זאפ דוחה את התביעה של שמריך ונויברגר לתשלום "עמלת הצלחה" בגין תיווך בעסקה למכירתה לאיפקס

בית ההשקעות ווליו בייס, הנמצא בשליטת ויקטור שימריך ועידו נויברגר, תבע את זאפ בגין אי תשלום של 12.2 מיליון שקל ■ זאפ גרופ: "אף לא אחד מהתנאים לקבלת התמורה המותנית, הקבועים בהסכם, התקיים"

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

חברת זאפ גרופ (לשעבר דפי זהב) הגישה לבית המשפט המחוזי בתל אביב כתב הגנה בעקבות תביעה שהגיש נגדה בית ההשקעות ווליו בייס (Value Base) בגין "עמלת הצלחה" של כ–12.2 מיליון שקל שלא שולמה לו, לטענתו בעסקת התיווך למכירתה של זאפ לאיפקס.

לפי ההסכם שנחתם בין ווליו בייס לזאפ ביוני 2013, ווליו בייס היה אמור לאתר עבור זאפ משקיעים פוטנציאליים בתמורה לשכר חודשי. נוסף על כך, סוכם כי ווליו בייס יקבל "עמלת הצלחה". ווליו בייס נמצא בשליטת ויקטור שימריך ועידו נויברגר, לשעבר המנכ"לים המשותפים של בית ההשקעות דש איפקס. בעלי מניות נוספים בווליו בייס הם נתן חץ, דודי ורטהיים ודורי סגל. את פעילות המיזוגים והרכישות של ווליו בייס מנהל יאיר אפרתי.

עידו נויברגר (מימין) וויקטור שימריךצילום: תומר אפלבאום

קרן ההשקעות הבריטית איפקס, המיוצגת בישראל על ידי זהבית כהן, רכשה בקיץ האחרון את הבעלות בזאפ מבעלי המניות שלה, שהיו בעבר נושי החברה, תמורת כ–145 מיליון שקל. איפקס ביצעה את העסקה באמצעות קרן חדשה בשם איי.מי (AMI) הייעודית לצורך השקעות בישראל. את המגעים מול איפקס ניהלה נציגות בעלי המניות של זאפ, מנורה וכלל ביטוח. עם בעלי מניות הנוספים של זאפ נמנים בנק הפועלים, בנק לאומי והגופים המוסדיים פסגות, מיטב דש ואקסלנס.

בכתב ההגנה נכתב: "כפי שנלמד מההסכם, הענקת עמלת ההצלחה מותנית בעמידה בכל התנאים המתלים הקבועים בהסכם, וכן בכך שזאפ תתקשר עם משקיע פוטנציאלי שיובא לחברה דרך ווליו בייס. אף לא אחד מהתנאים לקבלת התמורה המותנית, הקבועים בהסכם, התקיים — ולכן יש לדחות את התביעה על הסף. כך למשל התנאי הבסיסי שעליו, לכאורה, הזכאות ל'עמלת ההצלחה', לא התקיים. החברה מעולם לא התקשרה עם משקיע, כפי שסוכם בהסכם.

"כוונת הצדדים בהסכם היתה שווליו בייס יסייע לזאפ במציאת משקיע, שיזרים כספים ישירות לחברה, ורק אם יימצא משקיע כזה — תינתן עמלת הצלחה. כך עולה הן מלשון ההסכם והן מהגיונו. הסכם מסוג זה, כמוהו כחוזה תיווך שתמורתו מותנית בביצוע עסקה בין מזמין התיווך (החברה) לבין צד שלישי (משקיע פוטנציאלי) שיאותר על ידי המתווך (ווליו בייס). מאחר ש'העסקה' המתוארת בהסכם לא נחתמה ולא הושלמה, החברה אינה מחויבת בתשלום 'עמלת ההצלחה'".עו"ד ישראל שלו מייצג את ווליו בייס, ועו"ד אייל רוזובסקי מייצג את זאפ גרופ.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"

לימור סוקניק. "המעבר מחיים כשכירה לעצמאית היה מטורף"

"הייתי בכלוב של זהב. איך ששמעו שאני עוזבת – מיליון איש קפצו על התפקיד"

אחרי שהריבית עלתה, הפיקדונות הבנקאיים נעשו אטרקטיביים יותר

הטבלה המלאה | מהבנק הנדיב ועד הקמצן ביותר: פערי הריביות העצומים נחשפים

מ-2008 ועד היום: איך הגענו לאינפלציה הנוכחית

יוני ומיכל רכשו דירה במחיר דמיוני. כך הם איבדו שליטה על המשכנתא

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ריחאניה. "מרגישים אירופה"

"יש שני יישובים בישראל שבהם הכל נקי, הולכים ברחובות ומרגישים אירופה"

גיף הסכם ממון 2

״הייתי בהלם, עורך הדין אמר לי: ׳חתמת על הסכם של כלה מאוקראינה׳"