אדיסון: השווי הכלכלי של פוינטר - 16% מעל שווי השוק

בחברת הייעוץ אדיסון סבורים כי הפוטנציאל של פוינטר נובע מהרכישה בברזיל, מוצרים חדשים בפיתוח ועלייה בשיעור ההכנסות משירותים, אך מזהירים מפני שווקים ומטבעות לא יציבים

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
המכשיר של פוינטר
המכשיר של פוינטרצילום: צילום מתוך ערוץ היוטיוב
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת הייעוץ אדיסון מעריכה כי השווי הכלכלי של חברת פוינטר גבוה ב-16% משווי השוק שלה. פוינטר, המספקת שירותים כמו איתור מכוניות גנובות, ניהול ציי רכב וכן שירותי דרך וגרירת מכוניות, נסחרת בתל אביב ובנאסד"ק לפי שווי של 60 מיליון דולר. האנליזה פורסמה במסגרת פרויקט הבורסה, במסגרתו חברות שישתתפו בתוכנית יקבלו אנליזות במחיר מסובסד כדי לעודד את המסחר במניות אלו על ידי פרסום אנליזות חיצוניות.

"על בסיס תוצאות המחצית הראשונה, שנפגעו משינויים בשערי מטבע, המניה נסחרת לפי מכפיל רווח של 10 על הרווח הצפוי ל-2017 - נמוך ב-34% בהשוואה לחברות דומות. אנו רואים פוטנציאל להערכה מחודשת על סמך שיפור בצמיחת ההכנסות שצפויה להיות מואצת על ידי רכישה שנעשתה לאחרונה בברזיל, מגוון מוצרים חדשים בפיתוח, ועלייה בשיעורי ההכנסות משירותים", כתבו באדיסון.

פוינטר פועלת בעיקר בארגנטינה ובברזיל, ובאדיסון מציינים כי האזורים הללו פחות יציבים, אך חדירת פעילות ניהול משאבים ניידים (MRM) היא נמוכה יחסית והתחרות חלשה יותר מאשר בשווקים המרכזיים. אתגר נוסף שציינו באדיסון הוא הצורך בהשקעה גדולה ביותר במחקר ופיתוח כדי להתמודד עם מחזורי המכירה הנשחקים בתחום.

בסוף יוני פיצלה פוינטר את חברת שגריר ממנה באמצעות חלוקת דיווידנד בעין. היו"ר יוסי בן שלום אמר בעבר ל-TheMarker כי פוינטר מכוונת לשוק ההון האמריקאי והפיצול מקל על האנליסטים להבין את החברה ולהשוות אותה לחברות מתחרות. כמו כן, בן שלום הוסיף כי הפיצול מכין את פוינטר למכירה או מיזוג בעתיד, במכפילים גבוהים יותר מזה שפוינטר נסחרת לפיו. מאז הספיקה פוינטר לבצע רכישה קטנה של החברה הברזלאית Cielo תמורת 6.5 מיליון דולר. Cielo מנהלת ציי רכב הכוללים כ-16 אלף משאיות בדרום ברזיל, והרכישה נועדה בעיקר להרחיב את בסיס הלקוחות של החברה.

"המינוף הנמוך של פוינטר אמור לאפשר לה להתמודד עם אתגרים פיננסיים, בעוד שולי הרווח המצטבר ברוטו לגבי מנויים חדשים הם גבוהים (80-75%) לעומת הממוצע (55%) ומשמעותם היא שהחברה ממוצבת היטב לצמיחה", ציינו באדיסון.

"על פי השוואתנו למתחרים וניתוח תזרים מזומנים מהוון (DCF) נראה שמניות פוינטר מוערכות ברמה נמוכה בצורה משמעותית מערכן. אם מחשבים הנחה של 20% ביחס למכפילי הרווחים בענף הטלוקציה כדי לשקף את חשיפת הקבוצה לשווקים מתפתחים וסיכוני שער החליפין הכרוכים בכך, והנחה של 10% למכפילים של חברת הטלמטיקה הישראלית הגדולה יותר, איתוראן, שיש לה חשיפה אזורית דומה, אנו מגיעים להערכת שווי של 8.85 דולרים (33.9 שקל) למניה".

באדיסון התייחסו גם לסיכונים ולאתגרים מולם ניצבת פוינטר: "מכירות מוצרים שמותקנים ישירות על ידי יצרני ציוד מקוריים (OEMs) יהוו אתגר למכירות של מוצרים בשוק המשני; פוינטר מדווחת בדולרים אמריקאיים, בעוד מרבית ההכנסות מיוצרות בישראל, ברזיל, ארגנטינה ומקסיקו, דבר היוצר סיכון שכרוך בהמרת מטבעות וחשיפה לשווקים מתעוררים; מתקפות סייבר כנגד מערכות אלחוטיות מהוות סיכון גדל בענף כולו; לפוינטר יש תביעת מס בסך 11.5 מיליון דולר בברזיל, שטרם הופרשה, ושעורכי הדין שלה צופים שתופחת במידה משמעותית במשא ומתן שיימשך שנים רבות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?