רבד מוכרת 5 בתי הארחה המושכרים לדויטשה טלקום בגרמניה בכ-32 מיליון יורו

לאחר פירעון החוב כנגד הנכס ותשלומים נלווים, רבד צפויה לתזרים פנוי נטו של 8.7 מיליון יורו ■ אתמול דיווחה החברה כי חתמה, ביחד עם חברת בית הזהב, על הסכם לרכישת 15 בתי אבות סיעודיים באנגליה בתמורה ל-79 מיליון ליש"ט

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בית אבות בגרמניה
בית אבות. אילוסטרציהצילום: רויטרס
ערן אזרן
ערן אזרן

בצל השחיקה במטבעות האירופיים, רבד פונה למימוש נדל"ן בגרמניה, שיאפשר לה לרשום רווחי אקוויטי על פורטפוליו ששוויו נמחק לאחר משבר 2008.

חברת הנדל"ן הישראלית, שבשליטת יגאל אהובי (67.3%) ובניהולו של המנכ"ל שרון זכות, מוכרת חמישה נכסים בחמש ערים בגרמניה בתמורה לכ-32.15 מיליון יורו. הרוכשת היא חברת נדל"ן גרמנית. מרבית התמורה בעסקה תשמש לפירעון החוב כנגד הנכסים, בתוספת הוצאות נלוות, כך שלאחר השלמת העסקה צופה רבד תזרים פנוי של כ-8.7 מיליון יורו.

הנכסים הנמכרים - חמישה בתי הארחה בשטח כולל של 24 אלף מ"ר - מושכרים לענקית התקשורת דויטשה טלקום. בעבר דויטשה טלקום נהגה להלין בבתי ההארחה עובדים ולבצע השתלמויות, אך בשנים האחרונות - בעקבות קיצוץ במצבת העובדים - נעשה שימוש חלקי בבתי ההארחה. הנכסים מוחזקים על ידי Fairland Properties, החברה הבת (95%) של רבד. קודם למכירת הנכסים, רבד קיבלה בחזרה את השליטה ב- Fairland, וזאת לאחר שמהלך להכנסת שותף, שיצליח להשביח את הנכסים, לא צלח.

את בתי ההארחה רכשה רבד במינוף גבוה בימים שלפני משבר 2008. המימון לעסקה ניטל בזמנו מבנק קרדיט סוויס, אך מאוחר יותר הבנק מכר את החוב בשלוש "חתיכות", שאחת מהן נרכשה על ידי רבד. בעקבות העסקה, תרשום רבד רווח הון של 1.7 מיליון יורו, וזאת לאחר שכבר שיערכה את הנכס בשווי של אפס.

רבד, שנסחרת לפי שווי שוק של כ-170 מיליון שקל ומנייתה סובלת מסחירות נמוכה, פועלת בתחומי הנדל"ן בישראל ובחו"ל. עיקר פעילות החברה מתמקד בתחום הנדל"ן המניב, במדינות מערביות מפותחות המדורגות בדירוג אשראי גבוה - אירלנד (46%), ישראל (28%), אנגליה (14%), גרמניה (9%), ושווייץ (4%). בנוסף, לחברה פעילות של בתי אבות באנגליה ונדל"ן יזמי בישראל.

אתמול חתמה רבד, ביחד עם בית הזהב, על הסכם לרכישת פורטפוליו של 15 בתי אבות סיעודיים באנגליה תמורת 79 מיליון ליש"ט (כ-380 מיליון שקל). שתי החברות יחזיקו בנכסים בחלקים שווים. בכוונת רבד ובית הזהב למכור שלושה בתי אבות ומבנה סגל אחד, בעלות של כ-7 מיליון ליש"ט, שלא יישארו במצבת הנכסים המשותפת. שתי החברות כבר מנהלות מו"מ למכירת שלושת בתי האבות לצדדים שלישיים.

העסקה באנגליה היא חלק מהשותפות האסטרטגית של רבד עם בית הזהב להרחיב את פעילותה בתחום בתי האבות באירופה. כבר היום מחזיקות רבד ובית הזהב 6 בתי אבות סיעודיים באנגליה (בלונדון, אוקספורד וורצ'סטר). בתי האבות, בשיעור תפוסה של כ-90%, נרכשו ב-2013 בתמורה לכ-41.7 מיליון ליש"ט.

בתשעת חודשים הראשונים של 2016 הסתכם הרווח הנקי של רבד בכ-15.6 מיליון שקל, בהשוואה להפסד של 3.2 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2015. עם זאת, הרווח נרשם בשעה שהחברה נאלצה לבצע הפרשות משמעותיות בגין השינויים בשערי החליפין. התזרים השוטף מפעילות הנדל"ן (FFO), המגלם את הרווח הנקי בתוספת הוצאות ופחת ובנטרול הכנסות והוצאות חד פעמיות, צפוי להסתכם ב-2016 בכ-16 מיליון שקל, בהשוואה ל-17.3 מיליון שקל ב-2015.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"