לבייב שוב מוחק: החשש - איבוד נכסים ותספורת כבדה לבעלי האג"ח של אפריקה ישראל

אפריקה ישראל פותחת באופן רשמי במגעים להסדר חוב שני של כ-3.6 מיליארד שקל ■ מנכ"ל החברה: "החלטה זו הינה בבחינת הכרח המציאות כדרך יחידה לאפשר לחברה לעמוד בהתחייבויותיה"

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
לב לבייב
לב לבייבצילום: עופר וקנין

לב לבייב נכנס פעם נוספת להסדר חוב; אפריקה ישראל להשקעות שבשליטת לבייב פותחת הערב באופן רשמי במגעים עם מחזיקי סדרות האג"ח כ"ו, כ"ז ,כ"ח - שלהם היא חייבת כ-3.6 מיליארד שקל - עקב המצב כלכלי הקשה השורר ברוסיה, בה היא פועלת באמצעות החברה הבת אפי פיתוח. מדובר בהסדר חוב שני של אפריקה, לאחר שבמאי 2010 השלימה הסדר ענק של כ-8 מיליארד שקל מול מחזיקי האג"ח והבנקים.

בדיווח שפירסמה אפריקה הערב, היא מציינת כי "בתקופה האחרונה, כפועל יוצא מהחרפת הקונפליקט המדיני–פוליטי בין רוסיה לבין אוקראינה שגרר הטלת סנקציות כלכליות על רוסיה על ידי הקהילה הבינלאומית, לצד ירידה דרמטית במחירי הנפט בעולם ופיחות חריף בשער החליפין של הרובל לעומת הדולר, נקלע המשק הרוסי למשבר עמוק שטרם ניתן לעמוד בבירור על סיומו בטווח הקצר ואף מעבר לכך.

"השלכותיו של משבר כלכלי נרחב זה, לא פסחו על החברה הבת המהותית של החברה, אפי פיתוח, המרכזת את נכסיה ופעילות הנדל"ן של אפריקה ישראל ברוסיה. החברה ספגה שחיקה מתמשכת בהכנסותיה ורווחיה, ורשמה הפחתות בהיקף מצטבר של מאות מיליוני דולר בשווי הנדל"ן להשקעה שלה".

החברה מעידה כי כפועל יוצא של התרחשויות אלו, "קיבלה אפי פיתוח הודעה מהבנק הרוסי VTB, שהעמיד לרשותה ליווי בנקאי בהיקף של כ-611 מיליון דולר, המתריע על כך שחלה הרעה מהותית במצב הפיננסי של החברה. וכי קיימות נסיבות נוספות המעידות על כך, שהלוואות אלה לא יסולקו במועדיהן. לאור זאת, הודיע הבנק הרוסי שהיה וההשלכות השליליות הללו לא יוסרו, אזי יממש את זכויותיו לדרוש פירעון מוקדם של ההלוואות או לחילופין, בוחנים הצדדים אפשרות, לפיה ההלוואות תפרענה בתמורה למספר נכסים מהותיים. וזאת, לאחר שהיתכנותן של חלופות מימון אחרות נמצאו כבלתי ישימות".

בהתאם לכך טוענת אפריקה כי אם וככל שיוסכם על ביצוע עסקת ההחלפה, ככל הנראה תרשום בגינה אפי פיתוח בדו"חותיה הכספיים קיטון בהון בסך של כ- 266 מיליון בכפוף למבנה העסקה מול הבנק.

אברהם נובוגרוצקי (נובו), מנכ"ל אפריקה ישראל מסר כי "המשבר העמוק, שפקד את הכלכלה הרוסית בשנתיים האחרונות והחריף בחודשים האחרונים, השליך לרעה על שוק הנדל"ן ברוסיה, וכפועל יוצא על הנדל"ן של אפי פיתוח. אנו ערים לכך, שמשבר זה טרם חלף והוא ממשיך להציב אתגרים מורכבים בפנינו ובפני חברות בינלאומיות הפועלות במדינה זו.

"לאור ההתמודדות עם האתגרים בשוק הרוסי, הוחלט בשנית לגבש תכנית לארגון מחדש של מצבת התחייבויותיה של אפריקה ישראל. החלטה זו הינה בבחינת הכרח המציאות, וזאת כדרך יחידה לאפשר לחברה לעמוד בהתחייבויותיה כלפי כלל מחזיקי אגרות החוב שלה. תוך, מחויבות לשמירה על הוגנות ויחס בלתי מפלה בין מחזיקי אגרות החוב. אפריקה ישראל תמשיך לנקוט בכל הצעדים הדרושים, מבניים וניהוליים כאחד, להתאמת פעילותה העסקית והארגונית למציאות מורכבת זו".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר