בדרך לאחת מעשר החברות הגדולות בבורסה: אושר מיזוג דלק קידוחים ואבנר

האספות הכלליות אישרו אתמול ברוב גדול את המיזוג ביניהן: 84.26% מבין בעלי היחידות של אבנר אישרו את המיזוג ■ 99.5% מבין מחזיקי היחידות של דלק קידוחים תמכו ■ המיזוג התאפשר לאחר שאנטרופי פירסמה תמיכתה במהלך

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יצחק תשובה
יצחק תשובהצילום: Ahikam Seri / Bloomberg
ערן אזרן
ערן אזרן

האספות הכלליות של שותפויות החיפושים דלק קידוחים ואבנר, שנמנות על קבוצת דלק, שבשליטת יצחק תשובה, אישרו אמש (ה') ברוב גדול את המיזוג ביניהן. האסיפה הכללית של דלק קידוחים אישרה הצעת המיזוג ברוב של 99.5% מבין מחזיקי היחידות שאינם בעלי עניין אישי בהצבעה. האסיפה הכללית של אבנר אישרה המיזוג ברוב של 84.26% מבין מחזיקי היחידות שאינם בעלי עניין אישי.

השותפות הממוזגת עתידה להיות בשווי שוק של 16.8 מיליארד שקל, ובכך תיהפך לחברה העשירית בגודלה בבורסה. במסגרת המיזוג אמורה דלק קידוחים לקלוט לתוכה את אבנר. המיזוג ייעשה על ידי הנפקה של יחידות השתתפות של דלק קידוחים לאבנר, כך שכל מי שמחזיק ב-5.32 יחידות אבנר יקבל יחידה אחת של דלק קידוחים.

לאחר המיזוג, מחזיקי היחידות של אבנר יחזיקו בכ-52.3% מהשותפות הממוזגת בעוד שביתרה יחזיקו מחזיקי היחידות של דלק קידוחים. את השותפות הממוזגת ינהל יוסי אבו – שמכהן כיום כמנכ"ל של שתי השותפויות.

התמיכה במיזוג התאפשרה לאחר שחברת הייעוץ אנטרופי המליצה לגופים המוסדיים להצביע בעד המיזוג. זאת, לאחר ששכרה את שירותיו של ד"ר טל מופקדי, שבדק את סבירות יחס ההמרה שנקבע. באנטרופי הדגישו שלמיזוג יתרונות, בהם: עלייה ברמת הסחירות, גידול בפוטנציאל של כניסה של משקיעים, פישוט תהליכים וירידה מסוימת ברמת העלויות. גם חברת הייעוץ למוסדיים עמדה תמכה במהלך.

המיזוג הוא שלב מקדמי לקראת ההנפקה הצפויה של זכויותיהן של דלק קידוחים ואבנר (31.25%) במאגר תמר. לאחר המיזוג, בכוונת השותפויות להקים SPC - Special purpose company, תאגיד או שותפות, שתקלוט לתוכה את ההחזקות בתמר. היישות החדשה תכלול כנראה גם את תמר בונד - חמש סדרות חוב בהיקף של 1.6 מיליארד דולר, והיא תמכור בדירוג את החזקות השותפויות בתמר, כמתחייב במתווה הגז.

במקביל, הבורסה הודיעה כי כל סדרות האופציות של אבנר יפקעו לפי שער הנעילה של אבנר ביום פרסום הודעת המיזוג ברשם השותפויות, והסליקה הכספית תתבצע כעבור יומיים; כלומר, ביום פרסום ההודעה של רשם השותפויות – יושעה המסחר ביחידות ההשתתפות של אבנר ובאופציות על אבנר, ביום העסקים שלאחר מכן תבוצע סליקה כספית של מימוש האופציות על אבנר.

יוסי אבו, מנכ"ל דלק קידוחים ואבנר

בד בבד עם אישור המיזוג, שתי השותפויות אישרו את מינויו של איתן רוזנמן כדירקטור חיצוני בדירקטוריון השותף הכללי של דלק קידוחים (כיום הוא מכהן כדח"ץ באבנר); וכן מינוי שני מפקחים לשותפות הממוזגת - משרד רואי חשבון פאהן קנה ושות' ביחד עם רו"ח מיכה בלומנטל, וכן את מינויו של משרד גיסין & קידר (עו"ד גיא גיסין). כמו כן אושר תשלום החזר הוצאות ושכר למפקח בגין עבודתו לאישור המיזוג.

בתחילת אוגוסט שתי ועדות בלתי תלויות של אבנר ודלק קידוחים החליטו על הליך המיזוג. בראש הוועדות עמדו הדח"צים איתן רוזמן ורפי האפט (אבנר), ועמוס ירון ורוני בר און (דלק קידוחים), והן כללו את המפקחים בשותפויות. את הוועדה המיוחדת של אבנר ייצגו עוה"ד אלדד כורש, עמיחי פינקלשטיין ואפרת חיימי ממשרד עמית פולק מטלון ושות'. שתי הוועדות החליטו כי שווי המיזוג ייעשה קרוב למחירי השוק באותה התקופה: 8.7 מיליארד שקל לאבנר ו-7.6 מיליארד שקל לדלק קידוחים.

פינקלשטיין, שותף וראש מחלקת שוק ההון בעמית פולק מטלון, סיפר כי מדובר במיזוג שותפויות נסחרות, שנעשה לראשונה בישראל: "המיזוג העלה סוגיות משפטיות ומסחריות שטרם נדונו עד היום, איתם התמודדו הועדות המיוחדות שמונו על ידי השותפויות. אנו שמחים לדעת כי אספות מחזיקי היחידות בשתי השותפויות, הצביעו בעד המיזוג ובהתאם להמלצות הוועדות המיוחדת והדירקטוריון של השותפויות ובכך אפשרו לשותפות לעבור את המשוכה העיקרית והחשובה ביותר להשלמת המיזוג. עם השלמת המיזוג ניתן להעריך, כי נראה מיזוגים נוספים מעין אלו בעתיד, אשר יש להם השפעה חיובית על המשק הישראלי".

עוד קודם להחלטת המיזוג, דלק קידוחים ואבנר הבטיחו גיוס של כ-400 מיליון דולר בהנפקה ראשונית של סדרת אג"ח. במכרז המוסדי נרשמו ביקושים גבוהים של 3.2 מיליארד שקל, ועל רקע זאת, בשותפויות החליט לגייס חוב באמצעות סדרה אחת בלבד, דולרית (ללא הסדרה השקלית. הריבית הסופית על האג"ח נקבעה ברמה של 4.5%. בשבוע הבא צפויות השותפויות לבצע גם מכרז ציבורי ולגייס בו עד 50 מיליון דולר נוספים.

את השותפים הכלליים מייצגים בהליך המיזוג עורכי הדין אורי רוזנברג, אפרת חוזה-אזרד, יערה בן הרוש ויניב כהן, ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא אחרי פחות משנה

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קשישים בגינה ירושלים

20 אלף שקל בחודש: תתחילו לחסוך עבור מטפל זר בבית

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008