נחתם הסכם השכר בדיסקונט: תוספת של 1,500 שקל בחודש

לראשונה נקבע מנגנון מענקים מדורג, הקושר בין התשואה להון לבין המענק השנתי לעובדים לשנים ■ 57 עובדי הבנק בעלי צרכים מיוחדים, שמועסקים במעמד של עובדים ארעיים, יקלטו כעובדים קבועים

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
לילך אשר-טופילסקי, מנכ"לית דיסקונט
לילך אשר-טופילסקי, מנכ"לית דיסקונטצילום: עופר וקנין
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

בנק דיסקונט דיווח היום (ד') כי הנהלת הבנק וארגון ועד העובדים הארצי של הבנק חתמו על הסכם שכר חדש עד לשנת 2018. במסגרת המשא ומתן סוכם עוד על הארכת חוקת העבודה בבנק עד לשנת 2021 - זאת בכפוף לשינויים שבוצעו במספר סעיפים שונים.

על פי ההסכם, תינתן תוספת שכר שקלית-חודשית, ולא תוספת במונחי אחוזי שכר. כך, כל העובדים יקבלו תוספת חודשית של 1,500 שקל שתפוצל לשתי פעימות: 1,000 שקל בתחילת 2017 ו-500 שקל בממוצע בתחילת 2018. כמו כן, למנהלים בבנק תינתן גם תוספת חיתום של 250 שקל. עוד סוכם כי יבוטל תשלום "דמי מעבר" למנהלים בבנק (תשלום בגין מעבר בין תפקידים), ובתמורה יקבלו המנהלים תוספת חד פעמית בשיעור של 2.8%, שתיפרס על פני ארבע השנים הקרובות (0.7% לשנה).

בגין סגירת הסכם שכר לשנים 2016-2014 יינתן לעובדים מענק דיפרנציאלי, חד פעמי, בסך ממוצע של 20,000 שקל, ולמנהלים בסך ממוצע של 26,000 שקל. כמו כן, לראשונה נקבע מנגנון מענקים מדורג, הקושר בין התשואה להון לבין המענק השנתי לעובדים, לשנים 2017 ו-2018. בנוסף, נקבע בהסכם כי 57 עובדי הבנק בעלי צרכים מיוחדים, שמועסקים במעמד של עובדים ארעיים, יקלטו כעובדים קבועים.

לילך אשר-טופילסקי, מנכ"לית קבוצת דיסקונט, בירכה על ההסכם. לדבריה, הוא "מסמן שלב נוסף בתהליך השינוי של הבנק. ההסכם החדש תומך בתנופת העשייה ובחיזוק כושר התחרות של קבוצת דיסקונט במערכת הבנקאית. ראוי לציין את ארגון העובדים והעומדים בראשו, על דרך קבלת ההחלטות ועל האופן המכובד בו התנהל התהליך. קיימנו דיאלוג ישיר וענייני, תוך רצון משותף לחולל את השינויים המתבקשים בהסכמי העבודה, כאשר לנגד עיניי כולנו המשך צמיחתו והצלחתו של הבנק, גם בעתיד".

יפית גריאני, ראש חטיבת משאבי אנוש ונכסים, אמרה: "חתמנו על הסכם שנותן מענה מכבד וראוי לכל הצדדים. הוא מבטא את הצורך של דיסקונט להשתנות ולהתייעל, בהתאמה לרוח התקופה ולאתגרים שלפנינו. אני גאה שניהלנו משא ומתן מכובד, ללא מאבקים מתוקשרים, ושידענו לגשר על כל הפערים באופן יצירתי וחדשני, תוך ראיית טובת הבנק, עובדיו ולקוחותיו".

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית