מגדל מגדילה את הסיכון לחוסכים: קונה משכנתאות ב-900 מיליון שקל

בעקבות העסקה, עובר הסיכון במקרה של חדלות פירעון של נוטלי המשכנתא מבנק מזרחי-טפחות - לחוסכים בחברת מגדל

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסא ששון
אסא ששון

חברת הביטוח מגדל ממשיכה להגדיל את הסיכון בתיקי ההשקעות של עמיתיה. היום (ג') הודיעה החברה כי היא ובנק מזרחי טפחות חתמו על הסכם למכירת נתח מתיק משכנתאות מאופיין, בהיקף של כ-900 מיליון שקל.

עופר אליהו. מצא את עצמו בתפקיד מנכ"ל מגדל ביטוחצילום: ניר קידר

במסגרת ההסכם תרכוש מגדל 80% מהתיק, כאשר ב-20% הנותרים ימשיך ויחזיק הבנק, שאף ימשיך לנהל ולתפעל את התיק כולו אל מול לווי המשכנתאות. מדובר בתיק משנת 2014, המורכב מהלוואות שעברו חיתום על פי כללי הבנק והן משולמות באופן רציף ללא פיגורים.

עצם מכירת תיק המשכנתאות מעביר את הסיכון בפני חדלות פירעון מהבנק לתיקי הפנסיה של עמיתי חברות הביטוח. שכן במידה שלוקחי המשכנתא לא יעמדו בהחזרי ההלוואה מי שיספוג את ההפסד הוא לא הבנק, שכן הוא מכר את תיק המשכנתא, אלא עמיתי חברת הביטוח שההפסד יירשם על חשבון הפנסיה שלהם.

זוהי העסקה השנייה של מזרחי טפחות בתחום. לפני כחצי שנה מכר הבנק משכנתאות בהיקף של כ-770 מיליון שקל למנורה מבטחים. מזרחי טפחות הוא השחקן הגדול בשוק המשכנתאות בישראל, עם נתח של יותר משליש. מזרחי טפחות אינו הבנק היחיד שמוכר את תיקי המשכנתאות שלו, ובכך למעשה מצמצם את הסיכון והחשיפה לתחום המשכנתאות. גם בנק לאומי החליט לשתף פעולה בתחום המשכנתאות עם קבוצת הראל.

לדברי אסף שהם, מנהל השקעות ראשי במגדל ביטוח, "לאור סביבת הריבית הנמוכה במשק, אנו חותרים לגוון את תמהיל ההשקעות ולמצות הזדמנויות השקעה באפיקים בעלי פוטנציאל להשגת תשואות עודפות על פני אפיקים סחירים. עסקת רכישת תיק המשכנתאות מבנק מזרחי טפחות מהווה נדבך נוסף במימוש אסטרטגיית ההשקעה שמובילה מגדל, ונבחן בחודשים הקרובים השלמת עוד עסקות משמעותיות לטובת העמיתים".

ממזרחי טפחות נמסר כי "העסקה עם מגדל עולה בקנה אחד עם אסטרטגיית הבנק להרחיב את שיתוף הפעולה עם הגורמים המוסדיים, בעזרתם יוכל מזרחי טפחות להמשיך במדיניות הצמיחה וההתרחבות שלו, תוך עמידה ביעדי הלימות ההון הרגולטוריים. מזרחי טפחות, שמחזיק בתיק המשכנתאות הגדול בישראל - בהיקף של למעלה מ-100 מיליארד שקל, היה הבנק הראשון שביצע, כבר בסוף 2015, עסקת 'מכר אמיתי' בתיק משכנתאות עם גורם מוסדי, וזאת בד-בבד עם שיתוף המוסדיים בעסקאות בתחומי פעילות נוספים, לטובת שני הצדדים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט