נאוי בדרך להגדיל תיק האשראי ל-2 מיליארד שקל; גייסה 120 מיליון שקל

במקביל, חברת ניכיון הצ'קים, שבשליטת משפחת נאוי, מתכוונת לבצע בשבוע הבא הנפקה של ניירות ערך מסחריים בסכום של כ-300 מיליון שקל ■ אנטרופי שירותי מחקר: המלצת "תשואת יתר" למניית החברה, פוטנציאל לעלייה של 18%

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שאול ודורי נאוי
שאול ודורי נאויצילום: אסף נאוי
ערן אזרן
ערן אזרן

האחים נאוי שמה לה כיעד להגדיל את תיק אשראי הלקוחות ל-2 מיליארד שקל עד לסוף שנת 2017, ולשם כך חברת ניכיון הצק'ים, שבשליטת דרורי ושאול נאוי, מבצעת בימים אלה שורה של מהלכים פיננסיים בבורסה.

אמש השלימה החברה הנפקת מניות בסכום כולל של כ-120 מיליון שקל, שצפוי להגדיל את בסיס ההון של החברה בכ-40%. לאחר הנפקת המניות בעלי השליטה ידולל ויחזיקו ב-43% מהונה המונפק של נאוי.

הנפקת המניות נועדה להכניס את נאוי למדד ת"א 90, כחלק מרפורמת המדדים של הבורסה. בנוסף, ההנפקה נועדה להגדיל את בסיס ההון כאמור לכ-420 מיליון שקל, במטרה שתוכל להמשיך ולהגדיל את תיק הלקוחות. בהנפקה נרשמו ביקושים של כ-152 מיליון שקל, והמחיר הסופי שנקבע במכרז עמד על 23.4 שקל למניה - "דיסקאונט" של 2% על המחיר בשוק ערב הגיוס. את ההנפקה הובילה אקסלנס חיתום.

במקביל, נאוי נערכת למחזור חוב לטווח קצר באמצעות הנפקה מחודשת של ניירות ערך מסחריים - נע"מים (commercial papers). בשבוע עבר פרעה נאוי נע"מים בסכום של 256 מיליון שקל, הנושאים ריבית שנתית של כ-2%. בשבוע הבא מתכוונת החברה לבצע גיוס של כ-300 מיליון שקל. בחברה מקווים כי החלטת חברת הדירוג S&P מעלות בשבוע שעבר להעלות את דירוג האשראי של נאוי מרמה של A מינוס ל-A (רמה בינונית-גבוהה) - תפחית את עלויות המימון במחצית.

בנאוי עמלו מזה תקופה ארוכה במטרה לשפר את דירוג האשראי. העלאת הדירוג הינה מהלך משמעותי לחברה הפועלת בתחום ניכיון הצ'קים, שכן הוא עתיד להפחית את עלות ההון - המשאב העיקרי המשמש לפעילותה העסקית. כל ירידה בעלויות המימון, משמעותה היא שיפור בשורת הרווח הנקי. בנוסף, העלאת הדירוג תאפשר לקרנות כספיות להשתתף בהנפקות של החברה, בהתאם למגבלות במדיניות ההשקעה שלהן.

מלבד נע"מים, נאוי הנפיקה בעבר שתי סדרות אג"ח סחירות בערך נקוב של כ-460 מיליון שקל. האג"ח, למח"מ (משך חיים ממוצע) קצר של עד 1.15 שנים, נסחרות בשוק בתשואות לפדיון של 1.5%-1.7%. גיוס האג"ח הינו אפיק מימוני חדש לנאוי, שהתאפשר הודות לתיקון חקיקה, שהתיר לראשונה לגופי מימון חוץ בנקאיים לגייס אג"ח בשוק ההון. לפי הערכות, נאוי עשויה בעתיד לבצע מחזור של החוב, במטרה להמשך ולהפחית את עלויות המימון (הריבית).

נאוי, שמנייתה עלתה השנה ב-33%, נסחרת לפי שווי של כ-650 מיליון שקל. המודל העסקי של החברה מבוסס על פירעון מוקדם של צ'קים ללקוחות תמורת גזירת "קופון" ומתן הלוואות ללקוחות עסקיים לטווח קצר. נכון לסוף ספטמבר 2016, לחברה הון עצמי של כ-293 מיליון שקל. הרווח הנקי של החברה לתשעת החודשים הראשונים של 2016 הסתכם בכ-48 מיליון שקל, כ-56.7% מההכנסות. התשואה השנתית על תיק הלקוחות נטו עמדה על 9.39%.

חברת האנליזה אנטרופי שירותי מחקר פירסמה בשבוע שעבר עבודה ראשונה על נאוי, שבה העניקה למניה המלצת "תשואת יתר". באנטרופי נקבו במחיר יעד של 29.7 שקל למניה – המגלם פוטנציאל לעלייה (אפסייד) של 18%. "בשנים הקרובות תיהנה החברה ממהלכי הממשלה להגברת התחרות בבנקים וכן, מפעולות לגיוון מקורות המימון אותן ביצעה ברבעונים האחרוני ", הדגישו באנטרופי, והוסיפו: "מנוע הצמיחה צפוי להיות גידול בפלח האשראי לתאגידים איתנים אשר ביכולתם לקבל אשראי גם במערכת הבנקאית".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה

רעות וקנין. "יש מוצרים שגם אם אני מוכנה לשלם ורוצה להביא אותם, אין מצב"

מדוע הפיצות בפסח לא יכולות להיות עגולות? האישה שיודעת למה כל כך יקר פה