דודי ויסמן במו"מ לצירוף חברת דן כשותפה בשליטה בסונול

חברת התחבורה אמורה לרכוש 50% ממניות סונול לפי שווי חברה של 364 מיליון שקל כלומר שווי זהה לפיו נרכשה סונול על ידי וויסמן מידי קבוצת עזריאלי לפני חודשיים

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

דודי ויסמן, שרכש את הבעלות המלאה בחברת סונול, מנהל מו"מ עם חברת התחבורה דן על צירופה כשותף לשליטה בסונול. על פי מבנה העסקה המתגבש אמורה חברת דן לרכוש 50% ממניותיה של סונול לפי שווי חברה של 364 מיליון שקל לסונול - כלומר שווי חברה זהה שלפיו שבו רכש וייסמן רכש במחצית אפריל 2016 את הבעלות המלאה בחברת סונול מקבוצת עזריאלי.

ויסמן קיבל בשבוע שעבר את אישור רשות ההגבלים העסקיים לרכישת סונול. הרכישה מומנה בין השאר בהלוואה של 97 מיליון שקל שויסמן קיבל מעזריאלי והובטחה בשעבוד על כל מניותיה של סונול.

דודי ויסמן

ויסמן מחזיק בעקיפין ב-10.6% ממניותיה של אלון ישראל, שהיא בעלת השליטה בחברת אלון רבוע כחול (72.7%9) שמחזיקה ב-63% ממניותיה של חברת דור אלון המתחרה בסונול. אלון ישראל אמורה למכור את כל החזקתה בחברת אלון רבוע כחול למוטי בן משה תמורת 115 מיליון שקל ובכך תסתיים ההחזקה הבו זמנית של ויסמן בשתי חברות אנרגיה.

חברת דן, שהוקמה ב-1945, מפעילה שירותי תחבורה ציבורית בגוש דן באמצעות 1,296 אוטובוסים והחל במאי 2015 את התחבורה הציבורית בצפון הנגב. החברה מובילה 17 מיליון נוסעים מידי חודש.

מבקר המדינה פרסם בינואר 2015 דו"ח ביקורת חריף נגד החברה שבו כתב שהחברה קיבלה סובסידיה בסכום מצטבר של 3.6 מיליארד שקל בין השנים 2004 ל-2011 בתמורה להתחייבות להתייעל ולחסוך בהוצאותיה.

המבקר מצא בין השאר שהמדינה ויתרה במאי 2007 על אופציה לקבל 25% ממניות דן ומכרה אותה לדן לפי שווי חברה של 400 מיליון שקל. דן הקצתה 10% ממניותיה לעמיקם בן צבי, איתו חתמה דן על הסכם לשותפות בפיתוח נדל"ן שבבעלותה ופנחס רוטנברג שייצג את חברת מאן שהיתה ספק האוטובוסים הבלעדי של דן במשך עשרות שנים.

בכך הפרה דן את התחייבותה להנפיק מניות למשקיע אסטרטגי שאינו קשור לדן. המבקר מתח ביקורת קשה על דן שמימנה את החברות הבנות בסכום של 121 מיליון שקל ונתנה להן ערבויות בסכום שהגיע ל־684 מיליון שקל ביוני 2012. עוד נמצא שהפעילות המשפטית של החברה רוכזה בידי עורך דין שהוא בן דודו של מנכ"ל החברה וש־30% מהפריטים שרכשה החברה נרכשו מספק יחיד.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה