בית הזהב ורבד איבדו בלעדיות במו"מ על 8 בתי אבות בבריטניה

בית הזהב ושותפתה - רבד, שבשליטת יגאל אהובי - האריכו את תקופת הבלעדיות ארבע פעמים מאז החתימה על מזכר ההבנות לעסקה של 62 מיליון ליש"ט ■ שתי החברות הישראליות כבר מחזיקות ב-6 בתי אבות סיעודיים בבריטניה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

חברת בית הזהב - שבשליטת משפחת רובינשטיין (36%), יונל כהן, לשעבר מנכ"ל חברת מגדל, ואודי רובינשטיין (36%) - וחברת רבד, שבשליטת יגאל אהובי, איבדו את הבלעדיות שהיתה להן בניהול משא ומתן לרכישת רשת של שמונה בתי אבות סיעודיים באנגליה תמורת 61.6 מיליון ליש"ט (338 מיליון שקל). זאת לאחר שתקופת הבלעדיות, שהוארכה ארבע פעמים מאז החתימה על מזכר הבנות בסוף אוגוסט 2015, הסתיימה.

בית הזהב מציינת שבדיקת הנאותות שהיא מבצעת יחד עם רבד נמשכת, וגם הדיונים של הצדדים בנוגע לממצאי בדיקת הנאותות עד כה. בית הזהב ושותפתה רבד מחזיקות בחלקים שווים בשישה בתי אבות סיעודיים באנגליה, שנרכשו ב–2013–2014 בהשקעה של 138 מיליון שקל וכוללים 352 חדרים. הכניסה של בית הזהב לשוק האנגלי נעשית על רקע צמיחה של 2.2% וירידה בשיעור האבטלה ל–5.4% ב–2015.

יונל כהן

חברת סט. קלאוד, שמפעילה את בתי האבות הסיעודיים בבריטניה, הרוויחה 1.5 מיליון ליש"ט במחזור של 12.3 מיליון ליש"ט ב–2015, בהשוואה לרווח זהה במחזור של 9 מיליון ליש"ט ב–2014. מנוע הצמיחה החשוב של שוק זה הוא ההזדקנות המואצת של האוכלוסייה באנגליה. מספר בני 65 פלוס באנגליה הוא 11 מיליון, וצפוי להכפיל את עצמו ב–50 השנים הקרובות.

בני ה–85 פלוס, שהוא קהל היעד היקרי לפעילותה של בית הזהב באנגליה, מונים 1.5 מיליון במדינה, ומספרם צפוי להכפיל את עצמו בתוך 20 שנה, כלומר 3.5% בשנה. מספר המיטות בבתי אבות סיעודיים היה 430 אלף, שמשקף תפוסה של 88%. הביקוש למיטות צפוי להכפיל את עצמו בתוך 20 שנה. בית הזהב ציינה כי בכוונתה להגדיל את פעילותה בתחום בתי האבות באנגליה בשנים הקרובות, ולהתמקד בפלח השוק של בתי אבות סיעודיים באמצעות רכישה או הקמה של בתי אבות באזור הדרום מזרחי באנגליה, תוך התמקדות בלקוחות פרטיים ובבתים מודרניים, העונים על תקנות ודרישות השוק לקהל סוציו־אקונומי בינוני־גבוה.

בית הזהב דיווחה בשבוע שעבר על הקצאה של 8% מהונה לחברת הראל תמורת 15 מיליון שקל. בית הזהב, שנסחרת בשווי של 202 מיליון שקל, הרוויחה 11.8 מיליון שקל במחזור של 55 מיליון שקל ב–2015.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"