איזי כהן תוקף את התוצאות הכספיות של הראל והפניקס

מנכ"ל כלל ביטוח טוען כי שתי החברות הציגו תוצאות טובות כספיות טובות מכלל ביטוח, אך רק בגלל שיערוכי נדל"ן ולא בזכות עבודת ביטוח

אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון
אסא ששון

חג הפסח הוא הזדמנות טובה למנהלי החברות לשלוח איגרת ברכה לעובדים, בה יכולים המנהלים להציג בפני כלל העובדים את ביצועי החברה. גם מנכ"ל כלל ביטוח איזי כהן ניצל את איגרת הברכה לחג הפסח לשבח את העובדים על עבודתם.

לכאורה מדובר בעניין מינהלי, אך הפעם כהן בחר לתקוף את שתי מתחרות של כלל ביטוח - חברות הביטוח הראל והפניקס. כהן הסביר לעובדים כי השתיים הציגו תוצאות טובות כספיות טובות מכלל ביטוח, אך רק בגלל שיערוכי נדל"ן ולא בזכות עבודת ביטוח.

איזי כהן, מנכ"ל כלל ביטוחצילום: דניאל בר און

כך כותב כהן באיגרת: "חברות מסוימות השנה ביצעו לראשונה שערוכי בנייני מטה, דבר אשר הינו חריג בענף הביטוח וכתוצאה מכך רשמו רווחים חשבונאיים אשר אינם קשורים לעסקי ביטוח. בנטרול הרווחים הללו והשפעת סביבת ריבית נמוכה, הרווח המדווח של חברתנו הוא הגבוה ביותר בענף מבין חמשת חברות הביטוח הגדולות".

כהן מוסיף "בהתאם לאסטרטגיה העסקית שנקבעה לפני כשלוש שנים, אנו משביחים את החברה ומשפרים את תוצאותינו, תוך מתן דגש לצמיחה רווחית ושיפור מתמיד ברווח החיתומי וזאת על אף השחיקה ברווחיות אשר נובעת מרגולציה, תנאי התחרות ואי הוודאות בשווקי ההון. אתם מוזמנים להתרשם מניתוח השוואתי שערכנו, אשר סוקר את תוצאות פעילות החברה ביחס למתחרותיה בשלוש השנים האחרונות".

הוא צירף למכתב טבלה המציגה את טיעוניו. על פי הטבלה, במידה ומנקים את שיערוכי הנדל"ן של הראל והפניקס יסתכם הרווח הכולל של כלל ביטוח ביטוח עומד על 449 מיליון שקל לעומת רווח של 285 מיליון שקל - כפי שמופיע בדו"ח. ואילו הרווח של הראל עומד על 369 מיליון שקל, לעומת רווח של 381 מיליון שקל כפי שמופיע בדו"חות. הרווח של הפניקס לפי כהן אמור לעמוד על 279 מיליון שקל לעומת רווח של 360 מיליון שקל כפי שמופיע בדו"חות.

כהן מסכם את האיגרת וכותב: "אין ספק כי בשנה מאתגרת זו, תוך שאנו מתמודדים עם שינויי רגולציה בלתי פוסקים וסביבת ריבית נמוכה, נדרשנו כולנו למאמץ רב ומצוינות יוצאת דופן על מנת שנוכל לעמוד במשימות הרבות וביעדים הגבוהים שהגדרנו לעצמנו ועשינו זאת בהצלחה רבה! כמו כן, נתנו דגש מיוחד לשיפור השירות לסוכנים ולמבוטחים והגענו להישגים מרשימים גם בתחום זה ונמשיך לפעול בתחום".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"