הנהלת הבורסה לאנשי נאסד"ק: אל תחזרו לישראל עד להודעה חדשה

הסכסוך מול העובדים הוביל את הנהלת הבורסה להודיע לאנשי נאסד"ק כי היא נאלצת לבטל את הפגישות שנקבעו עם החברה לשבוע הבא - בהן אמור היה להתבצע אפיון של מערכת המסחר החדשה

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
בניין בורסת נאסד"ק
בניין בורסת נאסד"קצילום: Bloomberg
שלי אפלברג
שלי אפלברג

הנהלת הבורסה לניירות ערך לא מצליחה ליישב את הסכסוך הקיים מול ועד העובדים. המחלוקות בין הצדדים הובילו לכך שלאנשי נאסד"ק נשלחה הודעה, בה נאמר כי הפגישות אשר היו אמורות להתקיים בשבוע הבא בתל אביב מבוטלות, ועד להודעה חדשה אין להם סיבה להגיע לישראל.

בוועד חוששים כי התמורה עבור מערכת המסחר של נאסד"ק (20 מיליון דולר) תשולם בעתיד במניות של הבורסה - לאחר הפיכתה לבורסה למטרות רווח - מהלך שיהפוך את הנאסד"ק לבעלת השליטה בבורסה וכך יביא גם לפיטורים בקרב עובדי הבורסה. בעקבות כך החליט באפריל האחרון הוועד לשבש את כלל פגישות האפיון של צוות הנאסד"ק מול עובדי הבורסה - במטרה לעצור את הפרויקט.

ואכן, באפריל האחרון קיבל צוות הנאסד"ק קבלת פנים מבישה. כאשר נכנס הצוות לבניין הבורסה, הבחינו אנשיו בעצרת העובדים, ששבתו ולבשו חולצות לבנות עליהן נכתב באדום-שחור "ועד TASE" .לאחר שאנשי נאסד"ק נכנסו לחדר הישיבות, הם הבינו כי הוועד אסר על העובדים להשתתף בפגישות בנושא אפיון המערכת. לאור השביתה של העובדים קיצר צוות הנאסד"ק את שהותו בישראל.

אסיפת עובדי הבורסה באפריל האחרון

נראה כי פרויקט החלפת המערכת בבורסה נמצא בסכנה, ואין לשלול את האפשרות כי הנאסד"ק יחליטו לוותר על המיזם, אשר הינו חלק בלתי נפרד מתהליך הקמת בורסה משנית.

מהבורסה נמסר כי לא תגיב על פגישות שהיא מקיימת עם גורמים פנימיים או חיצוניים.

מועד עובדי הבורסה נמסר בתגובה: "שוב בוחרת הנהלת הבורסה להאשים את עובדי הבורסה בהתנהלותה הכושלת. לאחר התערבותה של התנועה לאיכות השלטון, הבינה ההנהלה שהיא נתפסה על חם וכעת מחפשת את המוצא הנוח ביותר - להטיל את האשמה בעובדים - במקום לבדוק את התנהלותה השערורייתית בפרשה מראשיתה. עובדי הבורסה לא יירתעו מניסיונות ההכפשה של ההנהלה, שנועדו להצדיק את כישלונה ואחריותה להתייבשות הבורסה".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

עדי שרעבני

"בוודאי שהייתה בועה": עדי שהרבני חזר להיי-טק אחרי הפסקה של שנתיים - זה מה שהוא גילה