בעלי 7% ממניות תפרון דורשים למכור אותה לדלתא גליל

שני בעלי המניות סבורים שהמיזוג עם דלתא יביא לפתרון מוחלט של סוגיות האשראי עימן התמודדה תפרון בהצלחה בשנים האחרונות ■ מיזוג אפשרי יאפשר בעלי מניות תפרון לקבל לידיהם מניות של החברה הממוזגת בשווי שוק גבוה בהרבה

יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון
יורם גביזון

השחיקה בשווי השוק של תפרון בשנים האחרונות גורמת לשני בעלי מניות בחברה לדרוש למכור אותה לחברת דלתא גליל. אתו שוקי הון שמחזיקה ב-3.5% ממניותיה של תפרון ומזוז וויסלברגר ג'נסיס השקעות שמחזיקה ב-3.75% ממניותיה של תפרון הגישה בקשה לכנס אסיפה כללית של בעלי המניות על פי תקנה 24 לתקנון החברה וסעיף 63 (ב) לחוק החברות.

מניית תפרון שבשליטת בן ומרטין ליברמן (52.7%) מגיבה בעליה של 7.9% במחזור של 13 אלף שקל.

אתו שוקי הון וג'נסיס השקעות מבקשות לכנס את בעלי המניות של תפרון כדי לדון באפשרות של מכירת החברה לחברת דלתא גליל ולקבל החלטה להנחות את דירקטוריון והנהלת תפרון לבחון אפשרות למיזוג בין שתי החברות ולקדם מו"מ לביצועו.

אייזק דבאח, מנכ"ל ובעל השליטה בדלתאצילום: רמי שלוש

עוד דורשות אתו שוקי הון וג'נסיס השקעות לקבל החלטה באסיפת בעלי המניות של החברה שמורה לדירקטוריון החברה לעדכן את בעלי המניות מדי תקופה שתיקבע באסיפה או לפחות אחת ל-3 חודשים בנוגע להתקדמות בחינת המיזוג.

שתי החברות מציינות שהן מעוניינות להשביח את השקעתן בתפרון לטובתן ולטובת בעלי המניות האחרים ומדגישות כי דלתא גליל היא בעלת יכולת מוכחת בביצוע מיזוגים ורכישות. אתו שוקי הון וג'נסיס השקעות מעריכות שמיזוג בין תפרון לבין דלתא גליל ישפר את יכולות השיווק והמכירה של תפרון בסיוע מערך המכירות והשיווק של דלתא, ישפר את תנאי המימון והסחר של החברה תוך ניצול יתרון לגודל, יפחית עלויות ייצור, שיווק ומכירה ויגדיל את הרווח הגולמי והתפעולי של החברה על ידי מיזוגה עם דלתא.

שני בעלי המניות סבורים שהמיזוג עם דלתא יביא לפתרון מוחלט של סוגיות האשראי עימן התמודדה תפרון בהצלחה בשנים האחרונות. בעלי המניות בתפרון מגבים בנתונים כספיים השוואתיים את הערכתם בנוגע לפוטנציאל השבחת הערך שגלום במיזוג עם דלתא גליל עבור בעלי מניותיה של תפרון.

אתו שוקי הון וג'נסיס השקעות מציינים שדלתא גליל מוכרת פי 11.6 מתפרון (1.08 מיליארד דולר לעומת 93 מיליון דולר בהתאמה) מציגה רווח גולמי שגדול פי 17 מהרווח הגולמי של תפרון (317 מיליון דולר לעומת 19 מיליון דולר לתפרון) ומרוויחה 798 מיליון דולר לעומת הפסד של 4 מיליון דולר לתפרון.

לטענתם בעוד שההכנסות ממכירות, היקף המאזן וההון העצמי של דלתא גדול פי 11-13 מאלו של תפרון הרי ששווי השוק של דלתא גדול פי 45 משווי השוק של תפרון. אתו שוקי הון וג'נסיס שוקי הון טוענים שבעקבות מיזוג אפשרי עם דלתא גליל עשויים בעלי מניותיה של תפרון לקבל לידיהם מניות של החברה הממוזגת בשווי שוק גבוה בהרבה משווי מניותיהם בחברה ערב המיזוג.

יתרה מזו עקב העובדה שמניותיה של דלתא נכללות במדד ת"א 100 ות"א 75 הרי שמניות החברה הממוזגת יהיו בעלות סחירות גבוהה בהרבה מזו שקיימת במניותיה של תפרון כיום. תפרון עוסקת בפיתוח, ייצור ושיווק של מוצרי הלבשה תחתונה, בגדי ים וביגוד ספורט, לנשים ולגברים.

החברה נסחרת בשווי שוק של 19 מיליון דולר לעומת שווי שוק של 656 מיליון דולר לפיו נסחרת דלתא גליל שעוסקת בייצור ובשיווק של הלבשה תחתונה, גרביים, הלבשת פנאי וספורט ונצמאת בשליטת אייזק דבאח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות

קוונטום סורס. שלומית סמל, ברק דיין, עודד מלמד וגיל סמו

"זו ההחלטה הכי מפחידה שעשיתי. כשנצליח, נהיה הבסיס למהפכת המחשוב הבאה של האנושות"