המפרק על ההסדר שמציע אמיר ברמלי: "הצעה מסולפת"

ברמלי: "מדובר בחציית קו אדום והוכחה חד משמעית שהמפרק פועל בניגוד לעמדת המשקיעים ■ המפרק: "הצעה מטעה שאיננה עומדת בתנאים הנדרשים להבאתה בפני הנושים"

שלי אפלברג
שלי אפלברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שלי אפלברג
שלי אפלברג

המאבק בין אמיר ברמלי למפרק רוביקון וקרן קלע נמשך: אתמול הגיש המפרק, עו"ד ארז חבר, ממשרד עמית פולק מטלון, את תגובתו לדרישתו של ברמלי מבית המשפט לכנס אסיפת נושים.

את הסדר הנושים תיאר המפרק כ"מס שפתיים" וכהצעה מסולפת מטעה שאיננה עומדת בתנאים הנדרשים להבאתה בפני הנושים". המפרק טוען כי ברמלי לא נימק כיצד הליכי ההבראה אותם הוא מבקש ליישם ישפרו את מצב החברה עקב האיסור שהוטל עליה לגייס כספים ממשקיעים. עוד תוהה עו"ד חבר האם הניהול תחת שרביטו של ברמלי באמת יוביל למימוש נכסים בתמורה גבוהה יותר.

אמיר ברמליצילום: עופר וקנין

"הצעתו של בעל השליטה לקויה מסולפת ואיינה ראויה לעמוד להצבעה באספות נושים. המקרה שלפנינו הוא קיצוני חריג משעסקינן בהצעה פסולה מהשורש להבדיל ממקרים בהם המחלוקת מתמצית בגובה סכום תרומת הבעלים או בסכום שתקבל קבוצת נושים כזו או אחרת.אין אפילו קצה של מתווה שניתן באמת ובתמים לקיים משא ומתן לגביו", כתב עו"ד חבר.

אף שברמלי טוען כי חלק ארי מהנושים תומכים בו, הסביר המפרק לבית המשפט כי "מספר ההסכמות הגבוה מייתר כשלעצמו דיון לגופה של הבקשה, כל שכן נוכח תגובתו הממצה של המפרק שההצעה שגויה מיסודה. הסכמות הנושים הן בוודאי תנאי חשוב, ואף הכרחי, אולי הן אינן בגדר חותמת הכשר להסדר פסול.

"חיבור מצוקתם של המשקיעים עם ההטעיות והסילופים הבוטים שהוצגו לפניהם, בין אם על ידי בעל השליטה במישרין, ובין אם על ידי ממשיכי דרכו מביא להכרה כי בכל הנוגע למשקיע המצוי אין עסקנן בשיקול דעת כלכלי מוטעה, אלא בהסכמות אשר ניתנו על יסוד הנחות מוטעות ושגויות".

על ניסיון צירופה של שמה של השופטת ורדה אלשייך לצידו של ברמלי מכנה המפרק כ"ניסיון להיתלות באילנות גבוהים ביותר". בתגובתה לבית המשפט היתה השופטת בדימוס זהירה וכתבה כי " נעשו אליה פניות והיא מסכימה לשמש כמייעצת לביצוע ההסדר , זאת במידה ויתגבש הסדר נושים שיאושר על ידי כבוד בית המשפט ומינויה יאושר על ידי הנושים ובית המשפט".

תגובתו של ברמלי שאיים בעבר להגיש נגד המפרק תביעת דיבה לא איחרה לבוא. בהודעה נכתב:"המפרק נגד משקיעי קרן קלע: עו"ד ארז חבר דורש לשלול מהמשקיעים לכנס אסיפת נושים ולהצביע על ההסדר כפי שהוצע להם".

ברמלי, כמייסד רוביקון, אמר כי: "מדובר בחציית קו אדום והוכחה חד משמעית שהמפרק פועל בניגוד לעמדת המשקיעים ומנסה לשלול את זכותם להצביע על ההסדר. בצעד תמוהה, הגיש הבוקר לבית המשפט המחוזי בת"א עו"ד ארז חבר התנגדות לבקשתו של מייסד קבוצת רוביקון, אמיר ברמלי, להורות על כינוס אסיפת נושים לאישור הצעת ההסדר שגובש למשקיעי קרן קלע.ברמלי הגיע להסכמות עד כה עם 210 מהמשקיעים של קרן קלע על הצעת ההסדר, שהתגבשה לאחר מו"מ ובמסגרתה תמשיך קבוצת רוביקון לפעול כעסק חי, יוזרם סכום של 20 מיליון שקל מגורם חיצוני במטרה להחזיר את מלא חובות המשקיעים ללא תספורות".

ברמלי ציין כי "אני חושש שההתנגדות של המפרק לבקשה שהוגשה על ידנו אינה מסתמכת על טיעונים עניינים. איני מצליח להבין מדוע המפרק מעוניין למנוע מכמות נכבדת של משקיעים, שכבר חתמו על הצעת ההסדר, להביא את הנושא לדיון באסיפת נושים מסודרת. בעיניי יש כאן חציית קו אדום והוכחה חד משמעית שהמרפק פועל בניגוד לעמדת המשקיעים, לאחר ש 210 מהם כבר חתמו על ההסדר, ומנסה לשלול מהם את זכותם להצביע על הצעת ההסדר. אני סומך על בית המשפט שיראה את התמונה האמיתית ויעתר בסופו של דבר לרצונם של המשקיעים".

על פי הדו"חות שהגיש המפרק לבית המשפט, החוב של קרן קלע ורוביקון לנושים מסתכם לכ-300 מיליון שקל, כאשר אין בידי הנכסים מספיק בשל לכסות על ההתחייבויות.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט

תופעות לוואי בעקבות שימוש בפרופסיה

"כל הגוף מרגיש מחושמל, הכל שורף וכואב": הם רצו לעצור את ההתקרחות. זה הרס להם את החיים

נועם וימן

מתוחכמים ומסתוריים: האנשים שהבלעדיות הפכה אותם לעשירים מאוד

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

קייל דייויס, ממייסדי 3AC

שני החברים מהתיכון היו על גג העולם. היום הם חייבים 2.8 מיליארד דולר

סטודנטים לרפואה. "מהלך שנועד להגדיל את מספר הרופאים בישראל"

אחרי עשרות שנים: הסטודנטים האמריקאים לרפואה בישראל יוחלפו בישראלים