אלביט הדמיה בדרך לצאת מהודו עם הפסד של מאות מיליוני שקלים; רוכש מיועד של קרקע ב–100 מיליון שקל נסוג מהעסקה

החברה מחזיקה יחד עם החברה הבת פלאזה סנטרס שטח אדמה שבו מתוכנן פרויקט מגורים, בעיר צ'נאי שבהודו ■ במקביל, אלביט הדמיה ופלאזה סיכמו על מכירה של קרקע בבנגלור שבהודו למשקיע מקומי תמורת כ-200 מיליון שקל

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

חברת אלביט הדמיה דיווחה בסוף השבוע כי הרוכש המיועד של הקרקע שהיא מחזיקה, יחד עם החברה הבת פלאזה סנטרס, בעיר צ'נאי שבהודו, לא ישלים את העסקה שבה היה אמור לשלם לאלביט ולפלאזה סנטרס עבור 80% מהקרקע כ-23 מיליון יורו (כ-100 מיליון שקל).

בעקבות חוסר היכולת של השותף המקומי להשלים את העסקה, אלביט הדמיה ופלאזה סנטרס יקבלו את ה-20% הנוספים מהזכויות בקרקע שעליה אמור לקום פרויקט מגורים גדול, וכעת השותפים יחפשו משקיעים אחרים.

במקביל, בעיר אחרת, שנמצאת במזרח הודו, קוצ'אי, אלביט ופלאזה השלימו מכירה של שטח תמורת כ-1.4 מיליון יורו (כ-6 מיליון שקל).

רון הדסי

בנוסף, אלביט הדמיה ופלאזה סנטרס סיכמו על מכירת מלוא הבעלות בקרקע בבנגלור למשקיע מקומי תמורת 45.4 מיליון יורו (כ-192 מיליון שקל). קודם לכן, במאי 2015, מכרה פלאזה סנטרס את קניון קורגאון פארק שאותו הקימה והפעילה בעיר פונה תמורת כ-35 מיליון יורו.

עם השלמת יתרת המימושים, אלביט הדמיה ופלאזה סנטרס, שהשקיעו כמיליארד שקל בהודו - בימים שבהם מוטי זיסר שלט באלביט הדמיה - ייצאו משם עם הפסד של מאות מיליוני שקלים.

בתוך כך, אלביט הדמיה עידכנה בסוף השבוע כי שלומי קלסי, ששימש עד לאחרונה כדירקטור בחברה ובפלאזה סנטרס, החליט למשוך את הבקשה להגיש תביעה נגזרת נגד אלביט. זאת, אחרי שהוועדה שביצעה בדיקות חיצוניות לגבי התנהלותו של היו"ר רון הדסי, הגיעה למסקנה כי אין לנקוט צעדים נגדו ונגד הדירקטור החיצוני צבי טרופ, המשמש כיו"ר ועדת הביקורת והמינויים בחברה.

אלביט הדמיה אינה מצליחה בינתיים להתאושש מהסדר החוב הכבד שביצעה בשנה שעברה: החברה נסחרת לפי שווי שוק של כ-72 מיליון שקל בלבד, ואיגרות החוב שלה נסחרות בתשואות גבוהות מאוד לפדיון של עד 25%.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"