המסחר בבורסה הסתיים בעליות; אל על המריאה ב-6%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עדכונים

ת"א 25 טיפס ב-1.1%, יתר 50 עלה 1.7%

המסחר בבורסה בתל אביב הסתיים היום בעליות משמעותיות של המדדים המובילים. מדד ת"א 25 עלה ב-1.1%, וכך גם מדד ת"א 100. מדד יתר 50 זינק ב-1.7%. מדד נדל"ן 15 טיפס ב-1.5%, ומדד ביומד התחזק ב-2.2%. מדד נפט וגז עלה ב-1%, ומדדי התקשורת והבנקים עלו ב-0.4%.

בשוק האג"ח הקונצרניות, מדד תל בונד 20 טיפס ב-0.4%, ומדד תל בונד 40 הסתפק בעלייה של 0.2%. מדד תל בונד שקלי עלה ב-0.3%.

בין המניות שבלטו במסחר: אל על טיפס ב-6%, אפריקה זינקה ב-8%, אינסוליין עלתה 6%, ומטרת מיזוג טיפסה ב-20%

בשוק האג"ח הממשלתיות, מחיר האג"ח של ממשלת ישראל לעשר שנים טיפס ב-0.3%, והתשואה שלה ירדה ל-1.63%. מחיר האג"ח הצמודות לטווח דומה עלה ב-0.4%, כך שהתשואה הצטמקה ל-0.17% בשנה.

ת"א 25 עולה ב 1.1% ות"א 100 מוסיף 1.2%

המדדים בתל אביב ממשיכים להיסחר בעליות שערים במחזור המותאם ליום ראשון ללא פעילות זרים - של 450 מיליון שקל.

ת"א 25 עולה ב 1.1% ת"א 100 מוסיף 1.2% מדד הבלוטק מזנק ב-2.1% ומדד הבנקים נהנה מעליה זעירה של 0.4%. העליות במדד נדל"ן 15 התחזקו ל-1%. כאשר מדד הביומד מזנק ב 2.1%. גם מדד הטכנולוגיה נהנה מעליה נאה של 1.7%. מדד הטק עילית מזנק ב 2.1%.

מניית אלוני חץ מרכזת היום את מחזור המסחר הכי גבוה בבורסה 27 מיליון שקל והמניה עולה ב 1.6%. מניית אפריקה מזנקת ב-6.2%, נייס עולה ב-4.1% ופרוטרום מוסיפה 3.7%.

מדדי התל בונד נהנים מעליות שערים נאות. התל בונד 20 עולה ב-0.28% התל בונד 40 נסחר עם עליה של 0.22% והתל בונד 60 נהנה מעליה של 0.23%. התל בונד השקלי עולה ב 0.23% והתל בונד הצמודות נסחר בעליה של 0.21%.

הממשלה אישרה: לא יהיה יותר מסחר בבורסה בימי ראשון

הצעת החוק לשינוי מבנה הבורסה אושרה היום בממשלה פה אחד, ותעלה לקריאה ראשונה בכנסת. החוק, אם אכן יעבור בכנסת, יהפוך את הבורסה לחברה למטרות רווח, במטרה להגדיל את האטרקטיביות שלה.

הצעת החוק כוללת גם שינוי של ימי המסחר בבורסה בתל אביב לימים שני עד שישי, כפי שנהוג בעולם. המטרה בשינוי זה היא לאפשר למשקיעים להגיב להתפתחויות בשוק ההון העולמי קרוב להתרחשויות, ולא רק ביום ראשון. כמו כן, ההצעה קוראת לחייב את הבורסה לפרסם באופן ציבורי את עמלות המסחר והסליקה שגובים חברי הבורסה מלקוחותיהם, וזאת כדי לעודד את התחרות בין חברי הבורסה.

חברת אנלייט של אלוביץ' יוצאת מהשוק האיטלקי

חברת אנלייט מצטרפת למגמת היציאה של יזמי אנרגיה סולארית ישראליים מהשוק האיטלקי. החברה, שבשליטת שאול אלוביץ', השלימה את העסקה למכירת כל אחזקותיה במתקנים סולאריים באיטליה לחברת EcoEnergy, שהיתה מהיזמים ובעלי המתקנים, תמורת 7.2 מיליון יורו - ששולמו לה במעמד חתימת החוזה והשלמת העסקה.

אנלייט החזיקה בשרשור ב-51% ב-20 חוות סולאריות קטנות בהספק מותקן מצטבר של 14 מגה וואט. החברה השקיעה במתקנים אלו 7.5 מיליון יורו בין השנים 2013-2011 ומאז הניבו לה המתקנים תזרימי מזומנים חיוביים.

מקורבים לאנלייט הסבירו את המכירה בכך שהפעילות באיטליה כללה ניהול של מספר רב של מתקנים קטנים, ולא הצדיקה את תשומת הלב הניהולית בהתחשב בעובדה שהחברה משקיעה כיום בפרויקטים גדולים משמעותית מאלו הקיימים באיטליה.

מיטב דש מוכר את האופציות לעובדים שהחזיק תחת מיטב דש בנפיטס

לאחר כעשור של פעילות, החליט בית ההשקעות מיטב דש למכור לבית ההשקעות אלטשולר שחם את אחזקותיו בפעילות האופציות לעובדים שהייתה תחת החברה מיטב דש בנפיטס. מיטב דש החזיק 60% מפעילות זו. המכירה בוצעה תמורת כ-7.3 מיליון שקל בתוספת סכום נוסף אשר ייגזר מרווחי החברה הנמכרת לרבעון השני של שנת 2016, בכפוף להתאמות מסוימות.

החברה החדשה, שתיקרא אלטשולר שחם בנפיטס, היא חברת שירותי נאמנות ופועלת כנאמן לתוכניות אופציות לעובדים, נאמן משלם וכנאמן השלשה (אסקרו). החברה תפעל במגוון רחב של שירותי נאמנויות, ובכלל זה מוקד לקוחות הפועל בכל שעות המסחר. החברה הוקמה ע"י רונן סולומון ב-2006 ונותנת כיום שירותי נאמנות ותפעול לתוכניות הטבה מבוססות מניות לעובדים ומנהלים ביותר מ-1,000 חברות, בהן, 3M, Gett, בלאקברי, מאטומי וטאבולה. כמו כן, פועלת החברה כנאמן לעסקות רכישה מהגדולות במשק.

עליות השערים נמשכות

עליות השערים בבורסה נמשכות במחזור של 303 מיליון שקל נכון לשעה 13:00. ת"א 25 עולה ב-1.1%. ת"א 100 מוסיף 1.1%. מדד הבלוטק מזנק ב-2% ומדד הבנקים נהנה מעליה סולידית של 0.4%. גם מדד נדל"ן 15 נהנה מהמגמה הירוקה בבורסה ומוסיף לערכו עוד 0.8%. מדד הטכנולוגיה מזנק ב-1.4%. מדד הנפט והגז מוסיף 1% לערכו ומדד הטק עילית מטפס בעוד 2%.

בגזרת מדדי התל בונד ממשיכות עליות השערים החדות. התל בונד 20 עולה ב-0.22%; התל בונד 40 מוסיף 0.14% והתל בונד 10 נסחר בעליה של 0.18%. בתל בונד השקלי נרשמת עליה של 0.22% והתל בונד הצמודות נסחר בעליה של 0.17%.

את מחזור המסחר הגדול ביותר בבורסה היום מרכזת מניית אלוני חץ אשר מזנקת ב-1.35 במחזור של 26 מיליון שקל. מניית בזק עולה ב-0.8% ומניית פרוטרום מוסיפה עוד 3.2%. נייס נסחרת עם עליה של 3.8% ואלביט מערכות בעליה של 3.5%.

GPM כי תרכוש 18 פרויקטים קמעונאים נוספים בארה"ב

ארקו החזקות נסחרת על רקע הודעת החברה הבת GPM כי תרכוש 18 פרויקטים קמעונאים נוספים בארה"ב תמורת 35 מיליון דולר. הפרויקטים ממוקמים באזור המערב התיכון בארה"ב וכוללים תחנות דלק וחנויות נוחות אשר מיועדים להיות מופעלים על ידה באופן עצמאי.

החברה הסבירה כי GPM בודקת אפשרות לביצוע עסקה בה המוכרת תשכור חלק מתחנות הדלק. העסקה אמורה להיסגר במהלך המחצית השניה של 2015. בכך תחצה החברה מניין של 1,000 תחנות דלק וחנויות נוחות בבעלותו. בחודש שעבר השלימה ארקו גיוס של 138 מיליון שקל באמצעות אגרות החוב המיועדת לשרת את האסטרטגיה להרחבת פעילות החברה.

"בצל הברקזיט - תשואה שלילית של כ-0.3% לקופות הגמל בחודש יוני"

"בצל הברקזיט - תשואה שלילית של כ-0.3% לקופות הגמל בחודש יוני כתוצאה מירידות השערים שנרשמו בשוקי המניות בארץ ובחו"ל. למרות זאת, מתחילת השנה השיגו קופות הגמל תשואה ממוצעת חיובית של כ-0.6%", כך כותב בסקירתו היום אבי ברקוביץ, מנהל מערך אשראי מיטב דש גמל ופנסיה.

ברקוביץ הסביר כי ירידות השערים באפיק המנייתי בישראל, באירופה, בארה"ב (נאסד"ק) וביפן פעלו כגורם שלילי לתשואות הקופות החודש. מנגד, עליות השערים בשוק האג"ח הממשלתי בישראל, השקלי והצמוד, ועליות השערים באג"ח הקונצרני בישראל פעלו כגורם ממתן. העליות בשוק אגרות החוב הממשלתיות בישראל נבעו מהנהירה לנכסים בטוחים בעקבות הברקזיט.

המסחר נפתח בעליות חדות

הפאניקה בשווקים בעולם לאחר הברקזיט דעכה, הבורסה פתחה את יום המסחר בעליות שערים חדות. ת"א 25 עולה ב-1.1%, ת"א 100 מוסיף 1.1% לערכו, מדד הבלוטק מזנק ב-2% ומדד הבנקים, שספג ירידות חדות בשבוע החולף, עולה ב-0.6%. מדד הנדל"ן 15 נהנה מעליה של 0.8%.

מדד הביומד מוביל את העליות בתל אביב עם עלייה של 2.2%. גם מדד הטק עילית נהנה מעלייה חדה של 2%. ההודעה על מימון הקידוח בתמר 8 מובילה את מדד הגז ונפט לעלייה של 0.7%.

בגזרת מדדי התל בונד נרשמות עליות שערים חדות. התל בונד 20 עולה ב-0.18%, התל בונד 40 מוסיף לערכו 0.12% והתל בונד 60 נהנה מעלייה של 0.15%. התל בונד השקלי נסחר בעלייה של 0.17%. התל בונד הצמודות עולה ב-0.14%.

בגזרת מדדי אגרות החוב הממשלתיים נרשמת מגמה מעורבת עם נטייה לעליות באפיק הארוך. אגרות חוב שקלית ל-10 שנים עולה ב-0.31% והתשואה עליה יורדת ל-1.64%. איגרת חוב צמודת מדד עולה ב-0.27% והתשואה עליה יורדת ל-0.18%. מנגד, איגרת חוב צמודת מדד שמועד פדיונה באוגוסט 2016 יורדת ב-0.1%. ובאגרות החוב הממשלתיות שקליות הקצרות נרשמות ירידות שערים של עד 0.05.

הבורסה בתל אביבצילום: בלומברג

לידר שוקי הון: הבנק בפדרלי תיקן את הירידות שלאחר הברקזיט

"ציפייה להרחבה מוניטרית נוספת בעולם ודחיית העלאת ריבית הבנק הפדרלי תמכה בשוק המניות ובשוק האג"ח", כך מסביר יונתן כץ מלידר שוקי הון את תיקון הירידות החדות לאחר משאל העם בבריטניה.

כץ מציין כי הנתונים הכלכליים בארה"ב ממשיכים להיות חיוביים ומצביעים על גידול בצריכה, עליה באמון הצרכנים ושיפור בתעשייה. עוד הוא צופה כי שוק אגרות החוב יושפע בעיקר מנתוני התעסוקה שיפורסמו ביום שישי.

יו"רית הבנק הפדרלי, ג'נט ילןצילום: רויטרס

אושר התקציב לקידוח תמר 8: "משק הגז עובר מקפאון לצמיחה"

מניות הגז והנפט יושפעו מהודעת דלק קידוחים ואבנר חיפושי נפט על אישור תקציב בהיקף של 265 מיליון דולר לביצוע קידוח תמר 8 וחיבורו לתשתית הקיימת בשדה תמר. מדובר בתוכנית שאמורה לייצרת מלאי גז אשר יספיק בעת ביקושי שיא לגז, לאור הצפי להיקף ההפקה ממאגר תמר והביקושים הקיימים והצפויים לגז וטבעי מהמאגר. על רקע ההודעה מסר יוסי אבו מנכ"ל דלק קידוחים ואבנר כי "משק הגז הטבעי עובר מקיפאון לצמיחה, ויתרום משמעותית לצמיחת המשק בשנים הקרובות".

הקידוח תמר 8 מצוי כ-100 ק"מ מערבית לחיפה, במקום בו עומק הים הוא כ-1.7 ק"מ. המאגר מצוי בעומק של כ-3.5 ק"מ מקרקעית הים, וקידוחו צפוי להתחיל ברבעון הרביעי של שנת 2016 ולהימשך כארבעה חודשים, מתוכם חודשיים וחצי יארך הקידוח עצמו וחודש וחצי נוספים נדרשים להשלמה ולחיבור הקידוח למערכת הצינורות הקיימת בתמר.

לדברי אבו, "החלטת ההשקעה של כמיליארד שקל בביצוע קידוח תמר 8 מתווספת להשקעה של כחצי מיליארד שקל במאגר לוויתן עד סוף השנה בלבד. אנו צפויים להחלטות השקעה נוספות בהיקפים של עשרות מיליארדי שקלים בפיתוח משק הגז הטבעי. ההשקעות בסקטור הגז הטבעי, יובילו את צמיחת המשק הישראלי בשנים הקרובות. קידוח תמר 8 ישפר את אמינות האספקה ממאגר תמר ויסייע לתת מענה לביקושים הגוברים לגז טבעי במשק המקומי. אנו משקיעים, ונמשיך להשקיע, משאבים עצומים על מנת להרחיב ולהגביר את השימוש בגז טבעי במשק המקומי".

אסדת הגז "תמר". ארכיוןצילום: אלבטרוס – צילומי

דלתא תיסחר על רקע עסקת הענק

חברת מוצרי הטקסטיל והאופנה דלתא, שבשליטת אייזיק דבח, תמשיך להיסחר על רקע העסקה הגדולה בתולדותיה עליה הודיעה ביום חמישי האחרון. החברה חתמה עם חברת V.F האמריקאית על הסכם לרכישת פעילות ייצור מותגי ג'ינס, הלבשה עליונה ומוצרים נלווים ממותגים לפלח השוק העליון, תמורת 120 מיליון דולר במזומן.

התמורה הסופית שתשלם דלתא תותאם לשינויים בהון החוזר ובחוב הנקי של הפעילות הנרכשת. העסקה בין דלתא ל-V.F כוללת את הרכישה של המותג 7 For All Mankind - מותג ג'ינס גלובלי מוביל, ואת Splendid ו-Ella Moss - מותגים מובילים בארה"ב של מוצרי הלבשה עליונה ומוצרים נלווים.

ההכנסות מהפעילות הנרכשת של דלתא הסתכמו ב-344 מיליון דולר ב-2015 , ירידה של 14% בהשוואה ל-2014. הרווח התפעולי התזרימי (Ebitda ) שהניבה פעילות זו היה 23 מיליון דולר ב-2015, ירידה של 51% בהשוואה ל-Ebitda ב-2014. ההון החוזר של הפעילות הנרכשת לסוף 2015 הסתכם ב-72 מיליון דולר. הירידה במכירותיה וברווחיה של הפעילות הנרכשת עשויים להסביר את מכפיל ה-Ebitda הנמוך לפיו נרכשת הפעילות של חטיבת Coalition Contemporary Brands מידי החברה הציבורית האמריקאית V.F.

מפעל דלתאצילום: רמי שלוש

מניות הגז והנפט יסחרו על רקע עסקת נובל-הראל

מניות הגז והנפט יסחרו על רקע גל המחאה אשר נפתח נגד עסקת נובל הראל. הראל מתכננת לרכוש 3.5% ממאגר הגז תמר מידי חברת נובל תמורת כ-400 מיליון דולר.

לדברי המתנגדים לעסקה, "היא לא מוסרית. כרגע מחירי הגז נמצאים בשיא. בעתיד כאשר מונפול הגז ייאלץ להוריד את המחיר, הם ישתמשו בתירוץ שהורדת מחיר הגז תפגע בפנסיונרים וככה לא ניתן להוריד אותו. העסקה הזאת מבטיחה כי מחיר הגז שמקבל הצרכן הישראלי יישאר גבוה".

מאגר תמרצילום: אלבטרוס צילומי אוויר

הבורסה תפתח מחר על רקע הזינוק בבורסות וול סטריט

הבורסה תפתח את יום המסחר הראשון של השבוע על רקע הזינוק השבועי אותו השלימו ביום שישי האחרון בורסות וול סטריט - אשר כמעט ומחקו את רוב הנפילות שהתרחשו בעקבות החלטת בריטניה לצאת מהאיחוד האירופי.

בסיכום שבועי, הבורסה המקומית רשמה ירידות שערים חדות על ההחלטה של תושבי בריטניה. ת"א 25 ירד ב-2.4%; ת"א 100 השיל 2.3% מערכו; מדד התקשורת נהנה מעלייה של 4%; מדד הבנקים נפל ב-3.5%; ומדד נדל"ן 15 רשם ירידה של 0.7%.

אתמול ירד שערו היציג של הדולר ב-0.05% ונקבע ברמה של 3.844 שקלים לדולר. היורו נחלש כעת ב-0.3%, ונסחר ברמה של 4.27 שקלים. הליש"ט הבריטית נחלשה בכ-1%, לשער יציג של 5.116 שקלים. היחיד מבין המטבעות המרכזיים שהתחזק מול השקל היה הין היפני, שטיפס ב-0.2%.

"אירועי הברקזיט והחתימה על הסכם הפיוס עם טורקיה יתרמו בעתיד הקרוב לסקטור הנפט והגז, והם מחזקים את השקל מול הדולר בטווח הקצר" - כך צופים כלכלני בנק איגוד בסקירתם השבועית. עוד העריכו כי הדולר צפוי להתחזק מול המטבעות העיקריים בעולם בטווח הבינוני, בשילוב הצפי שהריבית בישראל תיוותר על כנה בשנה הקרובה והיא תעלה באופן עוקב תוך התחשבות בתוואי העלאות הריבית בארה"ב (על פי בנק ישראל).

כלכלני בנק לאומי מזהירים בסקירתם השבועית כי "מחירי האג"ח הממשלתי בעולם נמצאים ברמה גבוהה מאוד". לדבריהם, עקב הסיכון כדאי למשקיעים הבוחרים להשקיע באגרות חוב לשמור על מח"מ (משל חיים ממוצע) בינוני-קצר בתיקי ההשקעות, תוך מתן עדיפות לאג"ח קונצרני בדירוגים גבוהים על אג"ח ממשלתי. בשוק האג"ח הקונצרני, הן בחו"ל והן בישראל, ממליצים בלאומי להתמקד באג"ח איכותיות בדירוגים גבוהים חלף הדירוגים הנמוכים.

עוד טוענים בלאומי כי בטווח הנראה לעין, המדיניות המוניטארית בשווקים בעולם תמשיך להיות מרחיבה, כאשר הבנקים המרכזיים של בריטניה, אירופה, שוויץ ויפן, צפויים להמשיך ולפעול באגרסיביות כדי לתמוך בפעילות הכלכלית במדינות אלו. ככלל, סביבת הריבית הנמוכה תורמת לגידול במינוף משקי הבית והפירמות, וכתוצאה מכך לעליה הדרגתית במכלול הסיכונים הפיננסיים.

צילום: בלומברג

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש