לצורך חישוב השכר של אגמון: הרווח של דלק רכב לא יכלול אירועים חד-פעמיים

גם לאחר ההערות של אנטרופי, תוצאות המסחר במניות פורד ומובילאיי ייחשבו חלק ממהלך עסקים רגיל של דלק רכב ולא ינוטרלו ■ המנכ"ל גיל אגמון יקבל שכר של 9.9 מיליון שקל, אם הרווח לפני מס ב-2016-2018 יהיה לפחות 600 מיליון שקל

יורם גביזון
יורם גביזון
גיל אגמון
גיל אגמוןצילום: עופר וקנין
יורם גביזון
יורם גביזון

דלק רכב, הנמצאת בשליטת גיל אגמון, תכנס את בעלי המניות לאסיפה כדי לאשר את מדיניות התגמול לשלוש השנים הבאות והסכם ההעסקה המחודש של היו"ר אבינועם פינקלמן, בעקבות הערותיה של אנטרופי העוסקת בייעוץ למשקיעים מוסדיים. מועד האסיפה נדחה בעקבות בעיה טכנית בקובץ שנשלח לבורסה.

במדיניות התגמול נקבע כי המנכ"ל גיל אגמון יהיה זכאי לתגמול של 9.9 מיליון שקל בגין עבודתו בשנים 2016–2018, אם הרווח השנתי של החברה לפני מס בשנים אלה יגיע ליותר מ–600 מיליון שקל. אם הרווח הנקי יהיה 400–600 מיליון שקל, אגמון יקבל תגמול של 6.6 מיליון שקל בגין השנים 2016–2018; אם הרווח הנקי לפני מס יהיה 200–400 מיליון שקל אגמון יקבל תגמול של 3.3 מיליון שקל, ואם הרווח הנקי לפני מס בתקופה זו יהיה נמוך מ–200 מיליון שקל, אגמון לא יקבל תגמול כלשהו.

בעקבות השגותיה של אנטרופי, שונתה הגדרת הרווח לצורך חישוב התגמול לאגמון, כך שמהרווח לפני מס ינוטרלו תוצאות פעילויות חד־פעמיות שלא במהלך עסקים רגיל של החברה, אם כי בחברה מבהירים כי תוצאות הפעילות במניות פורד ובמניות מובילאיי ייחשבו כחלק ממהלך עסקים רגיל של החברה. בסוף הרבעון השני של 2016 החזיקה דלק רכב במניות פורד בשווי של 145 מיליון שקל ובמניות מובילאיי בשווי של 14 מיליון שקל.

עלות שכר היו"ר: עד 450 אלף שקל

יו"ר החברה, אבינועם פינקלמן, יקבל שכר בעלות שנתית של עד 450 אלף שקל. אם פינקלמן ימשיך בכהונתו שנתיים נוספות עד אוקטובר 2018, יקבל מענק התמדה של 100 אלף שקל לשנה, ולא יותר מסכום מצטבר של 200 אלף שקל.

אבינועם פינקלמןצילום: מוטי קמחי

נושאי משרה נוספים שאינם דירקטורים יקבלו שכר בעלות של עד 1.2 מיליון שקל. במדיניות התגמול של דלק רכב נקבע עוד כי לדירקטוריון החברה זכות להעניק — באישור ועדת התגמול וככל הדרוש באישור האסיפה הכללית — מענק פרישה בגובה של חודש שכר לשנת עבודה. ואולם בעקבות הסתייגותה של אנטרופי, נקבע כי מענק הפרישה המקסימלי יהיה בגובה 12 חודשי שכר שוטף. עוד נקבע כי תקופת ההודעה המוקדמת שתינתן לנושא משרה על סיום עבודתו לא תהיה ארוכה משישה חודשים, ובתקופה זו יידרש להמשיך ולמלא את תפקידו. במדיניות החברה נקבע כי המענקים לנושאי המשרה לא יותנו בעמידה ביעדים וייקבעו על ידי ועדת התגמול ולפי המלצת המנכ"ל. המענק לא יהיה גבוה מ-1.1 מיליון שקל בשנה. המענק לכל נושא משרה שאינו דירקטור או מנכ"ל לא יהיה גבוה מ–60% מהתגמול הכולל שלו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?

העיר לא זולה, אבל זה היה משתלם מכל בחינה אחרת

"הבית שלי בגד בי": תל אביבית שעוזבת אחרי שלושה עשורים מגלה מה שבר אותה

שי שרון. "הרגשתי שאני מתאמץ בעיקר בשביל שהבעלים של חברת האופנה ירוויחו יותר"

"חייתי במסיבה תמידית, אבל זה היה כלוב מזהב. עבודה חסרת משמעות"

נמל חיפה. הפקק בשנה וחצי האחרונות גרם למשק הישראלי נזק של עשרות מיליוני שקלים ביום, לפי משרד האוצר

פקק האוניות מול נמלי ישראל דועך והולך, ולא מהסיבות הנכונות

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"מבחוץ זה נראה סקסי ומגניב, אבל כשנכנסים פנימה מתברר שזאת עבודה קשה והיא חייבת להיות מדויקת"

"אפשר להרוויח 30-20 אלף שקל בחודש מעבר למשכורת": איזה עסק הכי רווחי - פלאפל, פיצה, סושי או שווארמה?

עורכי דין שפרשו מהמקצוע. ״הדור שלנו מחפש מהר, קצר, ענייני, ומבקש שיהיו לו דברים נוספים בחיים, לא רק עבודה"

"הדור הזה עובר בקלות בין עבודות - ומשאיר מאחור את משרדי עריכת הדין"