לאחר עלייה של 465% ב-5 שנים - רוזן וטוכמאייר כבר מימשו מניות בכ-100 מיליון שקל

בעלי השליטה בקנדה ישראל שנמצאת בשיא של 9 שנים - הפיצו אתמול מניות של חברת הנדל"ן, קרוב ל-5%, לגוף מוסדי בכ-35 מיליון שקל ■ לפני מספר שבועות כבר מכרו השניים כ-10% ממניות החברה בשווי של כ-70 מיליון שקל למשקיע שווייצי-יהודי מנסיכות מונקו

ערן אזרן
ערן אזרן
ברק רוזן (משמאל) ואסף טוכמאייר
ברק רוזן (משמאל) ואסף טוכמאיירצילום: מוטי קמחי
ערן אזרן
ערן אזרן

מניית חברת הנדל"ן ישראל-קנדה נמצאת בשיא של קרוב ל-9 שנים, ובעלי השליטה בה, אסף טוכמאייר וברק רוזן, ממשיכים להנזיל את אחזקותיהם. לאחר שמימשו לפני כשלושה שבועות בלוק מניות של כ-10% בתמורה לכ-70 מיליון שקל, השניים מכרו אתמול (ג') בלוק מניות נוסף, עד כ-5% מהון המניות המונפק של החברה, לגוף מוסדי, בתמורה לכ-37 מיליון שקל. ייתכן כי רוזן וברק טרם אמרו את המילה האחרונה, ובכוונתם להפיץ מניות נוספות.

ישראל קנדה, שמנייתה עלתה ב-465% ב-5 השנים האחרונות, נסחרת כעת לפי שווי שוק של כ-800 מיליון שקל. החברה עוסקת בייזום פרויקטי נדל"ן, ניהול קבוצות רכישה ונדל"ן מניב. בין היתר החברה אחראית על הפרויקטים מידטאון תל אביב, מגדל הגימנסיה בת"א, רוטשילד 17 ואחרים. באחרונה זכתה החברה – ביחד עם תדהר ואקרו נדל"ן - במכרז ענק להקמת מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בהרצליה, שעלות הקמתו מסתכמת לפי הערכות בכמיליארד שקל.

מניית ישראל קנדה עלתה אתמול בכ-6.7%, כך שהפצת המניות לגוף המוסדי בוצעה מעל מחיר הפתיחה בבורסה. לאחר הפצת המניות, טוכמאייר ורוזן יחזיקו 66.3% (כ-33.16% כל אחד) מהונה המונפק של ישראל קנדה, בהשוואה לאחזקה של כ-90% לפני כחודשיים. הבוקר (ד') מניית ישראל קנדה ממשיכה לעלות, ומוסיפה 2% לערכה.

בשלושת ימי המסחר האחרונים ריכזה מניית ישראל קנדה מחזורים גבוהים ורשמה עלייה מצטברת של כ-17.5%. העלייה נתמכה בסדרה של רכישות שביצע בימים האחרונים אברהם בן דוד אוחיון, המשקיע החדש בישראל קנדה. בימים האחרונים רכש בן דוד אוחיון כ-0.8% מהונה המונפק של ישראל קנדה בעסקות בבורסה בתמורה לכ-5 מיליון שקל. כעת מחזיק בן דוד אוחיון בכ-10.8% מהון מניותיה של החברה.

בן דוד אוחיון החל להיות בעל עניין בקנדה ישראל לפני כשלושה שבועות, לאחר שחצה לראשונה רף אחזקות של 5%. את מניותיו רכש בן דוד אוחיון מטוכמאייר ורוזן בשתי עסקות, כל אחת בהיקף של כ-5%. העסקה האחרונה בוצעה לפי מחיר מניה של 3.5 שקלים, ששיקפה לישראל קנדה שווי של 700 מיליון שקל. מנייתה של קנדה ישראל נסחרת כעת לפי מחיר של כ-4 שקלים למניה, המגלם לבן דוד אוחיון רווח של כ-15% "על נייר" מאז שהחל להשקיע בחברה.

בן דוד אוחיון, יהודי המתגורר בנסיכות מונקו, הוא אזרח שווייצי המתגורר בשדרות אלברט הראשון במונקו. "מדובר באיש נדל"ן ששווה המון כסף וחיפש השקעות בישראל", סיפר גורם בשוק ההון ל-TheMarker. "הוא מחזיק בנדל"ן מניב. הוא איש מבוגר, אדם אמיד מאוד, שמעולם לא התגורר בישראל", הוסיף. בן דוד אוחיון הוא גם אחד התורמים הגדולים לאוניברסיטת בן גוריון, ולפני מספר שנים אף קיבל מהאוניברסיטה תואר דוקטור של כבוד.

בחודשים האחרונים הציגה ישראל קנדה שיפור בתוצאותיה הכספיות הודות להבשלת פרויקטים מרכזיים. בתשעת החודשים הראשונים של 2016 הסתכמו הכנסותיה של החברה בכ-289 מיליון שקל, בהשוואה לכ-151.7 מיליון שקל בתקופה המקביל ב-2015. הרווח הנקי בינואר-ספטמבר 2016 הסתכם בכ-90 מיליון שקל – כפול ביחס לרווח הנקי בתקופה המקבילה ב-2015. ההון בעצמי של החברה הסתכם נכון לסוף ספטמבר 2016 בכ-320 מיליון שקל, כלומר החברה נסחרת לפי מכפיל של יותר פי שתיים וחצי על ההון העצמי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?