קפלן: מכירת אלון לבן משה תייצר לחברה הפסד לצורכי מס בשווי 600 מיליון שקל

את הדברים אמר קפלן באסיפת בעלי איגרות החוב מסדרה א', במאמץ לשכנע את בעלי האג"ח לאשר את עסקת המכירה

יורם גביזון
יורם גביזון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
יורם גביזון
יורם גביזון

השלמת העסקה למכירת השליטה בחברת אלון רבוע כחול (72.7%) למוטי בן משה תמורת 115 מיליון שקל תייצר לחברת אלון ישראל (בעלת השליטה באלון רבוע כחול) הפסד של 680 מיליון שקל, שיקטין את חבות המס של החברה - כך אמר אביגדור קפלן, יו"ר חברת אלון ישראל ויו"ר אלון רבוע כחול.

אביגדור קפלןצילום: עופר וקנין

את הדברים אמר קפלן באסיפת בעלי אגרות החוב מסדרה א' שמתקיימת כרגע בתל אביב, במאמץ לשכנע את בעלי האג"ח לאשר את העסקה. ההפסד הצבור נובע מהפער בין השווי של ההלוואות והערבויות שניתנו לחברת אלון קמעונאות - שמחזיקה במניותיה של אלון רבוע כחול - ולחברה עצמה, לבין התמורה שתקבל מבן משה עבור המניות.

בעלי אג"ח א' דרשו אתמול שהתמורה ממכירת השליטה באלון רבוע כחול לבן משה תשמש לקיזוז החוב של החברה הבת, אלון קמעונאות, לבנק הפועלים - חוב שיש בגינו ערבות של אלון ישראל בסכום של 155 מיליון שקל - ולא, כפי שדורש בנק הפועלים, להקטנת החוב של אלון קמעונאות לבנק הפועלים בסכום של 180 מיליון שקל, שאין בגינו ערבות של אלון ישראל.

באסיפה אמר קפלן כי מדובר ברגע מכונן לאלון ישראל. לדבריו, העסקה שנרקמה עם בן משה היא פשרה טובה והוגנת לכל הצדדים, כולל לבעלי אגרות החוב מסדרה א' של אלון ישראל, והזהיר שהחלופה הרת אסון.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם