בנק ישראל יוזם: לעבור לבנק אחר - בלי לצאת מהבית

בנק ישראל מקדם תוכניות של בנקאות דיגיטלית: "החידושים בעולם הפיננסי-טכנולוגי מאפשרים היום ללקוחות שמעוניינים בכך לקבל הרבה יותר, והכל ללא מפגש פיזי עם הסניף"

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

המפקחת על הבנקים, ד"ר חדוה בר, שלחה היום (א') טיוטת הוראת ניהול בנקאי חדשה לבנקים בנושא "בנקאות בתקשורת". בנוסף, העבירה בר טיוטת תיקון להוראות משלימות המרחיבות את מגוון ההסכמים המותרים לאישור באמצעות האינטרנט, ומשלוח הודעות ומכתבים בתקשורת. בתקופה הקרובה יקיימו הבנקים דיונים עם הפיקוח, ולאחר מכן הטיוטא תעודכן.

"המדיניות החדשה שלנו תאפשר את התעצמות המהפכה הדיגיטלית במערכת הבנקאית בשנים הקרובות, שממנה ייהנו משקי הבית והעסקים הקטנים במשק", ציינה בר. "הסרנו חסמים רבים בתחום הבנקאות בתקשורת, כדי שתתאפשרנה הגדלת הנוחות ללקוחות בצריכת השירותים הבנקאיים, ללא צורך הגעה לסניף; הרחבת מגוון השירותים שיקבלו הלקוחות מהבנקים; הגברת השקיפות ויכולת ההשוואה על-ידי הלקוחות; הקלה על מעבר בין הבנקים; והורדת מחירי השירותים הבנקאיים".

לדבריה, "המעבר לבנקאות הדיגיטלית יאפשר לבנקים להמשיך להתייעל, ודרך כך להציע הצעות תחרותיות יותר ללקוחותיהם. ברור לנו בפיקוח על הבנקים שאנו בתקופת מעבר בין הבנקאות המסורתית לבנקאות הדיגיטלית, ולכן לקוחות שירצו להמשיך לקבל את כל השירותים הבנקאיים או חלקם בסניפים - יוכלו להמשיך לעשות זאת, ואנו נבטיח שהדבר יתאפשר".

"יחד עם זאת, החידושים בעולם הפיננסי-טכנולוגי, הפינטק (Fintech), מאפשרים היום ללקוחות שמעוניינים בכך לקבל הרבה יותר, והכל ללא מפגש פיזי עם הסניף", הדגישה בר. "אני מאמינה שהמהפכה הדיגיטלית, שמשפיעה על החיים של רובנו בשנים האחרונות במגוון תחומים, תשנה באופן משמעותי את פני הבנקאות לטובת הלקוחות. המדיניות שעליה הכרזנו היום בפיקוח - תאפשר זאת".

המפקחת על הבנקים, חדוה בר

בפיקוח על הבנקים מציינים כי ההוראה החדשה והתיקונים המשלימים יאפשרו לבנקים להציע את כל מגוון השירותים הבנקאיים ללא הגעה של הלקוח לסניף, כמעט ללא נייר, וללא צורך בשליחת פקסים לבנק. בעקבות כך, הם מקווים כי לקוח שיהיה מעונין בכך (משק בית או עסק קטן), יוכל לעבור בנק ולפתוח מרחוק חשבון חדש ללא הגעה לסניף וללא ההגבלות שהיו קיימות עד היום, או לפתוח חשבון מקוון בבנק הקיים שלו מרחוק, באמצעות האינטרנט או מכשיר הטלפון הנייד. ההוראה יוצרת תשתית אשר תאפשר הקמת בנק דיגיטלי חדש ללא סניפים, על ידי תאגיד בנקאי או חוץ בנקאי.

כך יוכל הלקוח לבצע פעולות בנקאיות בכל שעה במהלך כל השבוע ללא מגבלות, באמצעות האינטרנט, המובייל, המכשירים האוטומטיים ומול המוקדים הטלפוניים של הבנק. חלק מהקשר עם הבנק יתאפשר באמצעות שליחת דואר אלקטרוני בין הבנק ללקוח, ובאמצעות מסרונים לטלפון הנייד של הלקוח.

בנוסף, הלקוחות יוכלו לקבל מהבנק שירות חדש של ריכוז המידע שלהם מכלל הגופים הפיננסיים בהם יש להם חשבון, ודרך כך לשלוט טוב יותר במצבם הפיננסי, בעמלות והריביות שהם משלמים, ואף לשפר את מצבם. הלקוחות יוכלו לקבל התראות שונות לדואר האלקטרוני או למכשיר הטלפון הנייד שלהם, כגון מסרונים המודיעים להם על חריגה ממסגרת האשראי ועוד.

במקביל, ההוראה של הפיקוח על הבנקים תחייב את הבנקים להרחיב את הפעילות הבנקאית מרחוק ולהגן על המידע של הלקוחות, כמו שימוש באמצעי זיהוי ואימות חזקים יותר עבור פעולות בסיכון גבוה, הוספת בקרות, ניטור פעולות חריגות בחשבונות של לקוחות ומשלוח התראות ללקוחות שאותרה בחשבונם פעולה חריגה או בוצעה בו פעולה ברמת סיכון גבוהה. כמו כן, הבנקים נדרשים לנקוט בצעדים להדרכת הלקוחות על מנת להגביר את המודעות שלהם לסיכונים הכרוכים בפעילות מרחוק ולהנחות אותם באילו צעדים הם יכולים לנקוט על מנת למזער את התממשות הסיכונים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלונה ודניאלה חברת SISTERS

שתי האחיות שהפכו חשבון אינסטגרם לאקזיט של מיליוני שקלים

אופן ספייס. היתרונות שלו ברורים, אבל העבודה ההיברידית מציפה את החסרונות

"כשאחפש עבודה עוד שנה־שנתיים, הדבר הראשון שאבדוק הוא שאני לא יושבת באופן ספייס"