בעל מניות בכיל דורש השבת מענקים של 5.5 מיליון דולר שחולקו למנכ"ל ולשלושה בכירים

בפנייה שנשלחה למנכ"ל ניר גלעד, טוען עו"ד רונן עדיני בשם לקוחו, רונן שירי, כי המענקים חולקו על בסיס חישוב מגמתי ומוטה של הרווח הנקי, שהגדילו באופן מלאכותי במאות מיליוני דולרים את הרווח הנקי לצורך חישוב המענקים

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

חלוקת מענקים לארבעה מבכירי חברת כיל עלולה להגיע לבית המשפט בקרוב - כך עולה מפנייה שהגיש עו"ד רונן עדיני ליו"ר כיל, ניר גלעד.

עו"ד עדיני דורש, בשם לקוחו רונן שירי שהוא בעל מניות בחברה, תובע כי כיל תדרוש מארבעת בכיריה - סטפן בורגס המנכ"ל, דני חן, משנה למנכ"ל יחסי חוץ, אשר גרינבאום, סמנכ"ל תפעול וצ'ארלי ווידהאוס, מנכ"ל כיל מוצרים תעשייתיים - להשיב את כל המענקים שקיבלו מהחברה בגין 2014–2015. נוסף על כך, או לחלופין, שתתבע את חברי דירקטוריון כיל שאישרו את חלוקת הבונוסים.

ניר גלעדצילום: מוטי מילרוד

בעקבות קבלת המכתב אמורה כיל להגיב בתוך 45 יום אם בכוונתה לתבוע את השבת המענקים, או להניח לשירי, באמצעות עו"ד עדיני, להגיש את התביעה בשמה. עדיני טוען כי דירקטוריון החברה עידכן באופן שגוי, ואולי מגמתי, את שורת הרווח הנקי של החברה ל–2014–2015 באופן שאיפשר חלוקת מענקים נדיבים לארבעת הבכירים. לטענתו, בוצעו ביחס ל–2014, בצורה לא נאותה, לא תקינה ומלאכותית, עדכונים כלפי מעלה של הרווח הנקי בהיקפים של עשרות מיליוני דולרים. זאת, בין השאר, בגין ירידת ערך נכסים ובגין שינוי בשווי הוגן של עסקות גידור, וביחס ל–2015 בוצעו בצורה לא נאותה, לא תקינה ומלאכותית עדכונים בהיקף של מאות מיליוני דולרים בגין ירידת ערך נכסים, הפרשה לפרישה מוקדמת ולפסולת היסטורית ועלויות חשמל בגין תקופות עבר.

עדיני מציין כי מבדיקות ראשוניות שנערכו על ידו עולה שהנזק שנגרם לכיל בגין מענקי 2014 הוא 2.9 מיליון דולר, והנזק לחברה בגין מענקי 2015 הוא 2.6 מיליון דולר. עדיני מדגיש כי פנייתו נעשית בהתאם להוראות סעיף 194 לחוק החברות בטרם הגשת תביעה נגזרת. הוא מציין שחברי הדירקטוריון שאישרו את חלוקת הבונוסים הפרו, לכאורה, את חובת הזהירות והאמון שלהם משום שהיו אמורים לדרוש שחלוקת הבונוסים תהיה תואמת את מדיניות התגמול של החברה, וכן שחישוב הרווח לצורך חלוקת המענקים יהיה תקין, הוגן וסביר.

הפנייה, עוד לפני הגשת תביעה נגזרת, מתבססת על דיווחיה של כיל שלפיהם אישרו ועדת התגמול ומשאבי האנוש שלה את התאמת הרווח הנקי שלה ב–2014 בגין אירועים חד־פעמיים לצורך חישוב סף הרווח, שהוא תנאי לקבלת מענק שנתי בהתאם למדיניות התגמול שלה. סכום הרווח הנקי הותאם לסכום של 274 מיליון דולר בגין הפרשה שנעשתה לפסק הבוררות שחייב את החברה לתשלום רטרואקטיבי של תמלוגים, הוצאת מס חד־פעמית בגין הסכמי שומה של חברות בנות באירופה, השפעת השביתה בחברה הבת רותם, וכן הוצאות בגין שינוי בשווי ההוגן של עסקות גידור אנרגיה. התאמת הרווח הנקי איפשרה לבכירים ליהנות ממענקים שאחרת לא היו זכאיים להם על פי נתוני הרווח הנקי החשבונאי המדווח ללא התאמות לאירועים חד־פעמיים.

עו"ד רונן עדיניצילום: שרון דרעי

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן