קרן Dundee הקנדית מימשה שליש מאחזקותיה בסקייליין בהפסד של 10%

הקרן החליטה לבצע את המימוש לאחר שמניית סקייליין קפצה ב-30% תוך שלושה חודשים ■ בעקבות המימוש ולאור שינוי הסיווג של קבוצת הקרנות דיינמיק, שיעור אחזקות הציבור בסקייליין עלה ל-27% וסקייליין צפויה להיכנס למדד היתר

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

קרן Dundee הקנדית החליטה לנצל את העליות שנרשמו בשלושת האחרונים במניית סקייליין על מנת לממש חלק מאחזקותיה - ולמתן את ההפסד שנאלצה לרשום בגין האחזקה. Dundee, שהחזיקה ב-6.79% מסקייליין עוד ממועד ההנפקה בבורסה במארס 2014, מכרה כ-1.9% מהון המניות בכ-9 מיליון שקל. המימוש גילם לקרן הפסד של כ-10%, וזאת לאחר שהקרן כבר היתה מופסדת "על הנייר" כ-33% בפברואר האחרון או 50% בתחילת 2015.

סקייליין, שבשליטת מישורים (70.3%) של גיל בלוטרייך והכשרת הישוב (29.7%) של עופר נמרודי, נפגעה משמעותית בשנים האחרונות מצניחת הדולר הקנדי, שקרס בכ-30% בתוך כשלוש שנים וחצי, בעקבות הצניחה במחירי הנפט והסחורות בעולם. הצניחה אילצה את החברה - שעוסקת בייזום, פיתוח וניהול מלונות ואתרי נופש, בעיקר בקנדה – לבצע ב-2015 מחיקת הון של כ-100 מיליון שקל; והפילה את המניה עד ל-50% בשיא ביחס למחיר בהנפקה.

יו"ר סקייליין, גיל בלוטרייך

למרות הנפילות החדות, במהלך שלושת החודשים האחרונים, מניית סקייליין שינתה כיוון ועלתה ביותר מ-30%. העלייה מיוחסת הן למימוש גדול של קרקעות בקנדה, והן על רקע שיפור בתוצאות הכספיות (בנטרול השפעת המטבע).

המימוש של הקרן הקנדית מצטרף צפוי לסייע לסקייליין לעמוד בתנאי אחזקות הציבור הנדרשים לכניסתה למדד יתר 50 או יתר 60 בעדכון המדדים הקרוב בבורסה. לפני ימים אחים הודיעה הבורסה לניירות ערך כי אחזקותיה של קבוצת "דיינמיק" הקנדית, שהחזיקה בכ-7.5% ממניות סקיילין, ייכללו במסגרת אחזקות הציבור, וזאת מאחר והיא מנהלת קרנות נאמנות המנהלות כספי ציבור. לאור הודעה זו של הבורסה והמימוש של הקרן - עלה שיעור אחזקות הציבור לכ-27%.

בדרך למדד יתר 50 של הבורסה בת"א. כדי להיכלל במדדי המניות המובילים של הבורסה, נדרשת חברה ציבורית, כי שיעור אחזקות הציבור במניותיה יעמוד לפחות על 25%. בחברת סקייליין עמד עד לא מזמן שיעור אחזקות הציבור על כ-13% נתון שאינו מספיק כדי להיכנס למדדי המניות. לאחר העלייה מתחילת פברואר, שווי סקליין עומד כעת על כ-500 מיליון שקל. החברה נעזרה ביועץ שוק ההון יעקב אקילוב.

לסקיילין ארבע תחומי פעילות עיקריים: הראשון – ייזום פרויקטי נדל"ן בעיקר למגורים בקנדה; השני - ניהול מלונות ואתרי נופש בקנדה; השלישי - ניהול מלונות ואתרי נופש בארה"ב; והרביעי - נכסים מניבים. בין נכסיה הבולטים - מלון Hyatt ריג'נסי בקליבלנד, אתר הגולף והסקי Horseshoe, אתר הגולף והנופש דירהרסט, נמל פורט מקניקול, הכפר בבלו מאונטיין, ומלון פנטגייס במרכז טורונטו.

בתחילת אפריל דיווחה סקייליין על השלמת התקשרות למכירת שלוש עתודות קרקע באתר הנופש בלו מאונטיין בקנדה בכ-51 מיליון שקל (כ-17.1 מיליון דולר קנדי). מכירת עתודות הקרקע הינה חלק מאסטרטגיית החברה לממש מתחמי קרקע לקבלנים. ההתקשרות מותניית בבדיקת נאותות. לסקייליין ינבע תזרים חופשי, בגין חלקה בעיסקה, של כ-33 מיליון שקל לפני מס.

תוצאותיה הכספיות של סקיילין שפורסמו בשבוע שעבר מלמדים כי החברה רשמה ברבעון הרביעי של 2015, ובשנה שעברה כולה, שיפור בפעילותה - וזאת למרות המשך שחיקתו של הדולר הקנדי. הכנסות החברה בשנה החולפת צמחו בכ-13% לכ-293.8 מיליון שקל, לעומת כ-260.2 מיליון שקל בשנת 2014.

הצמיחה בהכנסות נבעה בעיקר מעלייה בהכנסות ממגזר המלונאות (בארה"ב ובקנדה), לאור איחוד הפעילות של אתר הנופש Bear Valley בסוף 2014; איחוד פעילות מלון 'רנסנס' ברבעון הרביעי של 2015; שיפור בהכנסות מלון Hyatt לאחר שיפוץ מקיף בנכס; ושיפור בהכנסות באתר הנופש Deerhurst. זאת בקיזוז ירידה בהכנסות מאתר הנופש Horseshoe עקב כמויות שלג נמוכות בחורף 2015.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד