עסקת נדל"ן של 200 מיליון שקל בהרצליה: האם מיקרוסופט תקים שם את מרכז הפיתוח החדש?

ישראל קנדה, תדהר ואקרו רכשו קרקע בשטח של כ-10 דונם - המיועדת להקמת בניין משרדים בשטח של 50 אלף מ"ר

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בהרצליה פיתוח
מרכז הפיתוח של מיקרוסופט בהרצליהצילום: ניר קידר
ערן אזרן
ערן אזרן

עסקת נדל"ן גדולה נחתמה בסוף השבוע בהרצליה. ישראל קנדה, תדהר ואקרו נדל"ן רכשו קרקע בשטח של כ–10 דונם בהרצליה פיתוח תמורת כ–200 מיליון שקל — כך נודע 
ל–TheMarker. שלוש החברות כבר הציעו את הקרקע לענקית הטכנולוגיה מיקרוסופט, שמעוניינת להקים קומפלקס חדש עבור מרכז הפיתוח שלה הממוקם בהרצליה.

ישראל קנדה, תדהר ואקרו יחזיקו בקרקע בחלקים שווים. התב"ע (תוכנית בניין עיר) המאושרת מייעדת את הקרקע, הממוקמת בצד הדרום מערבי של אזור התעשייה בהרצליה, להקמה של בניין משרדים בשטח של כ–50 אלף מ"ר. אזור התעשייה של הרצליה משתרע על פני 650 דונם, ושוכרות בו שטחים יותר מ–1,500 חברות. עם חברות הטכנולוגיה הפועלות באזור נמנות, בין השאר, מיקרוסופט, ורינט, פורמולה ומטריקס.

ברק רוזן (משמאל) ואסף טוכמאיירצילום: מוטי קמחי

לפני כחודשיים פירסמה מיקרוסופט מכרז, המנוהל על ידי מאן נכסים, להקמת מרכז פיתוח חדש. מיקרוסופט מעוניינת להקים קומפלקס בשטח של 50–45 אלף מ"ר עם יותר מ–2,000 מקומות חניה. כיום יש לחברה משרדים בהרצליה וברעננה בהיקף שטחים הנמוך במחצית, כך שהפרויקט החדש מתאים להמשך ההתרחבות ולתוכניות הצמיחה בישראל בשנים הקרובות.

המכרז של מיקרוסופט הוא אופציה מרכזית בתוכנית של ישראל קנדה, תדהר ואקרו נדל"ן. ואולם, שלוש החברות מתכוונות להקים את הפרויקט, הממוקם באזור אטרקטיבי, גם אם לא יזכו במכרז. עלות הקמת הבניין מוערכת במאות מיליוני שקלים - כך שלמעשה, עלות הפרויקט עשויה להגיע קרוב יותר למיליארד שקל.

ישראל קנדה (לשעבר פנגאיה נדל"ן) עוסקת בהקמת פרויקטי נדל"ן, ניהול קבוצות רכישה ונדל"ן מניב. החברה, הנשלטת בידי ברק רוזן ואסף טוכמאייר, נסחרת בבורסה לפי שווי של כחצי מיליארד שקל. ישראל קנדה אחראית, בין השאר, על פרויקט מיד־טאון בתל אביב, הנחשב פרויקט הדגל שלה.

לפני כחמישה חודשים זכתה, יחד עם אקרו נדל"ן, במכרז היקר ביותר שערכה רשות מקרקעי ישראל על קרקע מדינה. שתי החברות שילמו 821 מיליון שקל (לא כולל מע"מ) בתמורה לקבלת זכויות בנייה לשני מגדלים בני 44 קומות במתחם כנרית בקריה בתל אביב.

בשונה מקנדה ישראל, שתי החברות הנוספות השותפות בקרקע בהרצליה הן פרטיות. אקרו נדל"ן, שבבעלות צחי ארבוב ואילן קפון, היא חברה יזמית פרטית המתמחה בפרויקטים למגורים, מסחר ומשרדים. בין השאר, החברה מעורבת בפרויקטים רוטשילד 17, מגדלי נאמן ורוטשילד 84 בתל אביב.

זיו יעקובי, אילן קפון וצחי ארבובצילום: רפי דלויה

תדהר עוסקת בייזום, תכנון ובנייה של מגורים, במשרדים ומסחר ובהתחדשות עירונית. נוסף על כך, הקבוצה מחזיקה בנכסים מניבים בישראל ובחו"ל. בתחילת מארס זכתה תדהר, יחד עם אלקטרה, במכרז להקמת המטה הגלובלי של ענקית התרופות טבע ברעננה, בעלות מוערכת של 1.2 מיליארד שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"