שגריר מתפצלת מפוינטר ותירשם למסחר בתל אביב

חברת שירותי הדרך שגריר כבר הגישה תשקיף, ובשלב זה אינה מתכננת לגייס הון ■ כל מי שיחזיק מניות פוינטר ב–7 ביוני יקבל מספר מניות זהה בשגריר ■ הכנסות החברה ברבעון הראשון של 2016: 42 מיליון שקל

עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עמרי זרחוביץ'
עמרי זרחוביץ'

חברת פוינטר מבצעת בשנה וחצי האחרונות כמה מהלכים כדי לאושש את מנייתה, ולהציף ערך גבוה יותר לבעלי המניות שלה. השלב האחרון בתוכנית הוא רישום של שגריר, שמספקת שירותי דרך לנהגים, בבורסה בתל אביב. לצורך כך הגישה שגריר בסוף השבוע החולף תשקיף לקראת הנפקה ראשונית (IPO). למהלך זה קדמו הפרדה של פעילויות פוינטר ושגריר לקראת פיצול שגריר מהחברה האם, וכן רישום פוינטר למסחר בתל אביב, במקביל לרישום בנאסד"ק.

הפרדת שגריר מפוינטר תיעשה באמצעות חלוקת דיווידנד בעין, כך שכל מי שיחזיק מניות בפוינטר ב–7 ביוני, יקבל מספר מניות זהה בשגריר. החלוקה בפועל תתבצע כשבועיים לאחר מכן, והמניות יירשמו למסחר בתל אביב ב–25 ביוני. החברות יוצגו בתהליך בידי עורכי הדין דני מרקוביץ ושי מרגלית ממשרד יגאל ארנון ושות'.

שירות גררצילום: שגריר

שגריר לא מתכוונת לבצע בשלב זה גיוס הון, אלא רק לרשום את החברה. לפי הערכת שווי שביצעה לשגריר חברת הייעוץ הכלכלי וריאנס בסוף 2015, שווי פעילות החברה הוא 67 מיליון שקל.

פוינטר נסחרת כיום לפי שווי של כ–50 מיליון דולר (190 מיליון שקל), לאחר שאיבדה 24% בשנה האחרונה. בעלי המניות בחברה הם חברת DBSI, שבשליטת יוסי בן שלום וברק דותן (כ–30%); הפניקס (18%); גנדיר השקעות (10%); מיטב דש וחברת ההשקעות לזרוס מנג'מנט, שמחזיקות ב–6.5% כל אחד; וילין לפידות (כ–5%). כך יתחלקו המניות גם בשגריר, כשעובדי החברה יחזיקו ב–1% ממנה. פוינטר תמשיך להתמקד בפעילות העיקרית — איתור מכוניות גנובות, שוק שבו היא מתחרה בחברת איתוראן.

פוינטר השלימה את רכישת הבעלות המלאה בשגריר בינואר 2014, אז רכשה 45% ממניות החברה מגנדיר שבשליטת משפחת רקנאטי. בעבור המניות שילמה פוינטר במזומן ובמניות לפי שווי של 37 מיליון דולר.

המהלך שמבצעת פוינטר החל עוד ב–2014, אז העבירה שגריר חלק מפעילותה לפוינטר. כיום שגריר מעניקה שירותים לחברות הביטוח בכמה תחומים: שירותי דרך לכלי הרכב — גרירה, תיקונים קלים והשכרת רכב חלופי; מרכזי שירות, שמהווים מוסכי הסדר של חברות הביטוח, ובהם מתבצעים תיקוני רכבים; שירותים לדירות ובתים — אינסטלציה, תיקונים במערכת החשמל, פריצת דלתות ועוד; והשכרת כלי רכב לפי שעה, קאר2גו, שבה היא מחזיקה ב–61%.

החברה נהנית משליטה בשוק שירותי הדרך, ולהערכתה, שיעור המנויים שלה בשוק זה הוא כ–30% מכלל המנויים בישראל. לחברה אין מתחרה גדול, ושאר המנויים מתחלקים בין כ–10 חברות. בסך הכל, בכל שירותי החברה יש 1.5 מיליון מנויים, חלקם הגדול מגיע מהסכמים עם 12 חברות ביטוח בישראל.

הכנסות שגריר ברבעון הראשון של 2016 הסתכמו ב–42 מיליון שקל, עלייה של 13%. ברבעון הראשון של השנה הציגה החברה שיפור בשיעור הרווחיות הגולמית, 16.5%, לעומת 12.5% ברבעון המקביל. שגריר רשמה רווח נקי רבעוני של 1.4 מיליון שקל ברבעון הראשון, לעומת הפסד של 600 אלף שקל ברבעון המקביל. הכנסות שגריר ב–2015 הסתכמו ב–156 מיליון שקל, הרווח התפעולי על 1.6 מיליון שקל, ובשורה התחתונה החברה הפסידה 5.5 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יאיר לפידות

"ל-95% מהציבור אין מספיק הון עצמי כדי לרכוש דירה בישראל"

ראם רייזנר ומשפחתו

"עברנו לאחד המקומות היפים בארץ — ולרגע לא הסתכלנו לאחור"