בעל השליטה במשביר 365, רמי שביט, נחקר ברשות לני"ע בחשד לשימוש במידע פנים

המשנה למנכ"ל עדי בלומנפלד-פנחס שמכהנת גם כסמנכ"לית הכספים, וכן אמיר ברונפלד, יועץ של החברה לענייני שוק ההון נחקרו גם הם באזהרה ברשות לניירות ערך ■ ברונפלד ריצה בעבר 10 חודשי מאסר בשל תרמית בניירות ערך

בעל השליטה במשביר 365, רמי שביט, שמכהן גם כמנכ"ל הקבוצה, נחקר באזהרה ברשות לניירות ערך בחשד לעבירות של שימוש במידע פנים, כך הודיעה היום (ב') החברה לבורסה. עם שביט נחקרו גם גורמים נוספים בהנהלה - המשנה למנכ"ל עדי בלומנפלד-פנחס שמכהנת גם כסמנכ"לית הכספים, וכן אמיר ברונפלד, יועץ החברה לענייני שוק ההון, שמכהן גם כמנהל פיתוח עסקי.

המשביר 365 מפעילה את רשת בתי הכלבו המשביר לצרכן, רשת ניו פארם ובעלת השליטה בסיטונאות התיירות קשרי תעופה. החברה הדגישה בדיווח לבורסה כי החקירה לא נוגעת לפעילות החברה, וכן כי לא הוטלה על הנחקרים שום הגבלה בנוגע להמשך הניהול השוטף. עוד נמסר כי החקירה אינה נוגעת למניות או לאיגרות החוב של המשביר 365.

רמי שביט

הדיווח לברוסה היה מעורפל למדיי ומיעט בפרטים אודות החקירה. עם זאת, בדיווח צוין כי מידע הפנים התקבל לכאורה אצל שביט ויתר החשודים "בקשר עם תפקידם במשביר 365 החזקות". מקורב לחקירה סיפר כי מדובר למעשה בפרשה שנוגעת לנושא משרה בחברה ציבורית אחרת. לפי החשד, אותו נושא משרה נחשף למידע פנים, שאותו העביר לשביט ולבעלי המשרה הנוספים.

מעניין לציין כי ברונפלד, המשמש כאמור כיועץ בענייני שוק ההון, כבר הסתבך בעבר עם רשות ני"ע ואף ריצה עונש מאסר. בפברואר 2013 גזר בית המשפט על ברונפלד 10 חודשי מאסר בפועל, שנת מאסר על תנאי וקנס של 150 אלף שקל. העונש קשור לתפקידו של ברונפלד כמנהל ההנפקות בחברת החיתום של הבינלאומי הראשון, שבו כיהן בין השנים 2006-2009.

ברונפלד הורשע אז לפי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בעבירות של תרמית בניירות ערך, קבלת דבר במרמה ומרמה והפרת אמונים בתאגיד לאחר שניצל את מעמדו בחברה, את נגישותו לחשבון ואת חופש הפעולה שניתן לו מכוח תפקידו כדי להפיק רווחים לזכותו ותוך ניצול שיטת המסחר בבורסה. באמצעות פעולות אלה גרף ברונפלד רווחים מוערכים של 40 אלף שקל עד ל-100 אלף שקל.

החקירה של רשות ני"ע ברה לשלב הגלוי בשבוע שעבר, אז זומנו שביט ושני החשודים הנוספים למשרדי מחלקת החקירות. שלושת החשודים לא נעצרו, ועל כן גם לא הובאו לבית המשפט להארכות מעצר או שחרור. הדיווח של המשביר לבורסה בעניין יצא לאור דרישתה של הרשות. במשביר סירבו אתמול להגיב ולהתייחס לפרטי החקירה. גם שביט סירב למסור פרטים, אך הדגיש ש"זה לא קשור למשביר או לעסקי המשביר".

בתגובה לדיווח, מניית המשביר 365 יורדת כעת בכ-5%, לאחר שבשנה האחרונה צנחה מניית החברה 22%. החברה נסחרת לפי שווי של 360 מיליון שקל. החברה ביצעה בשנים האחרונות תהליך התייעלות שהקטין את הפסדיה, אך היא עדיין ממשיכה לשרוף מזומנים. ברבעון הראשון של השנה הפסידה המשביר 10 מיליון שקל, בהשוואה ל-15 מיליון שקל ברבעון המקביל. הכנסותיה של החברה צמחו ברבעון הראשון ב-4.9% לעומת הרבעון המקביל ב-2015 והסתכמו ב-505 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?