האפליקציה החדשה של יחימוביץ': "השוו את שכרכם לשכר של ניר גלעד וחבריו למועדון תאוות הבצע"

חברת הכנסת העלתה אפליקציה המאפשרת למשתמשים להזין את הברוטו החודשי שלהם ולקבל אינדיקציה לפער בינם לבין בכירי החברות הציבוריות ■ עם זאת, השכר שמוזן לבכירי החברות הינו עלות שכר הכוללת מרכיבים שהעובד הרגיל אינו חשוף להם

TheMarker Online
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי יחימוביץ' מצלמת סלפי עם יובל שטייניץ
שלי יחימוביץ' מצלמת סלפי עם יובל שטייניץצילום: אמיל סלמן
TheMarker Online

"רוצים לשחק קצת (וגם להתרגז על הדרך)? לדעת בדיוק, מה הפער בין השכר החודשי האישי שלכם, ובין שכרם של ניר גלעד וחבריו למועדון תאוות הבצע? קדימה. זה יעזור להבין את החרפה" - כך כתבה ח"כ שלי יחימוביץ' בעמוד הפייסבוק שלה לפני כשעה.

יחימוביץ' הציגה אפליקציה חדשה שעלתה באתר האינטרנט שלה, המאפשרת למשתמשים להשוות בין שכרם לבין השכר של בכירי החברות הציבוריות. בעמוד ניתן להזין את משכורת הברוטו החודשית ולגלות - "כמה חודשים אצטרך לעבוד כדי להרוויח את שכרם החודשי של מנהלי החברות".

עם זאת, האפליקציה מציגה את עלות השכר של הבכירים כפי שהיא מוצגת בדו"חות הכספיים של החברות. עלות זו כוללת לא רק את משכורות הברוטו, אלא גם תשלומים לגורמים אחרים, ובהם חלקו של המעביד בביטוח לאומי, מס מעסיקים והטבות. בנוסף, חלק מהתשלום מגיע לבכירים בצורת מניות בחברה. סכומים אלה אינם חשופים לעובד, גם לא בפירוט השכר השנתי שהוא מקבל (טופס 106). המקדם המקובל לעלות שכר הוא 20%-25% שצריך להחסיר משכר הבכירים ולהוסיף לברוטו של מי שמעוניין להשתמש באפליקציה.

"המשימה הבאה - להחיל את הגבלת שכר הבכירים על כל החברות הציבוריות"

יחימוביץ' הוסיפה כי "הדו"חות חושפים תרבות שכר מעוותת של פיטורים, אאוטסורסינג, ניצול, ותקרת זכוכית ירודה של שכר מחד - לעומת שכר מטורף, שאינו יודע גבול ואינו יודע בושה, למנכ"לים".

"איזי כהן, גיבורנו להיום, הוא דוגמא קלאסית לשכר שהוא אות קין על מצחה של החברה הישראלית. אותו איזי כהן הודיע לאחרונה בחגיגיות מביכה כי עובדי חברה בעלי ותק של 30 שנה 'יזכו' לשכר של 7,500 שקל", היא כתבה. "עם פרסום שכרו היום מתברר שכהן לקח הביתה פי 76 מאותו עובד ותיק ומוערך. כלומר, העובד יצטרך לעבוד 76 שנים כדי להרוויח שכר שנה אחת של מנהלו".

לדבריה, "זה אותו איזי כהן (מנכ"ל כלל ביטוח) שבית המשפט חייב אותו לשלם לחולה שרגלו נכרתה, והוא קבע כי אינו זכאי לפיצוי. אותו כהן שהחברה שהוא עומד בראשה סירבה לשלם פיצוי להוריה של שירה בנקי, בטענה שהרצח 'לא היה אירוע נקודתי, ושהילדה בת ה-16 הייתה צריכה לצפות את זה'".

מכלל ביטוח נמסר בתגובה לטענה זו כי "מדובר בסילוף בוטה של העובדות. המקרה המצער של שירה בנקי ז"ל נבדק ואושר לתשלום ב-18.2, 2016, עוד בטרם פרסומו בתקשורת וללא כל קשר".

בהמשך יחימוביץ' הוסיפה כי "בשבוע שחלף היה לנו הישג אדיר בהצעת החוק לריסון שכר בכירים, וביצירת איזושהי זיקה בינו ובין השכר הנמוך בחברה. ההישג הזה, אחרי שנים של מאבק, החריד מרבצם את 'נפגעי' החוק. ממש רחמנות. גם משרתיהם ודובריהם הגיחו שוב, בבכי ובנהי על החוק. הם לא מעיזים, חלילה, להגן על השכר החזירי. הם פשוט משתמשים בשיטה השקופה של 'כן, אבל'. עם כל ה'נימוקים' ה'רציונאליים' החבוטים שכבר הופרכו מזמן".

יחימוביץ' הוסיפה כי "הכי מרתיחים אלה שמוחים על כך שהבכירים יוכלו לקבל שכר יותר גבוה אם לא יעלה על פי 35 מהשכר הנמוך. להעלות את שכר העוני של עובד הקבלן זה הפשע החמור ביותר בעיניהם. תוסיפו את הנסיונות של נתניהו לטרפד כעת את החוק. זה הולך להיות מבחנו הגדול של שר האוצר משה כחלון, שעד עכשיו מגיע לו שאפו גדול בעניין הזה. ותוסיפו את המשימה הבאה שלנו, להחיל את החוק לא רק על הבנקים וחברות הביטוח אלא על כל החברות הציבוריות".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט