעות בהיקף גבוה ביחס לשנים קודמות במגזר הייזום בקנדה, מכירת נכסים אשר הגיעו למיצוי הפונציאל כגון מכירת ההחזקות במלון קוסמופוליטן קינג אדוארד בקנדה ומלון פנטגס בארה"ב ומאידך רכישת נכסים עם פונציאל השבחה בעיקר בארה"ב.

חברת הדירוג הזכירה גם את העובדה כי מישורים חיזקה את בסיס ההון שלה באמצעות הזרמת הון לחברה. עוד ציינה לטובה את העובדה כי השבחת נכסיה של מישורים בקנדה לצד הפחתת עלויות המימון האריכו את המח"מ של התחייבויותיה הפינסיות באמצעות מימון מחדש של מספר הלוואות יקרות ופריסה של החוב לזמן ארוך.

"אנו מעריכים את נזילותה של מישורים כהולמת בשל העובדה כי לחברה מזומנים ומקורות וודאיים אחרים המספיקים לתשלום החלויות בשנה הקרובה. כמו כן לחברה על בסיס הסולו המורחב נכסים מניבים בארה"ב לא משועבדים בהיקף של 100 מיליון שקל.

"כחלק מהמקורות העומדים למישורים חברת הדירוג העריכה כי יתרת המזומנים של החברה נכון לינואר 2017 עומדות על 42 מיליון שקל. עוד הניחה כי הלוואות בעלים יהיו בהיקף של 3 מיליון שקל. החברה המחזיקה בחוזי מכירה חתומים תהנה מתזרים של 7 מיליון שקל ממכירת נכסים, ומדיווידנדים של 2 מיליון שקל מחברת הבת סקייליין שכבר הוכרז עליהם. עוד הניחה כי מישורים תבצע מימון חדש לנכס אשר ישחרר לה תזרים בהיקף של 4 מיליון שקל. כספים אלו יעזרו למישורים להחזיר קרן חוב והלוואות בהיקף של 30 מיליון שקל ולהשקיע בנכסים 5 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"