עמית ורדי ובכירים בלידר שוקי הון רוכשים את פעילות החיתום בכ-25 מיליון שקל

החברה החדשה תמשיך להקרא לידר שוקי הון ■ לידר השקעות תעמיד לרוכשים הלוואת מוכר של 15 מיליון שקל ■ ורדי ישמש כיו"ר וסגנו שי בן יקר כמנכ"ל

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמית ורדי
עמית ורדיצילום: עופר וקנין

חברי ההנהלה הפורשים של בית ההשקעות לידר שוקי הון סיכמו עם חברה האם לידר השקעות על לרכישת פעילות הברוקראז' והחיתום של לידר שוקי הון תמורת כ-25 מיליון שקל. מתוך סכום זה, לידר השקעות תעמיד כ-15 מיליון שקל כהלוואת מוכר למנהלים הרוכשים לתקופה של 6 שנים תמורת שיעבוד על מניות הנרכשות.

עם המנהלים שייכללו בחברה החדשה נמנים המנכ"ל הפורש של לידר שוקי הון, עמית ורדי, המשנה למנכ"ל, שי בן יקר, מנכ"ל חברת החיתום רנן אורגד, סמנכ"ל כספים ירון שטינמץ, היועץ המשפטי בעז קרניאל, ומנהל מחלקת המחקר, אלון גלזר. לפי התכנון בן יקר ישמש כמנכ"ל החברה החדשה שתמשיך להקרא לידר שוקי הון ו-ורדי ישמש כיו"ר החברה החדשה.

בהמשך עשויה להצטרף ללידר חברת ג'פריס פועלת, בין השאר, בתחומי הבנקאות להשקעות, ברוקראז', מחקר וניהול נכסים. החברה נמצאת בשליטת לאוקאדיה נשיונל קורפוריישן (Leucadia National Corporation) - חברת אחזקות בתחום הפיננסים הנסחרת בבורסת ניו יורק לפי שווי שוק של כ-6.5 מיליארד דולר. לג'פריס אין כיום נציגות בישראל שוקי הון החדשה משקיעים אסטרטגיים כמו חברת הפיננסים האמריקאית ג'פריס.

העסקה אמורה להיסגר סופית ב-30 בספטמבר, ולאחריה לידר השקעות תישאר עם הנכס העיקרי והמצליח ביותר של לידר שוקי הון - בית ההשקעות ילין לפידות (50%), הנמצא תחת ניהולם של יאיר לפידות ודב ילין; השניים מחזיקים כל אחד ב-25% מילין לפידות ששוויו מוערך במיליארד שקל.

העסקה מתבצעת, לאחרי שהיחסים בין ראשי לידר השקעות, בראשות היו"ר צחי אפלויג, למנהלי לידר שוקי הון הידרדרו. בתחילה ניהלה לידר השקעות מגעים עם בית השקעות ווליו בייס, הנמצא תחת ניהולם של עידו נויברגר וויקטור שמריך, לרכישת פעילות החיתום והברוקראז', אבל המגעים לא הבשילו לכדי עסקה. לאחר מכן הגישו מנהלי לידר שוקי הון הפורשים את הצעת הרכישה ללידר השקעות. אם העסקה תיסגר, ג'פריס תשקיע בשלב הראשון סכום לא מהותי בחברה החדשה תמורת הקצאה של כמה עשרות אחוזים ממניותיה ובהמשך היקף ההשקעה עשוי לגדול.

פעילות החיתום והברוקראז' של לידר שוקי הון מבוססת בעיקר על המוניטין שצברו מנהליו. עם לקוחות לידר שוקי הון נמנים צדיק בינו, בעל שליטה בבנק הבינלאומי ובפז, קבוצת החברות הפרטיות של יצחק תשובה, קבוצת דלק, גזית גלוב, קרן פימי, ביג והראל.

קבוצת הרוכשים יוצגה על ידי עורכי הדין אורי רוזנברג ורן שלום ממשרד אגמון ושות' רוזנברג הכהן ושות'. המוכרת יוצגה בעסקה על ידי עורכי הדין איה יופה ויובל אדן ממשרד גרוס קלינהנדלר חודק הלוי גרינברג ושות'.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט