חצי שנה לאחר מותו של מוטי זיסר: בנק הפועלים רוצה להשתלט של הנדל"ן של הבן שלו

דוד זיסר, בנו של מוטי זיסר שהותיר חוב של 1.4 מיליארד שקל להפועלים, מחזיק בנדל"ן ובמלונות באירופה ובמזרח הרחוק בשווי מוערך של 200 מיליון שקל ■ בית המשפט הורה על דיספוזיציה בנכסי זיסר

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ביתו של מוטי זיסר
ביתו של מוטי זיסרצילום: תומר אפלבאום
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

בנק הפועלים המנוהל על ידי אריק פינטו ממשיך בניסיונותיו לגבות לפחות נתח מהחוב הענק בסך כ–1.4 מיליארד שקל של מוטי זיסר, שמת לפני כחצי שנה. שלשום קיבל הפועלים אישור מנשיא בית המשפט המחוזי בתל אביב, איתן אורנשטין, למתן צו זמני במעמד צד אחד נגד דוד זיסר, בנו, ברכה זיסר, אשתו, יצחק כהן חושן, ופיליפ מאייר, איש עסקים שווייצי ושותפו של זיסר המנוח.

בהפועלים סבורים כי כל נכסיו של דוד זיסר מקורם במוטי זיסר וכי יש להחזירם לעזבונו כדי שתמורתם תגיע לבנק, שכן מוטי זיסר העניק בעבר ערבות אישית למלוא החוב שלו.

הצו נועד להגביל את השימוש בנכסים שבהם מחזיק דוד זיסר, איש עסקים בתחילת שנות ה–30 לחייו. זאת, עד להכרעה בבקשה למתן צו לניהול עיזבון בפשיטת רגל ובשאלת בטלות הענקת הנכסים הללו לידי דוד זיסר ושותפיו. על דוד זיסר להגיב לדברים הללו לבית משפט המחוזי בת"א עד 5 בדצמבר 2016. את התהליך מטעם הפועלים מובילים עו"ד יורם אלרואי, ראש אגף אשראים מיוחדים בחטיבה עסקית, ועורכי הדין גיורא ארדינסט ותומר ויסמן.

בחודשים האחרונים הסתייע הפועלים בחברת מודיעין בינלאומית כדי לערוך שורה של בדיקות לגבי הנכסים השייכים לדוד זיסר ברחבי העולם. מטרת הבדיקות היתה לברר כיצד דוד זיסר הצעיר, שלאחר שירות קבע בצה"ל עבד בחברת אירופה ישראל שבשליטת אביו המנוח, הצליח לצבור נכסים בהיקף גדול המרוכזים בכ–40 חברות וישויות בעולם.

מהבדיקות שערך הפועלים עולה כי דוד זיסר מחזיק בנדל"ן ובמלונות בין היתר בבלגיה, הולנד, צרפת, איטליה והונג קונג. לפי הערכה של הפועלים, השווי נטו של הנכסים הללו הוא כ–50 מיליון יורו (כ–200 מיליון שקל) לפחות.

בבקשתו מעלה הפועלים שאלה בנוגע לתפקידו האמיתי של פיליפ מאייר, שחברת דוקל שבשליטתו היתה שותפה של מוטי זיסר בחברת מרכזי שליטה בבלגיה. הבנק תוהה מדוע ניאותה בעבר חברה זו לסייע לזיסר לפרוע תשלומים לבנק ולשעבד את נכסיה כנגד החוב שלו. בכך בעצם מעריכים בהפועלים כי מאייר היה איש קש של מוטי זיסר. בבנק גם מעלים תהיות מדוע בחר מאייר דווקא בדוד זיסר כדי שינהל את פעילות הנדל"ן והמלונאות שלו באירופה.

בנוסף, בהפועלים סבורים כי האחוזה המפוארת של משפחת זיסר בגני תקוה שנמכרה תמורת כ–28 מיליון שקל — והתמורה עליה נועדה לתשלום של משכנתא בסך כ–17 מיליון שקל ללאומי והיתר להפועלים — נרכשה על ידי מקורביו של מוטי זיסר. הבנק פועל להוצאת ילדיו מתוך הדירות בתוך האחוזה.

באחרונה מכרו הכונסים של מזרחי ואגוד את הדירות של משפחת זיסר בממילא בירושלים תמורת יותר מ–20 מיליון שקל. ייתכן כי חלק מסכום הזה יגיע גם להפועלים, שהפריש כבר את מלוא החוב של זיסר לחובות מסופקים וכל סכום שיצליח לגבות יהווה עבורו ריקברי, הכנסות מגביית חובות שהופרשו בעבר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד