פרסום ראשון |

הרשי פרידמן ומשקיעים אמריקאים מציעים לרכוש את רבוע נדל"ן - החברה האחות של מגה

הצעת אזורים והמשקיעים האמריקאים - לפי שווי של 1.72 מיליארד שקל ■ מניית רבוע נדל"ן קפצה היום ב-6.8%

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל

חברת אזורים, שבשליטת הרשי פרידמן (64.6%) ומשפחת דיין האמריקאית, הצטרפה לשתי קבוצות שקדמו לה במירוץ על רכישת השליטה בחברת רבוע כחול נדל"ן, והגישה הצעה לרכישת השליטה לפי שווי חברה של 1.72 מיליארד שקל. הצעתה של קבוצת אזורים גבוהה ב־18% משווי השוק של רבוע נדל"ן לאחר קפיצה של 6.8% היום, וגבוהה ב־14% מההון העצמי של רבוע נדל"ן.

חברת אלון רבוע כחול, בעלת השליטה ברבוע נדל"ן, קיבלה עד כה שתי הצעות לרכישת החזקתה בחברה. קרן JTLV, המנוהלת על ידי עמיר בירם, רוני בירם, גיל דויטש וצביקה בירן, הגישה ביום שישי שעבר הצעת רכש לרכישת השליטה ברבוע נדל"ן לפי שווי חברה של 1.7 מיליארד שקל. JTLV ביקשה מאלון רבוע כחול שתנהל עימה מו"מ בלעדי (No Shop) עד ה־24 בינואר.

הרשי פרידמן, בעל השליטה באזוריםצילום: מוטי מילרוד

קודם לכן הגישה קבוצה משותפת לחברת ביג (67%), שמנוהלת על ידי איתן בר זאב, ולחברת מגה אור (33%), הנשלטת ומנוהלת על ידי צחי נחמיאס, הצעה לרכישת השליטה ברבוע נדל"ן לפי שווי חברה של 1.65 מיליארד שקל. קבוצת ביג־מגה אור התנתה את הצעת הרכש בבדיקת נאותות שתימשך 10 ימים, ובכך שהשופט שדן בהסדר החוב של מגה קמעונאות - חברה אחות של רבוע נדל"ן - יקבע כי כל חוזי השכירות שנחתמו בין מגה קמעונאות לרבוע נדל"ן תקפים כולם או בטלים כולם. קבוצת ביג־מגה אור שיפרה אתמול את הצעתה, והעלתה אותה ל־1.7 מיליארד שקל.

רבוע נדל"ן החזיקה, נכון לסוף ספטמבר 2015, ב־115 נכסים מניבים, בשטח כולל של 280 אלף מ"ר. החברה גם מחזיקה (50%) בחברת קניון העיר תל אביב, שמקימה קניון על שטח להשכרה של 32 אלף מ"ר במתחם השוק הסיטונאי בתל אביב. הקניון ייפתח ברבעון השני של 2016, והוערך ב־1.75 מיליארד שקל כפרוייקט גמור, וב־1.25 מיליארד שקל בניכוי רווח יזמי ועלויות השלמת הפרויקט (בהיקף של 380 מיליון שקל).

מנכ"ל הדסה לשעבר, אביגדור קפלןצילום: אוליבייה פיטוסי

רבוע נדל"ן הפחיתה אמנם את תלותה בהשכרת סניפים לרשת מגה (של החברה האחות מגה קמעונאות), אך גם לאחר מתן הנחה של 9% - על פי הסדר החוב מיולי 2015 - מגה קמעונאות צפויה לייצר לחברה הכנסות שנתיות של 80 מיליון שקל (92 מיליון שקל לפני מכירת 12 סניפי You), שמשקפות 34.5% מהכנסותיה של רבוע נדל"ן מדמי שכירות ב־12 החודשים שהסתיימו בספטמבר 2015. מכירת החזקתה של אלון רבוע כחול ברבוע נדל"ן עשויה לסייע לה לפרוע חוב של 1.3 מיליארד שקל, כולל חוב של 382 מיליון שקל לבעלי אגרות החוב מסדרה ג', וחוב של 520 מיליון שקל לבנקים.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ריטייל גנגסטר

מפורסם יותר מנשיא ארה"ב: הסיפור על הנוכל שהבריח לישראל 60 מיליון דולר

קיסריה מימין, וג'סר א-זרקא משמאל

"גם מאנדרומדה ביפו ברחו - והיום הלוואי שיכולתי לקנות שם דירה"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי