פורעת את הצ'ק: אופל בלאנס קונה את החברות הפרטיות של בעלי השליטה

חברת ניכיון הצ'קים הודיעה היום כי היא קונה את המירסני ואינווסטנט בעסקת בעלי עניין מתוך כוונה למזג אותן ובכך להפוך את כל פעילות הקבוצה לציבורית ■ המנכ"ל: "אנו עוקבים אחר המהלכים הרגולטוריים מתוך כוונה להשיק מוצרים פיננסיים נוספים"

אורי תומר
אורי תומר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אורי תומר
אורי תומר

חברת ניכיון הצ'קים אופל בלאנס דיווחה היום (ב') כי חתמה על הסכם לרכישות החברות מירסני ואינווסטנט, חברות פרטיות של בעלי השליטה בחברה בעסקת הקצאת מניות. החברות הפרטיות ימוזגו לתוך החברה הציבורית ובכך תהפוך כל פעילות הקבוצה לציבורית. עסקת הרכישה והמיזוג היא עסקת בעלי עניין, וככזו דורשת אישור של האספה הכללית של בעלי המניות של אופל בלאנס. בחברה מדווחים כי בכוונתם לכנס אסיפה כזאת.

לקראת העסקה בוצעה הערכת שווי חיצונית לחברה הרוכשת ולחברות הנרכשות. מעריך השווי החיצוני קבע כי שוויין הכולל של שתי החברות הנרכשות הוא 42.8 מיליון שקל, וכי שוויה הכולל של החברה הרוכשת הוא 84.5 מיליון שקל - בעוד החברה נסחרת לפי שווי שוק של 72 מיליון שקל.

דני מזרחי

בעלי העניין באופל בלאנס מחזיקים ב-84% מהחברה - יהושע מזרחי, שחר מזרחי, דני מזרחי (המנכ"ל), מיכאל איתן ועודד איתן מחזיקים כל אחד בכ-15.7% מהחברה, ואורן בן יאיר מחזיק ב-5% - כאשר 16% הנותרים מוחזקים בידי הציבור. אופל בלאנס נכנסה לבורסה בתל אביב ב-2013 כשהתמזגה עם שלד בורסאי, תוך הבטחה למזג בהמשך גם את החברות האחרות בקבוצה עם החברה הציבורית.

לפי דו"חות הפרופורמה שפירסמה החברה (שמציגים את תוצאות החברה כאילו החברות הנרכשות כבר מוזגו לתוכה) הרווח הכולל של החברה הממוזגת צמח מ-8.9 מיליון שקל בשלושת הרבעונים הראשונים של 2014 ל-9.2 מיליון שקל בשלושת הרבעונים הראשונים של 2015 (5.7 מיליון שקל לפני הפרופורמה). הכנסות המימון בשלושת הרבעונים הראשונים קפצו מ-22.8 מיליון שקל ב-2014 (11.8 מליון שקל לפני הפרופורמה) ל-25.4 מיליון שקל ב-2015 (14.2 מיליון שקל לפני הפרופורמה).

דני מזרחי אמר ל-TheMarker: "חיכינו להשלמת המהלך הרבה זמן. המיזוג היה צעד מתחייב. אנחנו עוקבים אחר המהלכים הרגולטורייים מתוך כוונה להשיק בעתיד מוצרים פיננסיים חדשים עבור עסקים קטנים ומשקי בית. הרוח הגבית מהרגולציה וההכרה במערכת החוץ בנקאית כמענה לקידום התחרות בבנקים הן כשלעצמן דבר נהדר".

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות