לאחר התוצאות הטובות: אופל בלאנס נערכת לגיוס של 30-25 מיליון שקל בשוק ההון

חברת ניכיון הצ'קים, שבשליטת משפחת מזרחי, נערכת לבצע הנפקה של 20% ממניותיה, ולשם כך שכרה את שורותיה של דיסקונט חיתום ■ תיק אשראי הלקוחות של אופל עמד בסוף יוני על כ-146.5 מיליון שקל

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

אופל בלאנס ממשיכה בניסיונות לגייס הון על מנת להמשיך ולהרחיב את פעילותה ולשמור על קצב צמיחה גבוה. לאחר שטרם נמצא משקיע אסטרטגי גדול דוגמת גוף מוסדי או משקיע פרטי משמעותי, חברת ניכיון הצ'קים, שבשליטת משפחת מזרחי, מתכוונת לנצל את התוצאות הטובות לבחציון הראשון של 2016 לגיוס הון בבורסה באמצעות הנפקת מניות - כך נודע ל-TheMarker.

אופל בלאנס נערכת לבצע הנפקה של 20% ממניותיה, ולשם כך שכרה את שירותיה של חברת ההנפקות דיסקונט חיתום, בניהולה של טל רובינשטיין. באופל מקווים לגייס כ-30-25 מיליון שקל, שיתרמו לחיזוק ההון העצמי ויסייעו להגברת הסחירות במניה, שמרכזת מחזור מסחר יומי ממוצע של 30 אלף שקל בלבד. בחברה מקווה כי השווי בהנפקה יהיה גבוה מהשווי בשוק - 154 מיליון שקל.

דני מזרחי

אופל בלאנס, בניהולו של דני מזרחי, היא אחת מחברות המימון החוץ בנקאי הצומחות בבורסה. החברה עוסקת במתן שירותים פיננסיים בהם ניכיון צ'קים, המרת מט"ח ושיווק כרטיסי אשראי נטענים ומתמקדת בעיקר בלקוחות קטנים. מניית החברה עלתה במהלך 12 החודשים האחרונים בכ-70% ושווי החברה הגיע לכ-154 מיליון שקל.

כחלק מההכנות להקצאה העתידית, אופל השלימה לפני מספר חודשים מיזוג של שתי חברות פרטיות שעוסקות בניכיון צ'קים לתוך אופל הבורסאית. מדובר היה בחברת מירסיני בע"מ, הפועלת בראשון לציון ובחברת אינווסטנט בע"מ, הפועלת בחולון.

ההחלטה לגייס הון התקבלה לאחר שאופל ניסתה בחודשים האחרונים לאתר משקיע חיצוני. החברה ערכה סדרת מפגשים ("רוד שואו") עם גופים מוסדיים לקראת עסקה אפשרית. בין היתר, הנהלת אופל נפגשה עם בתי ההשקעות פסגות, הלמן אלדובי, אקסלנס והכשרה ביטוח; ובסך הכל עם 9-8 משקיעים פוטנציאליים. ואולם, עד עתה טרם הצליחה החברה להשיג התחייבות השקעה ממשקיע חיצוני.

הכנסותיה של אופל, שפירסמה באחרונה מצגת למשקיעים, הסתכמו במחצית הראשונה של 2016 בכ-20 מיליון שקל, בהשוואה לכ-16.7 מיליון שקל בתקופה המקבילה ב-2015, כלומר גידול של כ-23%. הרווח הנקי הסתכם בכ-7.1 מיליון שקל, זינוק של 58% לעומת רווח של כ-4.5 מיליון שקל בששת החודשים הראשונים של 2015. נכון לסוף יוני, תיק אשראי הלקוחות הסתכם בכ-146.5 מיליון שקל, עלייה של כ-35% ביחס להיקפו בסוף יוני 2015.

בביאורים לדו"חות הכספיים, אופל ציינה כי סך עסקאות הניכיון בחציון הראשון הסתכם בכ-481 מיליון שקל, לעומת סך 377 מיליון שקל בחציון המקביל, גידול של כ-28%. החברה "מגלגלת" את תיק האשראי שלה כמה פעמים בשנה - מח"מ (משך חיים ממוצע) תיק הלקוחות עומד על חודשיים וחצי בלבד. הכנסות החברה משקפות תשואה שנתית גבוהה של 29% על תיק הלקוחות. ההון עצמי של אופל מסתכם בכ-34 מיליון שקל.

כמו יתר חברות ניכיון הצ'קים בבורסה, אופל נהנית מ"רוח גבית" מצד הרגולטור כחלק מעידוד התחרות אל מול המערכת הבנקאית. באחרונה נחקק חוק חדש שמאפשר לראשונה לחברות המימון החוץ בנקאיות לגייס אג"ח בשוק ההון עד לסכום של 2.5 מיליארד שקל.

במקביל, חוקק "חוק נתוני האשראי", שאמור לייצור מאגר נתונים לכלל הלווים במשק, ובמשרד האוצר מקדמים הקמה רגולטור חדש שיפקח על גופי המימון החוץ-בנקאיים. על רקע הרפורמות בשוק, באחרונה רכש בית ההשקעות מיטב דש את השליטה בחרת ניכיון הצ'קים פנינסולה, ואילו חברת הביטוח מנורה מבטחים נכנסה כשותפה בחברת המימון החוץ בנקאי אמפא קפיטל.

מאופל בלאנס נמר בתגובה: "כחברה ציבורית וכחלק מאסטרטגיית הצמיחה ולאור תוצאותיה הפיננסיות המצוינות, החברה בוחנת מעת לעת אפשרויות שונות העומדות בפניה. כאשר יהיה מה לדווח החברה תעשה כן".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות