אלקטרה צריכה במו"מ למכירת אייס ב-190 מיליון שקל

הרוכשת מולה מתנהל המשא ומתן המתקדם היא קרן קדמה, המעוניינת לשלם 145 מיליון שקל ולקחת על עצמה התחייבויות עבור הון חוזר בסכום נטו של 45 מיליון שקל

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

זאב קלימי מנכ"ל אלקטרה צריכה מנסה להיפטר מהירושה שהותיר לו המנכ"ל הקודם יקי ודמני. בהמשך לדיווח שמסרה אתמול (א') החברה למשקיעים באשר לקיומו של משא ומתן למכירת רשת אייס אוטו דיפו, הודיעה היום החברה כי מדובר במכירת כלל הפעילות של הרשת בתמורה לכ-190 מיליון שקל. מתוך סכום זה 145 מיליון שקל ישולמו עבור הפעילות, כאשר הרוכשת תיקח על עצמה התחייבויות עבור הון חוזר בסכום נטו של כ-45 מיליון שקל. בשוק מעריכים כי קרן קדמה עומדת לרכוש את הפעילות.

זאב קלימי, מנכ"ל אלקטרה צריכהצילום: יוני רייף

בשנה האחרונה הסביר קלימי לשוק ההון כי הוא מעוניין למקד את פעילותה של אלקטרה צריכה בפעילות מיזוג האוויר וכן בשקם אלקטריק, ולכן בחר למכור את פעילות אייס לאחר הליכי ההבראה. לאחרונה גם הכריזה החברה כי היא מעוניינת לרכוש את מלוא מניות חברת התקשורת גולן טלקום בעבור כ-350-300 מיליון שקל, פעילות הולמת לקבוצה המחזיקה בזיכיון שיווק סמארטפון של סוני ו-Huawei. ניתן לשער כי כספי המכירה של אייס ישמשו את אלקטרה צריכה כמקורות להשלמת עסקת גולן.

אלקטרה צריכה רכשה את פעילות אייס בשנת 2012 בתמורה לכ-129 מיליון שקל (מתוכם כ-80 מיליון שקל שולמו על מלאי), בימים בהם הרשת היתה בשלב הקפאת הליכים לאחר שהגיעה למשבר. לאחר הליכי הבראה שונים הצליחה פעילות הרשת לגלגל בתשעת החודשים הראשונים של 2016 מחזור מכירות של 423 מיליון שקל, שהניב בסופו של יום רווח מגזרי של 27.7 מיליון שקל. לרשת שני סוגי פעילות - רשת חנויות עשה זאת בעצמך למוצרים לשיפור ועיצוב הבית, ורשת חנויות למוצרי רכב המשלבת בכל אחת מהחנויות מרחב קמעונאי לצד מרחב שירות והתקנה.

הרוכשת הפוטנציאלית, קדמה קפיטל, מנוהלת על ידי גלעד הלוי (בנו של ראש המוסד לשעבר אפרים הלוי), אורי עינן (בנו של מנחם עינן, סגן יו"ר קבוצת עזריאלי הפורש) וגלעד שביט (לשעבר משנה למנכ"ל החברה לישראל). קדמה מתמחה בהשקעה בחברות ישראליות קטנות (בדרך כלל משפחתיות) מוטות צמיחה, הפועלות במגזרים שונים, בהם תעשייה, חקלאות, טכנולוגיית מידע וטכנולוגיות מתקדמות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש

אם אחת הסיבות לתוספות השכר המתכוננות למגזר הציבורי היא העלייה החדה בשכר בהיי־טק, הגיע הרגע להכניס להסכמי השכר במגזר הציבורי עוד אלמנטים היי־טקיים

העובדים שהמשכורות שלהם זינקו - ומה אפשר ללמוד מהסכמי השכר בהיי-טק

סופיה, בירת בולגריה. לגור באחת הערים העתיקות באירופה עבור 3,200 שקל בחודש

עשר ערים בעולם שאפשר לחיות בהן בפחות מ-4,000 שקל בחודש – כולל שכר דירה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אישה בטלפון

מטעינים את הטלפון כשהסוללה כמעט גמורה? תשכחו מהלוואה

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות