ההצעה של לבייב לבנק הרוסי - שמקפיצה את אפריקה ישראל

לבייב הציע להעמיד ערבות אישית לפרעון הלוואה בסך 191 מיליון דולר - תמורת תקופת שקט של 10 חודשים ■ קניון אפימול ישאר בידי החברה ■ בעלי האג"ח נפגשים עם משקיעים זרים כדי להעריך כמה יוכלו לדרוש עבור הפעילות ברוסיה

רותי לוי
רותי לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רותי לוי
רותי לוי

התפתחות מפתיעה במגעים מול הבנק הרוסי הקפיצה היום (ה') את מניית אפריקה ישראל ב-10%. אפריקה דיווחה הבוקר למשקיעים כי בעל השליטה, לב לבייב, הגיע להבנות חדשות עם הבנק הרוסי על הסדר חוב של 614 מיליון דולר כלפיו.

לפי הדיווח, לבייב הציע להעמיד לטובת הבנק ערבות אישית של 191.1 מיליון דולר לתקופה של שנה, ובתמורה הבנק יעניק לחברה הבת, אפי פיתוח (65%), תקופת שקט של עשרה חודשים, שבמהלכה יימנע מהעמדה לפירעון מיידי של

לב לבייבצילום: עופר וקנין

ההלוואות ומימוש הבטוחות. בתקופת השקט, אפי תפעל למימוש פרויקט המשרדים אוזרקובסקיה 3במוסקבה במטרה לפרוע את ההלוואה. העסקה מותנית בכך שלבייב ישמור על השליטה באפי פיתוח.

ההסדר החדש אמור להחליף את עסקת ההחלפה שתוכננה ליום חמישי. במסגרת ההחלפה, אפי אמורה היתה להעביר לבנק שלושה נכסים ברוסיה — קניון אפימול, פרויקט אוזרקובסקיה 3 ומלון אקוואמארין, ששוויים בספרי החברה 877 מיליון דולר — תמורת מחיקת החוב. לפי הדיווח, VTB אישר לאפי לדחות את עסקת ההחלפה, ולנסח את תנאי הערבות האישית עד ל– 1 באוגוסט.

לפי גורמים בסביבת אפריקה, לבייב שוקל את הצעת מחזיקי האג"ח לרכוש מהם את הפעילות ברוסיה המרוכזת באפי פיתוח. בעלי האג"ח, שלהם חייבת החברה 3.1 מיליארד שקל, הציעו ללבייב פירוק חלקי של אפריקה והפרדת הפעילות ברוסיה מהפעילויות בישראל ושאר העולם. ואולם, הם עוד לא נקבו בסכום עבור אפי. באחרונה הם נפגשים עם משקיעים זרים כדי להעריך כמה יוכלו לדרוש עבור הפעילות. להערכתם, לבייב, שמנהל את החברה באופן ישיר ומושקע בה רגשית, יהיה מוכן בסופו של דבר לשלם את הסכום הגבוה ביותר.

עד כה לבייב הציע להזרים לחברה כ 300- מיליון שקל בתמורה למחיקת 1.5 מיליארד שקל מהחוב. לפי הצעה זו, הוא יחזיק ב-45% מהחברה ובעלי האג"ח ב-55%. בעלי האג"ח סירבו להצעה, והציעו לו להזרים 600 מיליון שקל בתמורה למחיקת חוב מצדם של 900 מיליון שקל. הפער בין שתי ההצעות מסתכם בכ - 900 מיליון שקל — ולא בטוח שהצדדים יוכלו לגשר עליו.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה

נעה ברויאר. "שתיתי יין עם חברות, וחברה אחת הציעה לי להתמחות בלחם. כעבור חודשיים מצאתי עבודה במאפייה"

"אני חיה קצת כמו אזרח ותיק. ויתרתי על חופשות וכסף, אבל אני שמחה יותר"

פרייבט אקוויטי

התעשייה שמוצצת את לשד הכלכלה האמריקאית גדלה ללא מעצורים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עובדי בניין מסייעים בהכוונת התנועה במנהטן, ניו יורק, בתחילת החודש

האם הראלי בשווקים מסמן את התחתית — או שהגרוע מכל עוד לפנינו?

מבט משטח המריבה אל הים. כל דונם שווה מיליונים, ומחירי הבתים בסביבה מגיעים לעשרות מיליוני שקלים

"פתאום הבנו שיש בעיות עם הקיבוץ": השקיעו 30 מיליון שקל בשכונה חדשה ליד שפיים, אבל אז הכל השתבש