חלל תקשורת: המשא ומתן עם הסינים הוארך עד 15 בנובמבר

חודשיים לאחר פיצוץ הלוויין עמוס 6 על כן השיגור בארה"ב - בחלל תקשורת מנסים להשלים בכל זאת את העסקה עם תאגיד Xinwei ■ בינתיים, החברה ביצעה פדיון חלקי לאג"ח מסדרות י"ג וי"ד

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
פיצוץ פלקון עמוס 6
צילום: מתוך ערוץ היוטיוב
אורי תומר
אורי תומר

חברת חלל תקשורת הודיעה במוצאי שבת למשקיעים בבורסה בתל אביב על הארכה של הסיכומים בינה לבין המשקיעים הפוטנציאליים מסין, תאגיד Xinwei, שעליהם דיווחה בתחילת ספטמבר. לפי ההודעה, הסיכומים יישארו בתוקף עד 15 בנובמבר.

ההודעה על הארכת המשא ומתן הובילה לעלייה קלה של 2% במחירה של מניית חלל בבורסה בתל אביב היום. סיכומים אלה הושגו לאחר שפיצוץ הלוויין עמוס 6 על כן השיגור בארה"ב גרם לביטול עסקת המכירה של החברה לסינים תמורת יותר ממיליארד שקל, שכן שיגור מוצלח של הלוויין היה תנאי להשלמת העסקה.

לפי הסיכומים בין הצדדים, אף שתנאי העסקה אינם מתקיימים לנוכח התאונה, הם ימשיכו במשא ומתן בלעדי בנוגע למכירה וכן ישמרו על סודיות בנוגע לפרטיו. עם זאת, מקורות בשוק מעריכים כי גם אם תתבצע עסקה בסופו של דבר, הסיכוי שהמחיר יהיה קרוב למחיר המקורי שבו אמורה היתה להתבצע העסקה אינו גבוה, שכן השילוב בין התפוצצות עמוס 6 לאובדן של עמוס 5 בחלל לפני פחות משנה עשוי לפגוע משמעותית ביכולות של חלל לשרת את לקוחותיה הפוטנציאליים.

בחלל תקשורת עצמה לא מרחיבים בנוגע למשא ומתן. עם זאת, מנכ"ל החברה, דוד פולק, אמר ל-TheMarker יומיים לאחר התאונה כי הוא בטוח ביכולת של החברה להמשיך לשרת את לקוחותיה, והעריך כי החברה תוכל להיערך לשיגור של לוויין חדש ולהסתמכות על לוויינים קיימים - של חלל ושל חברות אחרות - בינתיים.

בשבוע שעבר השלימה החברה פדיון חלקי בסך 160 מיליון שקל לאג"ח מסדרות י"ג וי"ד, לפי תנאי התשקיף של הסדרות האלה, שהלוויין הוא הבטוחה עבורן, אירוע דוגמת התאונה שאירעה הוא עילה לפירעון מידי.

לאחר הפדיון החלקי סך החוב הנותר לבעלי האג"ח משתי הסדרות הוא 438 עבור אג"ח י"ג, ו-263 מיליון שקל עבור אג"ח י"ד, והוא אמור להיות משולם לאחר שיתקבלו מלוא הפיצויים עבור הלוויין מהתעשייה האווירית, שהיא זו שביטחה אותו עד לשיגור המתוכנן. כספים אלה אמורים, לפי הודעת החברה, להתקבל בשבועות הקרובים.

הלוויין עמוס 6 אמור היה להיות משוגר על גבי טיל של חברת ספייס X של אלון מאסק. חברת פייסבוק היתה אמורה להיות מהלקוחות המשמעותיים של הלוויין, והיא שתיכננה לספק באמצעותו אינטרנט לאזורים נרחבים באפריקה.

בעלת השליטה בחלל (64%) היא יורוקום של שאול אלוביץ'. מניות החברה נסחרות בבורסה לפי שווי שמסתכם כיום בפחות מחצי מיליארד שקל

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון