פוינטר הגישה תשקיף מדף לגיוס של עד 25 מיליון דולר

פוינטר השלימה בשבוע שעבר את הפיצול משגריר, שאיבדה רבע משוויה בתוך יום ■ בעלי השליטה ניצלו את הירידה במניית שגריר כדי להגדיל אחזקותיהם בחברה

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת פוינטר הגישה תשקיף מדף לגיוס של עד 25 מיליון דולר במניות. החברה, שבקופתה כ-8 מיליון דולר, לא מסרה מתי היא מתכוונת לבצע את גיוס ההון, אך המניה שלה נפלה ביום שישי בנאסד"ק ב-7%. מניית החברה נסחרת מאפריל גם בבורסה בתל אביב, אך מחזורי המסחר אפסיים, והמניה בקושי זזה בימים האחרונים.

פעילותה העיקרית של פוינטר היא איתור מכוניות גנובות, שוק שבו היא מתחרה בחברת איתוראן, שנסחרת בנאסד"ק לפי שווי של כ-500 מיליון דולר. פוינטר משקיעה מאמצים בשנתיים האחרונות, כדי לייעל את פעילות החברה ולהציף ערך גבוה יותר למשקיעים. המהלך האחרון שביצעה פוינטר - ההיפרדות מחברת שגריר - הושלם בשבוע שעבר. המהלך כלל הפרדה של פעילויות שתי החברות, חלוקת מניות שגריר כדיווידנד בעין, ורישום מניות שגריר למסחר בבורסה הישראלית.

החברה נסחרת לפי שווי של 40 מיליון דולר, לאחר שאיבדה בשנה האחרונה 35% משוויה. הירידה במניה ביום שישי הגיעה לאחר שמניית החברה קפצה ב-37% מאז שהחברה הודיעה על השווי שלפיו תפוצל שגריר, וב-21% מאז שבוצע הפיצול בפועל.

פעילות פוינטר בלי שגריר הניבה ברבעון הראשון הכנסות של כ-15 מיליון דולר, ירידה של 4% בהשוואה להכנסות ברבעון המקביל בשנה שעברה. הרווח התפעולי המתואם (Non-GAAP) הסתכם ב-1.8 מיליון דולר, לעומת 2 מיליון דולר ברבעון המקביל.

בעלי המניות בפוינטר הם חברת DBSI, שבשליטת יוסי בן שלום וברק דותן (כ-30%); הפניקס (18%); גנדיר השקעות (10%); מיטב דש וחברת ההשקעות לזרוס מנג'מנט, שמחזיקות ב-6.5% כל אחד; וילין לפידות (כ-5%). כך חולקו המניות גם בשגריר, כשעובדי החברה מחזיקים ב-1% ממנה. מחיר הבסיס של מניית שגריר ביום הראשון למסחר, 8.1 שקלים, שיקף לחברה שווי של 65 מיליון שקל, בהתאם להערכת השווי שנעשתה בסוף 2015 בידי חברת הייעוץ הכלכלי וריאנס.

עם זאת, תחילת המסחר במניית שגריר הראה כי המשקיעים בתל אביב מעריכים את החברה בפחות מהשווי שקיבלה מחברת וריאנס, והמניה נפלה ב-25% ביום הראשון. סיבה נוספת ללחץ של על המניה נבע כנראה מחוסר רצון של משקיעים אמריקאים לסחור במניה שנסחרת רק בבורסה בתל אביב. כך, לזרוס מנג'מנט חיסלו את האחזקות בחברה במחיר מניה של 4.9 שקלים.

בעלי השליטה ניצלו את הנפילה במניה כדי לרכוש בשוק עוד מניות. חברת DBSI רכשה כ-250 אלף מניות של שגריר בכ-1.3 מיליון שקל - מחיר של 5.3 שקלים למניה, וכן 18 אלף מניות נוספות במחיר של 6.26 שקלים שהביאו את ההשקעה כולה לכ-1.4 מיליון שקל. לאחר הרכישה מחזיקים בן שלום ודותן בכ-32% מהמניות של שגריר.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב