המניה שקפצה אמש ב-720% - והמתחרה הישראלית שעשויה להרוויח מכך

ענקית התרופות אלרגן הודיעה אתמול כי היא רוכשת את חברת טובירה בעסקת ענק של 1.7 מיליארד דולר ■ החברה מפתחת תרופה למחלת כבד שומני - בדומה לגלמד הישראלית, שנסחרת בנאסד"ק וזינקה גם היא ב-25% אמש

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי תומר
אורי תומר

מניית חברת הביומד טובירה מקליפורניה זינקה אמש בשיעור חריג ביותר של 720% במסחר בנאסד"ק. הרקע: עסקת ענק לרכישת החברה תמורת 1.7 מיליארד דולר בידי ענקית התרופות אלרגן. לעסקה עשויות להיות השלכות גם על המתחרה הישראלית הקטנה של טובירה - גלמד, שזינקה אמש בעצמה ב-25%.

העסקה, שעליה דווח כמה שעות לאחר שטבע דיווחה על עסקה בשווי כ-700 מיליון דולר בארה"ב, היא מהלך אסטרטגי משמעותי לאלרגן, שמחזיקה ב-10% מטבע ושמכרה לה באחרונה את החטיבה הגנרית שלה. ואולם הזווית הישראלית הנוספת, זו של גלמד, עשויה להיות מעניינת עוד יותר.

אלן בהרב, מנכ"ל גלמדצילום: נאסד"ק

גלמד היא חברת ביומד קטנה שהמטה שלה נמצא בתל אביב ושמעסיקה בו 24 עובדים. מניותיה של גלמד נסחרות בנאסד"ק בשווי שוק שמסתכם גם לאחר הזינוק של אתמול ב-51 מיליון דולר בלבד - 37% פחות משוויה בתחילת 2016 וכ-66% פחות משוויה בהנפקה ב-2014. כמו טובירה, גלמד מפתחת תרופה לתסמונת NASH שהיא תסמונת שנוצרת בשלב מתקדם של מחלת הכבד השומני, מחלה נפוצה מאוד - שיותר מ-30% מהאוכלוסיה בעולם המערבי סובלים ממנה. יו"ר החברה, אגב, הוא חיים הורוביץ, בנו של מנכ"ל טבע לשעבר אלי הורוביץ.

המחלה, שמיוחסת בעיקר לתזונה לקויה והיעדר פעילות גופנית, עשויה להוביל למצבים רפואיים קשים יותר, בהם NASH, שחמת הכבד וסרטן הכבד. הרפואה מבחינה בין מחלת הכבד השומני שנובעת מצריכה מוגזמת של אלכוהול לבין מחלת הכבד השומני שנובעת מסיבות אחרות, ושמובילה ל-NASH, שבה מטפלות התרופות של טובירה ושל גלמד.

בגלל המבנה הייחודי של הכבד, המחלה הזאת, שמידרדרת בחמישית מהמקרים לתסמונת NASH, היא רוורסבילית, כלומר ניתן להשיב בה את הגלגל לאחור במקרים רבים בזכות שינוי משמעותי בתזונה ופעילות ספורטיבית. בחברות המפתחות תרופות בתחום מעריכים שניתן יהיה לעשות זאת גם באמצעות טיפול תרופתי מתאים.

המוצר של גלמד מטפל במחלה באמצעות הפעלה של מנגנוני פירוק השומנים בגוף ומניעה של הצטברותם - לרבות בכבד - והאצה של סילוק הכולסטרול מהגוף פי ארבעה. מלבד גלמד וטובירה, יש עוד חברות שפעילות בתחום - אבל בגלמד אומרים כי היא נמצאת בשלב המתקדם ביותר. החברה עורכת בימים אלה את הניסוי בשלב 2B בתרופה שלה ב-12 מדינות, בהן ארה"ב, גרמניה, איטליה ישראל וסין. הניסוי אמור להסתיים בסוף השנה הנוכחית, והתוצאות אמורות להתפרסם ברבעון הראשון של 2018. בניסוי משתתפים 240 חולים ב-81 מרכזים רפואיים. בחברה מעריכים כי הצלחה בניסויים תאפשר למוצר להגיע למדפים ב-2021.

חיים הורוביץ

מניית גלמד היא תנודתית מאוד, וסבלה מחולשה מתמשכת שמקורה בכך שהחברה עדיין לא מייצרת הכנסות כלשהן. והזינוק הנוכחי, כמו זינוקים קודמים שלה, מבוסס במידה רבה על ההערכה שהחברה תירכש בשלב כלשהו על ידי אחת מענקיות הפארמה, בעסקה שעשויה להיות דומה לעסקה הנוכחית בין אלרגן לטובירה - שהתמחור בה משקף לחברות מסוגה שווי גבוה בהרבה משווי השוק הנוכחי שלה. זאת, אף שהמוצר של טובירה בתחום הכבד השומני סובל מעיכוב משמעותי בפיתוח, לאחר שהחברה החמיצה את היעדים בניסויים הקליניים שערכה עד כה, ואילו המוצר של גלמד נמצא בשלבי פיתוח מתקדמים.

בנוסף לטיפול במחלת כבד שומני, בגלמד מפתחים את הטכנולוגיה של החברה גם לתחומים נוספים - למשל לטיפול בכשל של הכבד בקרב חולי איידס, שנובע מתופעות הלוואי של קוקטייל התרופות לטיפול במחלה. גם התרופה הזאת נמצאת בשלבים מתקדמים של ניסויים קליניים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב

משבר בשווקים

לראשונה: מדד קריטי של שוק האג"ח העולמי מאותת על משבר