סטארט אפ ניישן גם בבורסה: הקלות לחברות היי-טק שיירשמו למסחר בתל אביב

יו"ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזר: "חובה עלינו ליצור תנאים אטרקטיביים כדי להשאיר את חברות ההיי-טק בישראל ולעודד אותן להנפיק בבורסה המקומית"

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי תומר
אורי תומר

המהלך של רשות ניירות ערך, שנועד לקדם את החיבור בין הבורסה לתעשיית ההיי-טק המקומית, מגיע לשלב הישום: ועדת הכספים של הכנסת אישרה היום (ב') הקלות לחברות ביומד וטכנולוגיה שיסחרו כחלק ממדד ת"א טק עילית.

כדי להקל על החברות להירשם למסחר בבורסה בתל אביב, הוחלט כי החברות שיירשמו כחלק מהמתווה יוכלו להגיש דו"חות כספיים בשפה האנגלית, ושהדו"חות יוכלו להיערך לפי כללי החשבונאות האמריקאיים. כמו כן, נקבע שההקלות לחברות קטנות שאושרו באחרונה, גם כן במטרה לעודד את המסחר בבורסה, יחולו גם על חברות הטכנולוגיה שיירשמו כעת - שאינן עונות על הקריטריונים שנקבעו בהקלות לחברות קטנות.

פרופ‘ שמואל האוזר צילום: אמיל סלמן

מטרת המהלך, שהוא חלק מהצעדים שמוביל יו"ר רשות ניירות ערך, שמואל האוזר, לעידוד המסחר בבורסה בתל אביב, היא להקל על חברות טכנולוגיה המעונינות לגייס כסף ממשקיעים לעשות זאת דרך הבורסה המקומית.

עד כה, העובדה שישראל היא מעצמה עולמית בתחום ההיי-טק כמעט שלא באה לידי ביטוי בבורסה בתל אביב. זאת בעיקר מכיוון שחברות מובילות בתעשייה - שבחרו להיהפך לציבוריות, בהן צ'ק פוינט, סייבר ארק, אמדוקס ומובילאיי - העדיפו להירשם למסחר מעבר לים, בעיקר בנאסד"ק.

חברות אחרות מוותרות לחלוטין על שלב ההנפקה בבורסה, ומעדיפות להימכר לחברות זרות. עד לשלב המכירה או ההנפקה בחו"ל, החברות בתעשיית ההיי-טק נשענות לצורכי מימון בעיקר על קרנות הון סיכון.

האוזר אמר עם אישור התקנות כי "חובה עלינו ליצור תנאים אטרקטיביים כדי להשאיר את חברות ההיי-טק בישראל ולעודד אותן להנפיק בבורסה המקומית. תקנות אלה מהוות נדבך נוסף למהלכים שתכליתם הורדת חסמים רגולטורים ובהם הקלות לחברות קטנות, הקלות לחברות בהנפקות חדשות, תמריצי מס, מימון המונים ומהלכים נוספים".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

Doctor illustration.

סוף לחותמת גומי של רופאים: אישורי מחלה יעברו לקופות החולים

סוכני הכאוס שיתוף

זה לא התחיל בבחירות: סוכני הכאוס שסללו את הדרך להפיכה המשטרית