בעל מניות באסם מבקש שבית המשפט ידחה את ההצבעה על מיזוג נסטלה-אסם

הבקשה הוגשה במטרה לבדוק האם נסטלה הגבילה את התפתחותה של אסם כדי להקטין את התחרות למוצריה בשווקים בחו"ל

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

שלמה בן חמו, בעל מניות בחברת אסם, הגיש לבית המשפט המחוזי במחוז מרכז בקשה דחופה להורות על דחיית האסיפה הכללית שזומנה על ידי אסם, לצורך אישור המיזוג בינה לבין חברת נסטלה.

בן חמו, באמצעות עורך הדין נעם זוכמן, מבקש שהאסיפה תידחה מה-17 במארס 2016, עד שיחלפו 15 ימים מהיום שיקבל מאסם מסמכים ומידע לצורך בחינת שאלת קיומם של ניגודי עניינים בין אסם לנסטלה. ניגודי העניינים קשורים לטענתו למהלכים למניעת תחרות שביצעה נסטלה בשווקים שבהם נסטלה מוכרת מוצרים מתחרים לאלו של אסם, ובמיוחד לפעילות אסם בפיתוח, ייצוא ושיווק מוצריה בחו"ל, וחלוקת השוק העולמי על ידי נסטלה על בסיס גיאוגרפי.

דן פרופר

בן חמו מבקש שאם בית המשפט יחליט לא להורות על דחיית האסיפה, כי אז יורה לאסם לדווח על הגשת בקשה לגילוי מסמכים כהליך מוקדם לתביעה נגזרת. אם תתקבל ההחלטה ברוב הדרוש לאישור המיזוג, מבקש בן חמו מבית המשפט להורות שהליכי המיזוג לא יושלמו עד לחלוף 15 ימים ממועד קבלת המידע והמסמכים שהתבקשו.

בן חמו טוען כי על בסיס ראיונות בעיתונות של דן פרופר, יו"ר אסם, ואיציק צאייג, מנכ"ל אסם, הרחבת פעילותה של אסם בחו"ל תלויה בחברה האם נסטלה, וממוקדת בתחומים שאינם בליבת עסקיה של נסטלה. בן חמו מבקש לקבל פרוטוקול של דיונים שנערכו במועצת המנהלים של אסם בנוגע לאפשרות פיתוח עסקי החברה באמצעות הגדלת הייצוא - הן מבחינת מגוון המוצרים בכניסה לשווקים נוספים, והן בנוגע לאפשרות של רכישת חברות בחו"ל שמשיקות לפעילותה של אסם בישראל.

לטענת בן חמו, אם יתברר שלאורך השנים הוגבלה פעילות אסם בחו"ל במטרה למנוע תחרות עסקית עם נסטלה, הרי שמלבד הנזק שכבר נגרם לאסם כתוצאה מהמצב, יוסרו המגבלות, וייפתח לאסם חלון הזדמנויות ענק להגדיל ולהרחיב את היקף פעילותה העסקית ולייצר ערך גדול בהרבה מהערך הנוכחי לבעלי המניות.

לטענתו, במידה שיתברר שאסם לא מיצתה את הפוטנציאל העסקי כתוצאה מניגודי עניינים, תהיה לכך השלכה ברורה על שווי אסם, ועל שיקול בעלי המניות בשאלה האם לקבל את עסקת המיזוג או להצביע נגדה - ואף לדרוש את הפסקת ניגוד העניינים שבין נסטלה לאסם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי