נוירודרם החלה בניסוי קליני למוצר חדש למחלת פרקינסון

החברה, שמפתחת תרופות למערכת העצבים המרכזית, החלה בניסוי קליני במוצר חדש שמבוסס על פורמולציה חדשנית לאפומורפין נוזלי ומרוכז שתשוחרר בצורה מושהית לדם

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת נוירודרם, שמפתחת תרופות למערכת העצבים המרכזית, החלה בניסוי קליני במוצר חדש, ND0701, שמבוסס על פורמולציה חדשנית לאפומורפין נוזלי ומרוכז שתשוחרר בצורה מושהית לדם.

הניסוי יכלול מתנדבים בריאים ויבוצע באירופה. ה-ND0701 יצטרף לסל המוצרים של נוירודרם לטיפול מתקדם במחלת הפרקינסון. התרופה אפומורפין ניתנת בהזלפה תחת העור על ידי משאבת חגורה, אך מלווה בתגובה מקומית קשה שעשויה לגרום לכאבים וחוסר נוחות, בעוד ש-ND0701, שמבוססת על פורמולציה חדשנית ומוגנת פטנט, היא מרוכזת יותר וניתנת להזלפה תת עורית על ידי משאבת מדבקה קטנה שמודבקת לעור ותשפר את נוחות השימוש לחולה.

ד"ר עודד ליברמן, מנכ"ל נוירודרם

נוירודרם, שמנוהלת על ידי ד"ר עודד ליברמן, מעריכה שמדבקת העור שפיתחה היא בעלת פרופיל בטיחות שעשוי להפחית את התגובה המקומית והכאבים המיוחסים לטיפול זה כיום. מסלול הפיתוח של התרופה באירופה יתבסס על הוכחת שקילות ביולוגית והשוואה של פרמטרים פרמקוקינטיים, כמו זמן הגעה לשיא הריכוז בדמו של החולה, הריכוז המקסימלי של החומר הפעיל בדם, כמות החומר הפעיל שנספגת בגוף ומהירות סילוקו מהגוף בין המוצר המקורי למוצר שמשווק כיום, כלומר אפומורפין מסחרי.

מטרת הניסוי היא להוכיח ש-ND0701 משיגה רמות דומות של המרכיב הפעיל בדם, כמו תרופות מסחריות אחרות של אפומורפין שניתנות בהזלפה. אפומורפין היא התרופה בעלת העוצמה הגדולה ביותר לטיפול סימפטומטי של מחלת פרקינסון בקבוצת התרופות מסוג דופמין אגוניסט.

מספר החולים במחלת פרקינסון, מחלה נוונית של מערכת העצבים המרכזית שמתאפיינת בירידה בכמות הדופמין במוח וכתוצאה מכך ירידה בפונקציות המוטוריות של החולה. הסימפטומים של המחלה הם רעד בגפיים ובפנים, איטיות תנועה ושיווי משקל לקוי. שוק התרופות למחלת פרקינסון מוערך ב־3 מיליארד דולר לשנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב