זעזוע בבית ההשקעות הגדול בישראל: חגי בדש פורש; טל קדם וניר מרוז מועמדים לתפקיד המנכ"ל

הערכות: בדש יילך בדרכו של מנכ"ל פסגות לשעבר, רועי ורמוס, ויקים קרן גידור ■ עלות העסקתו של בדש בפסגות: 5.2 מיליון שקל בשנה

אסא ששון
אסא ששון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אסא ששון
אסא ששון

מנכ"ל בית ההשקעות הגדול בישראל פסגות, חגי בדש, צפוי לסיים את תפקידו בסוף השנה. בדש שימש בתפקיד מנכ"ל בית ההשקעות הגדול בישראל במשך ארבע שנים. ולפני כן עבד בבית ההשקעות כ-16 שנה. עלות העסקתו השנתית הממוצעת היא 5.2 מיליון שקל. בדש סירב להתייחס לגבי עתידו אולם מקורבים בשוק ההון ציינו כי לא מן הנמנע שבדש יילך בדרכו של מנכ"ל פסגות לשעבר, רועי ורמוס, ויקים קרן גידור.

ל-TheMarker נודע כי לקרן אייפקס יש ארבעה מועמדים להחליף את בדש - שניים מתוך בית ההשקעות ושניים חיצוניים. בין המועמדים: טל קדם, מנהל המכירות הראשי של פסגות, וניר מרוז, מנהל ההשקעות הראשי של פסגות.

חגי בדש, מנכ"ל בית ההשקעות פסגותצילום: עופר וקנין

בתחילת פברואר הודיע בדש ליו"ר דירקטוריון החברה, ד"ר אהוד שפירא, ולבעלת השליטה בחברה, קרן אייפקס שבניהולה של זהבית כהן, על כוונתו לפרוש מתפקידו ולצאת לדרך עצמאית חדשה; בדש צפוי לכהן בתפקיד עד סוף 2016. פסגות, בית ההשקעות הגדול בישראל, מנהל 190 מיליארד שקל כספי ציבור.

משנת 2012 עת נכנס בדש לתפקידו הציגה החברה צמיחה משמעותית בנכסים המנוהלים ובתוצאות העסקיות, אשר בלטו הן אבסולוטית והן בבחינת מדדי רווחיות ויעילות. בשנים אלו, על אף התנודתיות הרבה בשווקים הפיננסיים, הרפורמות והשינויים הרגולטוריים התכופים והמשמעותיים, נראה שיפור בכל הפרמטרים הפיננסים: הכנסות, הוצאות, רווח תפעולי ורווח נקי . השיא היה בשנת 2015 כאשר פסגות הציגה רווח תזרימי תפעולי (EBITDA) של 390 מיליון שקל - התוצאות הכספיות הטובות ביותר שהיו לבית ההשקעות אי פעם, עם גידול של למעלה מ-50% משנת 2012.

יו"ר דירקטוריון פסגות ד"ר אהוד שפירא אמר כי "ברצוני להודות לחגי על תקופה בה הצעיד את החברה לביצועי שיא, זאת תוך סביבה מאתגרת בשווקים ובהיבטי הרגולציה. חגי קיבל חברה שנמצאה בתקופת משבר והצליח להביא אותה, יחד עם ההנהלה והעובדים, לבית ההשקעות הגדול והמוביל בישראל שהשיא ערך הן עבור ציבור לקוחותיו והן לבעלי המניות, תוך שהוא מייצר גאוות יחידה ומחויבות בארגון. חגי בעיניי הוא דוגמא ומופת לדור הצעיר של המנהלים בישראל, בעל יכולות ניהול יוצאות דופן, אשר השכיל להוביל את בית ההשקעות להצלחות עסקיות וארגוניות. אני מכבד את חגי על החלטתו לעשות שינוי בקריירה וסומך על הנהלת החברה ועובדיה ברמות השונות שימשיכו להוביל את החברה להצלחות נוספות".

טל קדם, מנהל המכירות הראשי של פסגותצילום: פסגות

בדש שלח היום מייל לעובדי החברה ובו כתב בין השאר: "מזה כ- 16 שנים שאני עובד בארגון המיוחד הזה, מתוכן ב-4 שנים האחרונות כמנכ"ל החברה. ביצעתי מספר תפקידים מרתקים, מקצועיים, מאתגרים ושונים ולאחר תקופה מדהימה זו, הודעתי על רצוני לצאת לדרך עצמאית חדשה.

"בשנים אלו, כבית ההשקעות הגדול במדינה, המנהל 7% מכספי הציבור בישראל, קידמנו רכישות ומהלכים אסטרטגיים משמעותיים בהם רכישת מבט תעודות סל וכניסה אסטרטגית לתחום הפנסיה, הביטוח והחיסכון, השגנו ביצועי השקעות בולטים לצד שמירה על זכויות העמיתים תוך עיגון אמנה למעורבות מוסדית ויצירת תקדימים חיוביים ומשמעותיים בשוק הסדרי החוב, הובלנו את התעשייה הפיננסית בקידום החיסכון והחינוך הפיננסי בישראל והגענו לשיא ברווחיות, נכסים ותוצאות עסקיות".

כתבות מומלצות

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"

עבודות על הרכבת הקלה בכיכר רבין, ביולי. "הולכי הרגל, ובמיוחד ילדים או אנשים מבוגרים, נתונים בסיכון יומיומי, סכנת חיים בעיר"

"אני מפחדת על חיי כשאני יוצאת לרחוב": המלחמה של תושבי תל אביב