מכירות גלקסי S7 העבירו את סקיילקס לרווח ברבעון השלישי

ברבעון השלישי של השנה הציגה החברה רווח, לעומת הפסד ברבעון המקביל ב-2015 ■ התקלות שהתגלעו במכשיר ה-Note 7 הבעייתי של סמסונג לאחר השקתו הביאו לעצירת המכירות ולא השפיעו על תוצאות החברה ■ מניית סקיילקס זינקה ב-250% מתחילת השנה

גיא ארז
גיא ארז
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אנשים צופים בגלקסי S7 בתערוכת MWC בברצלונה
גלקסי S7 צילום: אי־פי, Emilio Morenatti
גיא ארז
גיא ארז

חברת סקיילקס, שהינה היבואנית והמפיצה המורשה של המותג סמסונג בישראל, ועוסקת ביבוא, שיווק ואספקת שירותי תחזוקה ותיקון לטלפונים ולאביזרים סלולריים של סמסונג, עברה ברבעון השלישי של 2016 לרווח נקי של 3.9 מיליון שקל. זאת לעומת הפסד של 24 מיליון שקל ברבעון המקביל ב-2015. השיפור נבע ממכירות של דגמי הגלקסי S7 של סמסונג - שהושקו במארס 2016 ונתמכו במחיר השקה מוזל ואטרקטיבי. בעקבות זאת גדלו מכירות החברה ב-9.9% לעומת הרבעון המקביל אשתקד, לכ-230 מיליון שקל.

במסגרת עדכון מיתוג החברה, סקיילקס משנה את שמה לסאני תקשורת סלולרית.

הגידול המשמעותי בהכנסות, בקרוב ל-20 מיליון שקל, הביא לזינוק אדיר של 813% ברווח הגולמי של החברה, שהסתכם בכמעט 24 מיליון שקל, לעומת 2.6 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל ב-2015. שיעור הרווח הגולמי ברבעון קפץ מ-1.2% ל-10.3%.

בבחינת תשעת החודשים הראשונים של 2016, החברה רשמה הכנסות של 692 מיליון שקל, 22% יותר מהתקופה המקבילה ב-2015. למרות גידול של 17.5% בעלות המכירות, רשמה החברה מתחילת השנה רווח גולמי של 67 מיליון שקל, שיפור של 93% לעומת התקופה המקבילה אשתקד, ושיעור הרווח הגולמי עלה מ-6.1% ל-9.7%.

הרווח בשלושת הרבעונים הראשונים של השנה, הושפע לחיוב מחיסכון של כ-2 מיליון שקל בהוצאות ההנהלה וכלליות של החברה (ביחס לתקופה זו ב-2015), ירידה של כמיליון שקל בהוצאות שכר ונלוות, ושל כמיליון שקל בהוצאות על שירותים מקצועיים. גם הוצאות המימון פחתו משמעותית, והסתכמו ב-15 מיליון שקל, לעומת 27 מיליון בתשעת החודשים הראשונים של 2015.

בשורה התחתונה, החברה רשמה רווח של 13.4 מיליון שקלמאז תחילת השנה - ירידה לעומת רווח של 452 מיליון אשתקד – אך זאת משום שבתקופה המקבילה בשנה שעברה רשמה סקיילקס רווח ממחילת חוב שנבע מהסדר נושים בסך 575 מיליון שקל.

בעוד שחברת סמסונג העולמית סבלה קשות מההשקה הכושלת של דגם ה-7 Note – פרשה שהובילה לריקול עולמי - הרי שסקיילקס "ניצלה" מנזק מכיוון שבארץ תוכננה השקת המכשיר למועד מאוחר יותר. הודעת סמסונג כחודש לאחר ההשקה העולמית כי היא מבקשת משותפיה ומשווקיה ברחבי העולם לחדול ממכירת המכשיר, מנעה את הפצתו של מכשיר ה-7 Note בארץ, למעט דוגמאות בודדות אשר נאספו באופן מיידי עם גילוי הבעיה ובתיאום מלא עם סמסונג. לכן אין, להערכתה של סקיילקס, חשש להתרחשותם של אירועי התלקחות אצל לקוחות בישראל.

ענת כהן שפכט מנכ"ל סקיילקס (סאני תקשורת): "התוצאות ברבעון השלישי של שנת 2016 משקפות את השפעות שיפור התהליכים העסקיים שהנהגנו בחברה בשנה האחרונה ובהתאמה את החוסן, הגמישות ויכולת התגובה של החברה, שכן תוצאות אלו הושגו על אף ביטול השקתו ומכירתו של הגלקסי נוט 7, שהינו אחד מדגמי הדגל של סמסונג.

"במבט קדימה, אנו מגבשים את השלב הבא באסטרטגיית החברה, בהתאם לאתגרים המתפתחים בשוק הסלולר, תוך חיזוק שיתוף הפעולה עם מטה סמסונג ודחיפת הצעות ערך עדכניות וייחודיות ללקוחותינו".

מניית סקיילקס כבר עלתה היום (ה') בבורסה בעד 2.2%, אך סיימה בירידות של 0.4%, תוך ריכוז מחזור מסחר של 2.6 מיליון שקל - כמעט פי שלושה מהמחזור היומי הממוצע שלה. המניה זינקה בקרוב ל-252% מאז תחילת השנה, ומגלמת לחברה שווי שוק של 61 מיליון שקל.

מניית סקיילקס בשנה האחרונה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית