רועי ורמוס ושלומי ברכה מקימים קרן גידור שנייה שתתמחה בהשקעה במניות

לניהול השקעותיה של הקרן, גייסו השניים את שי יצחקי, שכיהן עד לאחרונה כמנהל השקעות בחברת הביטוח הפניקס ■ הקרן הראשונה של השניים גייסה כה כ-600 מיליון שקל ■ ב-2015 הציגה הקרן התוצאות הטובות בענף - תשואה נטו של 16% ביחס ל-2% בת"א 100

ערן אזרן
ערן אזרן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
ערן אזרן
ערן אזרן

רועי ורמוס ושלומי ברכה, מנהליה של חברת קרנות הגידור נוקד קפיטל, רוכבים על גל ההצלחה ב-2015, ונערכים להקמת קרן גידור שנייה. הקרן החדשה, שנמצאת בשלבי הקמה ראשוניים, תתמחה בהשקעה במניות בישראל. לניהול השקעותיה של הקרן, גייסו השניים את שי יצחקי, שכיהן עד לאחרונה כמנהל השקעות כספי עמיתים בחברת הביטוח הפניקס.

הקרן הראשונה של נוקד קפיטל, שהוקמה ב-2013, מתמחה בהשקעה באג"ח ומניות בישראל (Multi Strategy). מאז הקמתה נהנתה הקרן מצמיחה מרשימה, כך שהיקף הנכסים בה עומד כיום על כ-600 מיליון שקל. בקרן - שמוגבלת ב-35 ניצעים (משקיעים) - מושקעים לקוחות פרטיים, וכן גופים מוסדיים גדולים.

רועי ורמוסצילום: עופר וקנין

באחרונה נחשפו ב-TheMarker תוצאותיה של הקרן ל-2015 - שהיו הטובות מבין קרנות הגידור הפועלות בישראל. הקרן הניבה באותה השנה תשואה גבוהה של 16% (נטו, לאחר דמי ניהול), בהשוואה לתשואה של 2% במדד הייחוס ת"א 100 או תשואה של 1.62% במדד תל בונד תשואות.

התשואה נרשמה בסטיית תקן ממוצעת של 4.94% , ביחס לסטיית תקן של 11.3% בת"א 100 ושל כ-6.2% בתל בונד תשואות. ב-2014 הניבה הקרן תשואה של כ-5%, בהשוואה לתשואה של 6.7% במדד ת"א 100, בעוד שבשנת 2013 - שבה פעלה הקרן מאז חודש אפריל - נרשמה תשואה של 3.2%.

כפי שנחשף ב-TheMarker, תיק הנכסים של הקרן כלל ב-2015 החזקה של 30% מהנכסים באג"ח (הרוב המכריע ישראליות); ו-34% במניות (שליש בחו"ל ושני שלישים בישראל). בין היתר, התיק כלל מניות של חברת המחשוב חילן, חברת התעופה אל על, חברת ההימורים באינטרנט 888, חברת חומרי המיגון פמס, ו-GYC - חברת המגורים של יקיר גבאי הפועלת בגרמניה. בנוסף, הקרן החזיקה בשורה של איגרות חוב, בהן אלו של דסק"ש, אג"ח להמרה של PRIME CITY - חברת המלונות של גבאי; כן אג"ח של מבני תעשיה, קרדן אן.וי, אלביט הדמיה ומפעלים פטרוכימיים. מנגד, הקרן ביצעה מכירה בחסר ("שורט"), המאפשרת להרוויח מירידה במניה, על חברות הגז והנפט בישראל, ובראשן קבוצת דלק ורציו.

ענף קרנות הגידור בישראל התאפיין בשנים האחרונות בצמיחה חזקה, שבאה לידי ביטוי הן בעלייה במספר הקרנות הפעילות בשוק, והן בהיקף הנכסים המנוהלים. לפי הערכות, בישראל פעילות היום קרוב ל-100 קרנות, חלקן מופעלות על ידי בכירים לשעבר בשוק ההון שערקו לענף החדש, נטול הרגולציה. היקף הנכסים המנוהל כיום בקרנות ממסתכם בכ-3.5-3 מיליארד דולר (כ-14-12 מיליארד שקל), כאשר כמחצית מהנכסים מוחזקים בכ-13 קרנות גידור מרכזיות.

בשנים האחרונות מנהלי קרנות הגידור בעולם ובישראל התקשו להשיג את התשואות של המדדים, שתודלקו בשל הריביות הנמוכות בעולם ואיפשרו למשקיעים העוקבים אחרי המדדים להשיג תשואות גבוהות. אלא שהתנודתיות בשווקים ב-2015 וב-2016, ההאטה בצמיחה הגלובלית והעלאות הריבית הצפויות עשויות להמשיך לתמוך באפיקי השקעה המנוהלים בצורה "אקטיבית" על ידי מנהלי השקעות, ובהם קרנות גידור.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

"למטפלים זוגיים יש הרבה הוצאות, זה לא מקצוע שמתעשרים ממנו"

"מצדי תפתחו את היחסים": הכסף הגדול מאחורי התפרקות מוסד הנישואים

אייקונקס בניה חדשה

היום שאחרי הבלוק: כך בונים בתים - פשוט יותר, חסכוני יותר ועמיד יותר