לוזון הצליח היכן שהכצמנים נכשלו: דורי בניה תימחק מהמסחר בכ-4.7 מיליון שקל

המחיקה תיעשה באמצעות מיזוג משולש הופכי - כלומר, מיזוגה של דורי בניה עם חברה פרטית ייעודית שהקימה קבוצת דורי ■ במקביל, אושר מינויה של ליה לוזון, בתו בת ה-28 של עמוס לוזון, כמנהלת פיתוח עסקי תמורת שכר של 360 אלף שקל בשנה

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

עמוס לוזון, בעל השליטה בקבוצת דורי, הצליח היכן שקודמיו בתפקיד - חיים כצמן ודורי סגל - נכשלו. אסיפת בעלי המניות של דורי בניה, בשליטתו העקיפה של לוזון, אישרה ביום חמישי את המהלך למחיקת דורי בניה מהמסחר - כך דווח היום (א') למשקיעים. המחיקה תיעשה באמצעות מיזוג משולש הופכי - כלומר, מיזוגה של דורי בניה עם חברה ייעודית פרטית שהוקמה.

לפני כחודשיים פירסמה קבוצת דורי - החברה האם של דורי בניה (83.5%) - הצעת רכש לבעלי המניות מקרב הציבור של דורי בניה (16.5%). הצעת הרכש פורסמה לפי מחיר של 33 אגורות לכל בעל מניה, פרמיה של 2.7% מעל השוק - ובסך תמורת כ-4.7 מיליון שקל. על מנת שהצעת הרכש תתקבל, קבוצת דורי נדרשה להסכמתם של 8.5% מבעלי מניות דורי בניה (שיעור הניצעים שיביא את אחזקות קבוצת דורי ל-95%); ואולם, בשעתו התקבלה הסכמתם של רק 7% מבעלי המניות - כך שהצעת הרכש נכשלה.

עמוס לוזוןצילום: זאב שטרן

בשונה מהצעת רכש, מיזוג משולש הופכי נדרש להסכמתם של 6.75% בלבד מקרב בעלי המניות מהציבור (ולא של 8.5%). זאת, מאחר שמיזוג משולש נעשה כעסקת בעלי עניין, כלומר הוא נדרש לאישורם של יותר מ-50% מקרב בעלי המניות שאינם בעלי עניין אישי (או ששיעור המתנגדים לעסקה לא יעלה על 2%). מאחר שכבר 7% אישרו את מחיקת דורי בניה בהצעת הרכש - הסיכויים לאישור המיזוג מלכתחילה היו גבוהים.

בעלי המניות מקרב הציבור יקבלו במיזוג תמורה זהה לזו של הצעת הרכש, כלומר 33 אג' על כל מניה. על מנת להעביר את התשלום, קבוצת דורי תעניק לחברה הפרטית הייעודית שהוקמה הלוואה בסכום דומה. מחיקת דורי בניה אמורה להקל על קבוצת דורי לבצע עסקות ומהלכים פיננסיים שיסייעו להבראתה. המחיקה בין היתה אמורה לסייע בצמצם הוצאות, ובכלל זאת הוצאות הקשורות להיותה של דורי בנייה חברה ציבורית.

בעלת השליטה הקודמת בדורי בניה - גזית גלוב של כצמן וסגל - ניסתה ביוני 2014 למחוק את דורי בניה באמצעות הצעת רכש חליפין אך נכשלה. הצעת הרכש לדורי בניה פורסמה אז לפי מחיר של 3.31 שקלים לכל מניה - כלומר, פי 10 ביחס למחיר הסופי שבו תימחק. ההצעה נכשלה בזמנו, בין היתר מאחר שהמחיר היה נמוך בכ-10% ביחס למחיר השוק, ומאחר שהמשקיעים כנראה טרם הבינו את עומק ה"בור" בדורי בניה.

במקביל לאסיפה הכללית בדורי בניה, בעלי המניות של קבוצת דורי אישרו ביום חמישי את מינויה של ליה לוזון, בתו בת ה-28 של בעל השליטה, כמנהלת פיתוח עסקי ועוזרת אישית למנכ"ל קבוצת דורי. ליה תקבל שכר חודשי של כ-30 אלף שקל - ובסך הכל 360 אלף שקל בשנה. במקביל, אושר מינויו של משרד רואה חשבון מבקר חדש - PWC קסלמן וקסלמן, במקומו של קוסט פורר גבאי את קסירר; אך עם זאת, מינויו של מתי דב, המכהן כדח"ץ, לתקופת כהונה נוספת - לא אושרה.

אישור תנאי השכר ללוזון הבת התקבל לאחר סיווגו של אורי אדלסבורג, המחזיק בכ-7.6% מקבוצת דורי כבעל עניין שלילי. ביום שני שעבר שיגר אדלסבורג מכתב לקבוצת דורי, שבו הוא קבל על החלטתה לסווג אותו כבעל עניין אישי שלילי והדגיש אדלסבורג כי הסמכות בנוגע לסיווג נתונה בידי בית המשפט בלבד – ואינה כפופה לשיקול דעתה של הנהלת דורי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"